Не иска да яде

  • 1 058
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Бебето ми е на 4 месеца. Не иска да яде. Преди си ядеше на 3 часа, после отказа и мина на 3.30, после на 4 часа, а сега и на 4 не иска, та ще му давам на 4.30. Притесняват ме тези големи паузи. Кажете нормално ли е? Яде 5 пъти по 150 мл. но всяко ядене е мъка. Носим го на ръце, слагам захар или плодово пюре по съвет на лекар и пак не иска. newsm78 Имам чуството че ако го оставя, един път дневно ще му стига. От месец не е качил нищо като тегло. Сега е 7 килограма. Яде Фризопеп. Пускахме му и кръвна картина, урина, аки, посявка нос и гърло и нищо му няма в изследванията. Незнам какво да правя.Моля ви дайте ми съвет Cry
Плодово пюре и каша харесва, но и от двете му давам по около 50 мл. дневно.По-големи количества и от тях не иска.

# 1
  • Мнения: 5 760
Е, има и злояди деца. Освен това фризопеп по принцип не се приема добре. Не е ясно защо го давате. Това мляко се изписва само при деца с доказана алергия към белтъка на кравето мляко- то е лечебно.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да, с АБКМ е. Имаше кръв в акото още като беше на 20 дена. Сега мисля да рискувам с ХА формула, а ако не му понесе и се появи пак кръв, ще го мислим пак с тоя Фризопеп.Проблема е че вече месец тотално го отказва и вместо да качва килограми, за месец задържа и дори свали 200 грама.

# 3
  • Мнения: 5 760
Захранете го с него постепенно, като увеличавате неговото количество, а намалявате това на стандартното АМ. Това да стане в рамките на 4-5  дни.Така ще свикне постепенно с вкуса му.
първи ден 20 мл. Фризопеп и 120 мл. АМ
втори ден 50 мл Фризопеп и 90 мл АМ
трети ден 80 мл. Фризопеп и 60 мл.АМ
четвърти- 100-110 Фризопеп и 30-40 мл. АМ

Общи условия

Активация на акаунт