"Утре ще му мисля..."или философията на Скарлет О`Хара

  • 7 095
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
 "Утре ще му мисля..." - любимата ми фраза на Скарлет О`Хара! Дали за вътрешно успокоение или може би като изчакване на отговора от Съдбата...
   Допада ли Ви тази философия и помагала ли Ви е в трудни моменти? На мен много пъти...

# 1
  • Мнения: 2 448
В трудни моменти, не. По скоро съм я използвала като "извинение" пред себе си в ситуации, когато съм се "навирала между шамарите".  Laughing

# 2
  • Мнения: 197
Допада ми .И аз така живея  Mr. Green Стигат му на всеки ден грижите му .

# 3
  • София
  • Мнения: 1 735
Скарлет ми е любима героиня,но философията и не ми допада.Винаги обмислям всичко предварително и от всички ъгли.Не чакам съдбата да ми определя живота,а се опитвам аз да си го градя и винаги мисля отдалеч.

# 4
  • Мнения: 1 505
Има една народна мисъл-"никога не оставяй днешните проблеми за утре "(или не6то такова),но аз то4но на това рубувам,старая се каквото има да се мисли днес да си го измисля и да си реша проблемите(ако имам такива) и да не ги оставям за утре и това ми помага на мен ли4но в живота.

# 5
  • Мнения: 2 388
Така живея, което не е хубаво.

Харесвам Скарлет.

# 6
  • Мнения: 1 367
Много любима моя книга....Да,оставям решението на определени проблеми за утре.В смисъл-оставям проблема да ми отлежи през нощта в главата и сутринта със свежа мисъл започвам да търся решението му.Харесва ми склонността й да тръгва с рогата напред към трудностите и да търси начин за решаването им,понякога с цената на всичко.Много често се улавям,че и аз правя така.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Харесвам книгата, но не и тази философия.
Винаги имам поне един резервен план. И не живея ден за ден.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако е някакъв проблем, за който вече съм "изпушила", го за утре. Не обичам да оставям неразрешени въпроси, но не ги разрешавам и на всяка цена. За някои въпроси максимата "Сутринта е по-мъдра от вечерта" е изцяло валидна.

# 9
  • София
  • Мнения: 175
Обикновено си казвам така за неща, за които не спирам да мисля днес, а просто отлагам окончателното решение за "утре" като това "утре" обикновено го разпростирам още по-напред във времето. Знам, че не е правилно, но се случва.

# 10
  • Мнения: 2 161
Точно тази е моята философия,когато трябва да вземам важни и бързи решения.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Моята философия е по-скоро - "Утре ще ми се случи това, чийто основи съм поставила днес".
Така, че и аз не мисля за утрешния ден... стига ми да знам че това което правя днес влияе на това, което ме чака утре.

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 380
Споделям тази философия. И не като бягство от проблемите. Смятам, че невинаги съм в състояние да взема най-правилното решение и колкото повече мисля, толкова по-голяма е вероятността да сгреша. Затова понякога оставям нещата да се решат "от само себе си". Друга подобна фраза е "утрото е по-мъдро от вечерта". Това не означава да скръстиш ръце пред трудностите, а просто  да имаш търпението да оставиш нещата да следват естествения си ход.

# 13
  • Мнения: 2 161
Утре ще му мисля,не означава да избягаш от проблемите.Означава да се съсредоточиш върху най-големият проблем,без да обръщаш внимание на малките детайли.Но ако трябва да вземаш бързо решение,а пък ти си приседнала като Мислителят на Роден и мислиш,мислиш,мислиш...Някой друг ще се възползва от момента.

# 14
  • на майната си
  • Мнения: 425
Никога не съм го можела това, а така ми се иска Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт