Израел?

  • 6 106
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 550
Имам планове в края на Юли да посетя Тел Авив, сътоветно, имам и няколко въпроса Simple Smile

Времето как е по това време на годината?

На какви екскурзии си засулжава да отиде човек? Ще имам една седмица на разположение и ми се иска поне три дни да съм по различни екскурзии, останалите из града и по плажа.

Понеже се самоорганизирам, какви документи са ми необходими освен паспорт? Визата кога се взима, преди пътуването или на летището?

Ако има някой посетил наскоро тази дестинация, ще се радвам да сподели впечатления Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 175
По мои спомени визите за там отпаднаха още преди 2 години..
Преди беше ад с документите - инфо до 10-то коляно..
Времето - със сигурност ще е жега..
 Имаше момиче което беше ходило там по Нова Година - има тема..потърси я..

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Виза не ти трябва,престоя в Израел е позволен до 3 месеца безвизово-трабва ти двупоочен билет,хотелска резервация и джобни.
За местата за посещение много са:Ерусалим,Хайфа-градините Бахай,Ейлад е курорт на Червено море.Също в Тел Авив има мини Израел,музей на диамантите...Сега ще ти изпратя помощ с повече инфо  Peace
Юли е жега...Голяма жега

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На север - Хайфа и Бахайските градини... по- на север е Ако (на англ. Acre)
на юг- Масада и Мъртво море; (Ейлат - не е задължително, това е курортно градче, има атракции, но е много път до там и трябва внимателно да си разпределите времето)

Ерусалим, по пътя към Ерусалим има също интересни спирки - миниИзраел, ако ти е интересно да видиш миниатюрите, Латрун - манастир на ордена на мълчаливците, правят страхотно вино докато си мълчат... зависи и какво те интересува - има хора, които и Яд Вашем не биха изпуснали, но и това не е за всеки, особено, ако идваш, за да си починеш и да разпускаш...

Тел Авив - крайбрежието, старо Яфо; нощния живот и заведенията, ресторантчетата на старото пристанище...

Ако ти е любопитно за ориенталски пазари - Махане Йеуда в Ерусалим (четвъртък-петък); в Тел Авив пък има пазар на художниците (вторник и петък), който привлича туристи...

Ако те интересува разнообразието на хора - на север са друзите, на юг има бедуини, в Ерусалим - еврейският религиозен квартал е атракция, арменският - също; иначе там си има стандартни маршрути по светите места...

Назарет и Йорданската река (до Галилейското езеро, Кинерет му казваме тук) също са посещавани като религиозни места.

Ако разни разкопки и исторически ценности те интересуват, освен Масада, си заслужава да се посети и Кейсария

От Тел Авив до Ерусалим или до Хайфа е около час-час и половина път; до Мъртво море - два-три, зависи как пътувате...
Как мислиш да пътуваш вътре в страната всъщност?

Действително края на юли е най-топлият сезон в Израел. За Мъртво море и Масада, или пък надолу към Ейлат - темперетурите няма да са под 40о градуса. А на плажа - само рано сутрин и след 16:30  Peace Не препоръчвам телавивските плажове в събота. Хубав плаж е този в Херцелия. През седмицата и телавивския е ОК  Peace

Както вече са ти казали - имаше тема, малко преди Нова Година, пак за екскурзия в Израел, потърси я  Peace

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ако ходиш до Ейрусалим най-добре си вземи екскурзия...Всичко което трябва да се види е пръснато аз ходих и ако повторя пак няма да се оправя сама а и е друго някой да ти разкаже историята на тези места.
Приятна ваканция    Peace

# 5
  • Мнения: 2 550
Виза не ти трябва,престоя в Израел е позволен до 3 месеца безвизово-трабва ти двупоочен билет,хотелска резервация и джобни.
За местата за посещение много са:Ерусалим,Хайфа-градините Бахай,Ейлад е курорт на Червено море.Също в Тел Авив има мини Израел,музей на диамантите...Сега ще ти изпратя помощ с повече инфо  Peace
Юли е жега...Голяма жега

самолетния билет е ясен, обаче няма да имам резервация в хотел, защото ще съм при една приятелка, това дали няма да е проблем?

