Разби си устата

  • 1 555
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 421
Малката днес падна на ръба на леглото и си разби устата - много плака,тече доста кръв а едното и предно зъбче е хлътнало навътре.  CryПосле си пооправи настроението,но вечерта като я слагах да спи (не може да спи без биба) пак и потече малко кръвчица. Много съм разтревожена.Четох,че имало случай да се върне зъбчето обратно на мястото си,но ме тревожи мисълта,до колкото голям е шанса зъбчето директно да падне?
Споделете опит Praynig

# 1
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Моят син когато беше на 2 г падна и ъгълчето на едното предно зъбче се отчупи и падна. Тече много кръв и от венеца, а и зъбчето като че ли се клатеше леко (не смеех много да пипам). 2 - 3 дена не давах твърди бисквити и плодове, а после вече нищо му нямаше. Но не съм забелязала да е хлътвало, все пак.

По-късно говорих и с детска зъболекарка - каза ми, че ако може да отхапва с него, значи не е страшно.

Ох, дано се оправи детенцето скоро!  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
Заведи детето на зъболекар. Защото от моята зъболекарка знам, че нараняването на временните зъби влияе и на постоянните, които ще избият на тяхно място.

# 3
  • Мнения: 17 546
Големият ми син на три години си разби устата на ръба на таблата на детското креватче. И четирите горни зъба (резците и тези до тях) хлътнаха доста навътре. Не можеше да се храни с твърда храна месец и повече, а на всичкото отгоре направи и абсцес в гънката между горната устна и горната челюст. За малко да правят пункция!
Не се притеснявай за хлътналото зъбче, ще се изправи и ще застане на място след един два месеца или повече, зависи колко е хлътнало.
Проблемът обаче, идва след това за съжаление.  Tired Млечните зъби са с корен все още. С израстването и когато дойде време за смяна, този корен се резорбира от организма и пада само млечното зъбче, а на негово място израства постоянен зъб с постоянен корен. НО, е възможно при този удар все още съществуващият корен на горния резец да е подбил зародиша на постоянния зъб на това място и след време, когато постоянният излезе, да расте накриво или въобще да не излезе. При нас единият резец расте нормално, вторият на криво, а единият от вторите зъби, които са тези, непосредствено до резците, въобще не се показа, а лежи в небцето, под кожата и зад зъбите. Направете снимка на горната челюст и консултация със стоматолог-ортодонт или лицево челюстен хирург.
Дано нямате такива последици като нас Hug

Последна редакция: сб, 14 фев 2009, 22:24 от Балу,

# 4
  • Мнения: 9 776
Заведи детето на зъболекар. Защото от моята зъболекарка знам, че нараняването на временните зъби влияе и на постоянните, които ще избият на тяхно място.

Абсолютно вярно Peace. Непременно направете консултация със зъболекар.

# 5
  • Мнения: 421
Говорих със зъболекарката си по телефона.Тя естествено ми каза,че трябва да я види. Утре съм се разбрала с нея. Най- важното на този етап е да знам,че не я боли! Sad  който е казал,че да си родител,значи трябва да си готов сърцето ти да ходи извън тялото ти не е излъгал Sad

Общи условия

Активация на акаунт