косопад при 5год. момиченце

  • 999
  • 6
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 22
Дъщеря ми е на 5 год. Има гъста дълга коса,но от няколко дни забелязвам,че пада мн.повече от обикновено.Някой знае ли на какво може да се дължи? Предварително благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 654
Възможно е да е от прехода между сезоните. Моята дъщеря също е с дълга гъста коса и има моменти в които пада повече. Забелязала съм, че след боледуване, при преход към друг сезон, пада повече. Според мен за косопад се говори, когато губим повече от 100 косъма дневно и продължава във времето това състояние. Давай и мултивитамини, повече пресни плодове  bouquet

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Наистина е нормално да окапват по 100 косъма дневно. Ако косопада е нормален, трябва да се забелязват нови поникнали къси косъмчета като се разгърне косата.
Иначе косопада обикновено е резултат от други заболявания, стрес, гъбични инфекции и др. При децата често е резултат от липса на желязо или прием на определени медикаменти. Но в тези случаи, често косата окапва в определени зони.
Ако продължи дълго /повече от две три седмици/ по-добре заведи детето на лекар. Така и ти ще се успокоиш, много често притесненията са неоснователни.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 22
  bouquetПедиатър ми препоръча да й давам рибено масло,след обяд сме при нашата лекарка-хомеопат.Ще я види. newsm10

# 4
  • Мнения: 1 820
Да не сте сменяли шампоан? newsm78Може и от времето  да е,да HugДано всичко е наред   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 110
Възможно е да е от сезона ,ако е с по-дълга косичка.
Нищо не пречи да питаш и педиатърката .
Може да ти даде някакви витамини !

# 6
  • Варна
  • Мнения: 22
Сега пием витамини А и Е,риб.масло.До сега миехме косата с шампоан 2 в 1 на Бюбхен, но мисля да го сменя с друг.Само се чудя  newsm78 с какъв точно?

Общи условия

Активация на акаунт