Мерси на инфото  на всички Simple Smile

# 6
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Няма проблеми, че нямаш резервация - на границата, т.е. на летището ще те питат каква е целта на посещението, казваш, че идваш на посещение при приятелка и за туризъм и ще спиш при нея. Аз посрещах гости през септември м.г. - не са имали проблеми  Peace

Ако искаш еднодневни екскурзии с гид на руски, има няколко фирми, които организират:
http://www.travellerstar.com/day_10/day_10.htm
(за юли още не са пуснали графиците, едва юни може да има някакво разписание на екскурзиите)

Можеш да си прекараш няколко дни с приятелката на плаж и на кафе, и да си поръчаш няколко такива еднодневни екскурзии. Препоръчаха ми още една такава фирма Рубин, но нещо не откривам техния сайт...  Thinking Само като идея го давам  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 550
супер е това с еднодневните екскурзии
а има ли с гидове на английски?  Laughing в краен случай и с руски гид става де


п.с. този сайт нещо не се отваря

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не знам защо не ти се отваря, при мен няма проблем  Thinking

С английски гидове има със сигурност повече дори, но нямам опит с тях и не мога да препоръчам - моите гостенки предпочитаха руски гидове и покрай тях имам впечатления...
При едно бързо търсене намерих това като пример: http://www.unitedtours.co.il/asg/Category_0.html

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Понеже попаднах на поне 3 теми за Израел с по 1 страница, реших на посоки да събудя тази  Simple Smile

Та, от 18 до 22 този месец ще съм там живот и здраве. Ще пътуваме организирано, има програма и общо взето в такива случаи няма какво да се пита, има кой да се погрижи за всичко.
Но имам питане към запознатите - какви може да са очакваните температури там по това време на годината? Метеорологичната прогноза от нета ми показа едни стойности тези дни около 30градуса  ooooh! Малко безсмислен въпрос, то е ясно - топло, но все пак...
И друго - какво непременно трябва да си вземе човек за спомен при посещение в Израел? Нали знаете, за различните места си има специфични неща, които човек "на всяка цена" трябва да отнесе у дома си. Или просто да следва интуицията си и да посегне към това, което най-много му "говори"?...

# 10
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В момента термометърът ми отмерва 25о  Simple Smile. През деня наистина температурите достигат 30 градуса, но сутрин и вечер е прохладно, има хладен вятър дори  Peace В Ерусалим и на север температурите са по-умерени, надали ще се натъкнете на температури над 22- 25 градуса. Времето тук през този сезон прилича на това в България в края на август, началото на септември, като характерни за сезона са големите, резки промени - т.е. един ден може да е 30о (рядкост е след средата на октомври), а на следващия - 20о и да вали дъжд. Започва дъждовният сезон, но дъждовете са на облак  Peace Малко като циганско лято е Grinning Проверете преди самия полет, сега метереологичните прогнози не са достоверни, раничко е...

Сувенири - в Ерусалим има керамика със сини шарки, което е автентичен сувенир от този район (като на тази снимка) и козметика от Мъртво море.
Опитвай нещата и на вкус, може да ти си прииска да си вземеш нещо обратно за вкъщи - зехтин или сухи фурми напр.

Весело изкарване!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз само козметика си домъкнах  Flutter Бях зимата там и температурата беше около 20 градуса в пустинята и около Мъртво море.СЕга като нищо ще е и 30.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Mentha, благодаря   bouquet
Да, рано е за прогноза още, ще следя  Peace
А има ли предмети, забранени за изнасяне извън Израел? Имам предвид следното: на излизане от Турция примерно, понякога са склонни да ти направят проблем, ако си взел камъчета от морето  Shocked , считат ги като национална ценност. Та, за място като Израел логично допускам, че може да има подобно нещо, или бъркам?  newsm78

За козметиката ясно  Grinning, няма как да пропусна и аз, нали Ahava беше най-качествената?

# 13
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Mims-Mims, аз съм взимала малки камъчета от Ерусалим (ерусалимският камък е бял), а миналата година приятелката ми си взе камъни от Мъртво море, друга моя позната беше взимала археологически някакви камъни (беше на разкопки тук) - само за археологическите направиха проблем на границата, но то по-скоро беше от учудване защо мадамата е помъкнала толкова камънаци  Laughing
На някакви малки, сложени в багажа, който предаваш в багажното, може даже да не обърнат внимание (както беше и с моите, и с тези на приятелката ми).  Wink

За Ahava - да, скъпа козметика е, но с име  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Mentha, отново благодарности   bouquet и се извинявам за притеснението, но ако имам още въпроси ще си позволявам да питам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт