Късно захранване и непиене на сокове

  • 1 404
  • 23
  •   1
Отговори

Анкета

Кога захранихте и пие ли детето ви сокове?

Опции:

  • Мнения: 617
Здравейте!
Детето ми не иска да пие никакви сокове и се чудя това има ли връзка с късното му захранване. Захраних го на 6 месеца. От плодовете яде пресен банан, ябълка и диня друго неиска.
Пробвах да му дам с различни шишета, от чаши, бутилки и какво ли още не. Само докато го помирише или види различния от водата цвят и залепя устата.
Ще ми е интересно да видя резултата от анкетата за да успокоя съвестта си и обвинителните погледи на родата.

# 1
  • Мнения: 10 982
Захраних на 6 навършени месеца. Вода започна да пие след годинката. Чай не съм й давала. Сок пие рядко, по-скоро си опитва, отколкото да го пие, като за първи път опита също след навършване на 1 г. Сурови плодове обича и яде с апетит. По-спокойна ли си вече Simple Smile Hug

# 2
  • Мнения: 356
Захраних дъщеря си на шест навършени месеца, сок й предложих към годинката, преди това давах пасирани плодове. Вода предлагах от началото на захранването, но я пропи чак след като проходи на година и три месеца. Според местното парково общество и повечето познати щерката беше изоставаща - дълго кърмена, непиеща сокове, неприемаща детска кухня, неупотребяваща биберони Laughing  Сега имам здраво двегодишно кърмаче, което и сокове пие, и се храни нормално  Peace 

# 3
  • София
  • Мнения: 11 884
Захраних късно и не предлагам никакви сокове. Яде пресни плодове и това е здравословно хранене. Не виждам защо му е на едно дете да пие сок newsm78 И за възрастни не се препоръчва да пият повече от 150-200 грама сок /фреш, а не за онзи сбор от Е-та, който продават в кутии и шишета, който не е препоръчителен за когото и да е/.

Родата е за това- да хвърля обвинителни погледи независимо от случая- нали така манипулират и държат властта в свои ръце. Wink

# 4
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Що за проблем пък е това?
За какво са му/и сокове?
По-добре дай пресен плод, изцеди го по възможност.
Има време, ще пропие.
Кой знае колко полезни неща в соковете няма. Peace

# 5
  • Мнения: 617
Dega дори и изцеден сок не иска. Аз не говоря за купените сокове ами всякакви.
Ако е плод го хапва, но на сок неще.
Отговорите до сега показват, че късно захранените деца не искат да пият сокове.

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Dega дори и изцеден сок не иска. Аз не говоря за купените сокове ами всякакви.
Ако е плод го хапва, но на сок неще.
Отговорите до сега показват, че късно захранените деца не искат да пият сокове.

...и не само сокове. По-трудно приемат храната.

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Не, че не иска сокове моят, аз не му давам. Захраних на 5 месеца, от 7-мия му давам плодове, не виждам смисъл от сокове.

# 8
  • Мнения: 617
Искам да уточня, че не питам дали предлагате или не сокове, а дали ако предложите детето пие.
И аз не виждам голям смисъл в соковете от кутия.

# 9
  • София
  • Мнения: 11 884
Аз и в другите сокове не виждам смисъл, при положение, че дето си яде плодове. Затова питах "Защо ти е да му даваш сок?" Ако имаш време ще се радвам да узная. Wink

ПС Избралите късно захранване сигурно са го направили, защото имат информация за здравословното хранене на децата. По тази причина е по-вероятно повечето да не предлагат сок, защото и той, като ранното захранване, не е полезен за здравето.

# 10
  • Мнения: 543
Ние не пием нищо - само кърма.
Сок му давам малко и ето по какъв начин - изстисквам 1-2 малки ябълчици /малки, защото са селски/ и сока го разбърквам с кашата, като прибавям и вода, колкото е необходимо, за да  стане - давам веднага, да не се загубят витамините. Смятам, че това е добър вариант, за да го накарам да ги поеме. Даже някой път съм правила каша само със прясно изцеден сок от ябълки и мандарини. Не ми е отказвал. Не мисля, че е нужно да го наливам със сокчета, особено такива, които са купени готови.

# 11
  • Мнения: 1 691
Захраних ма 5 мес. и малко. От 6,5-месечен му предлагам сурови плодове според сезона. По идея на баба му 1-2 пъти съм цедила по малко сок, но резултатът беше категоричен отказ, след което омиташе поне равно на изцеденото количество от същия плод неизцеден.
"Натурален" сок е пил веднъж през живота си - на годинка и нещо - защото го почерпиха на детската площадка. Хареса му, но повече не му предложих Whistling
Пропи течности около 10-месечен, основно вода и неподсладен или слабо подсладен чай.
Плодове обича всякакви и си ги иска сам всеки ден.

# 12
  • Мнения: 3 718
Децата са много индивидуални и такива абсолютни твърдения като "на късното захранване се дължи непиенето на сок" биха били малко крайни.
Алекс е захранен на 6м. а сурови плодове прояде с огромно желание към 6,5-7м. Това може би е била храната, която е приемал и в неядливите си периоди. Не искаше сок, ама честно казано не съм и предлагала много. Сега, на две години, пие с огромно удоволствие сок от портокал или там какъвто изцедя, а и си иска от "натуралните" когато сме навън.

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
На първото дете предложих сокове и после имахме стомашни проблеми.
На второто хич не съм и предлагала. След годинката, както почна да наднича сам по чашите, опита и сок, но не иска.
И въобще не го и карам.
Соковете не са полезни, дразнят стомаха, а почти всичките витамини се разрушават на въздуха или от ензимите, които се изливат при смачкване на клетката.

# 14
  • Мнения: 327
Първите ми две деца са рано захранени(преди 6м.)-едното пиеше,другото-не.Малкия е захранен след 7м. и не пие.Но като цяло не пие течности,по-скоро опитва.Иначе плодовете ги яде на малки парченца и няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт