пак за гримирането - цветовете

  • 1 780
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 866
от една тема стана ясно, че повечето жени обичат да си мацват по нещо на лицата, кога повече, кога по-малко... и аз така, да не остана по-назад.

хич не ме бива в гримирането, когато трябва да сложа повече от пудра, спирала и червило. не знам какъв цвят молив за очи и сенки трябва да избера за сините си очи и тъмнорусата си коса.

как определяте кои са вашите цветове в грима?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Имам всякакви. На тъмните ми очи отиват студени цветове.
Светли бежови и прасовени направо не ми личат, мисля, че са за блондинки, както и кафявото.
Като сложа сините лещи много хубаво стоят сребристо сиви сенки, бледолилави , а най-много подчертават цвета златисто-розови (хамелеон).
Много харесвам пъстри очи с червеникаво-виолетови (нещо подобно на бордо) перлени сенки .

# 2
  • Мнения: 928
Аз по принцип съм супер бозава блондинка и ако не си сложа грим,пък било то и съвсем малко-някой може да си помисли,че съм болна. ConfusedРазбира се в големите жеги,слагам колкото може по-малко макиаж(леко моливче за очи,спиралка и гланц за устни).Вечер може да се понамажа и повечко,като се съобразявам с цвета на очите и тена на кожата си.Винаги съм предпочитала светли и естествени тонове на грима,но обичам да експериментирам и с нови такива,като не прекалявам ,за да не се получи ефекта на клоуна. WinkВ нета има вече достатъчно информация за козметиката и гримирането,от където да научиш много неща. Flutter

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз съм със сини очи и слагам кафяв молив. По принцип слагам молив, когато нямам време да се гримирам иначе всичко замествам със сенки.
Използвам много често розовите сенки на буржоа три цвята са започвам с най-светля почти белия и свършвам с тъмно розовия, много яка комбинация се получава със същите розови сенки комбинирани със сиво-черната серия пак на боржуа( това е по-тежък вечерен грим). В лицето си подчертавам по-силно очите, защото са ми големи и изразителни, а на устните слагам Liquid Diamonds бледо розово с мнооого леко очертани устни

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Имам всякакви. На тъмните ми очи отиват студени цветове.
Светли бежови и прасовени направо не ми личат, мисля, че са за блондинки, както и кафявото.

И аз съм така .С тъмни очи съм и задължително студени цветове..сиво също,опушено..
Но кафявата гама имам чувство че ми стои ужасно...А навсякаде по списанията препоръчват за кафяви очи кафява гама,че това подхождало,много се дразня;)

# 5
  • София
  • Мнения: 5 828
А навсякаде по списанията препоръчват за кафяви очи кафява гама,че това подхождало,много се дразня;)

Напротив, аз пък знам, че трябва да има контраст, за да се открои окото.
Т.е. на сини очи не подхожда синьо, на кафяви - кафяво и т.н.


Ето ти нещо актуално за сезона:

http://www.liniastandart.com/modules.php?op=modload&name=New … der=0&thold=0

Последна редакция: ср, 03 авг 2005, 15:01 от Amidala

# 6
  • Мнения: 7 186
Имам всякакви. На тъмните ми очи отиват студени цветове.
Светли бежови и прасовени направо не ми личат, мисля, че са за блондинки, както и кафявото.
Като сложа сините лещи много хубаво стоят сребристо сиви сенки, бледолилави , а най-много подчертават цвета златисто-розови (хамелеон).
Много харесвам пъстри очи с червеникаво-виолетови (нещо подобно на бордо) перлени сенки .

Мога само да се подпиша. newsm10

# 7
  • Мнения: 6 155
Мен нещо ме е хванала розовата вълна  Crazy
Очите са ми пъстри и зеленото им много изпъква с розови или коралови сенки.
Молив и спирала - черни.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
Биби, кораловото какво розово е?

# 9
  • Мнения: 6 155
Биби, кораловото какво розово е?

 Laughing Ъъъъ.... то кораловото не е розово, но е нещо средно между розово, тъмно червено и кафяво ... трудно ми е да го опиша newsm78 Blush

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 6 923
а матово или перлено го ползваш?
името звучи красиво и затова питам.

# 11
  • Мнения: 6 155
Сега за лятото - перлени. Иначе ползвам и матови  Flutter

# 12
  • Мнения: 1 014
Преди седмица си купувах руж и си взех 2 брушурки на Sеventeen и там имастрахотни идеи за гримиране със всички цветове.

# 13
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз сенки слагам много, много рядко. Пък и не съм много умела в тази работа.  Embarassed Имам светлокафяви очи, понякога слагам лилави на Буржоа... Ако някой има моята окраска, моля да сподели каквъв цвят още мога да използвам.  Blush

# 14
  • Мнения: 1 014
Аз сенки слагам много, много рядко. Пък и не съм много умела в тази работа.  Embarassed Имам светлокафяви очи, понякога слагам лилави на Буржоа... Ако някой има моята окраска, моля да сподели каквъв цвят още мога да използвам.  Blush
Можеш да използваш така наречената "Тропическа магия".
Значи:
Нанасяш оранжеви сенки в дъгата на веждата и след това продължаваш върху долния клепач от вътрешната среда към средата. Лилавите сенки се нанасят по контура на горния клепач и по цялата му дължина, от средата на долния клепач към ъгъла на окото.Светло-сини сенки се нанасят върху останалата част на подвижния клепач. Приключва се с молив от вътрешната страна на окото, като подчертаваш клепачите с черна спирала.
Ще се опитам да изпратя снимка, за да видиш как изглежда всичко това, но малко по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт