Отговори
  • Мнения: 26
има ли връзка между това което сте завършили и това което работите по настоящем?Или се е получил парадокса учили за една специалност практикуват съвсем друга Hug Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 1 212
Ех, Фифорана ..... много въпроси тази вечер  Laughing
Да, при мен по някаква случайност - да .
Но може спокойно и да не се брои : икономист съм със специалност маркетинг.
А днес всичко е маркетинг  Wink

# 2
  • Мнения: 2 550
Ех, Фифорана ..... много въпроси тази вечер  Laughing
Да, при мен по някаква случайност - да .
Но може спокойно и да не се брои : икономист съм със специалност маркетинг.
А днес всичко е маркетинг  Wink

Същото Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 992
Не, нищо общо няма. Тая простотия и без образование висше мога да я върша.
Ако някога завърша кретенската си специалност, едва ли ще работя по нея.
Не че не искам, парите не стигат.
Най-вероятно ще запиша магистратура в друго направление.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 5 710
има ли връзка между това което сте завършили и това което работите по настоящем?Или се е получил парадокса учили за една специалност практикуват съвсем друга Hug Hug Hug Hug


може би ще те шокирам, но образованието не е като занаята - учил за бръснар, работи бръснар.
не е парадокс и не, не работя по 'специалността си", защото в капитализмъ , броят на завършилите специалност не е равен на броя на пенсионираните в съответната година.
образованието дава други бенефити на завършилите го - по-широк хоризонт, мобилност, избори, нагласи към живота, които един човек без образование няма как да има и т.н.
тоест, уменията , получени в процеса на учене надскачат простите рамки на 'специалността". Hug Hug Hug Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, учила съм за журналист и работя като такъв вече 13 години.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, работя точно това, за което съм учила.

# 7
  • Мнения: 2 070
Ако трябва да си работя по специалността ще е за 240 лева на месец в местния музей
Не съм чак такъв ентусиаст

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
има ли връзка между това което сте завършили и това което работите по настоящем?Или се е получил парадокса учили за една специалност практикуват съвсем друга Hug Hug Hug Hug


може би ще те шокирам, но образованието не е като занаята - учил за бръснар, работи бръснар.
не е парадокс и не, не работя по 'специалността си", защото в капитализмъ , броят на завършилите специалност не е равен на броя на пенсионираните в съответната година.
образованието дава други бенефити на завършилите го - по-широк хоризонт, мобилност, избори, нагласи към живота, които един човек без образование няма как да има и т.н.
тоест, уменията , получени в процеса на учене надскачат простите рамки на 'специалността". Hug Hug Hug Hug

Абсолютно! И аз не работя това, което съм учила, но за секунда не съжалявам за тези 5 години.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Да. Откакто съм завършила работя това, за което съм учила.
Но докато учех ми правеше впечатление, че много от колегите учеха специалност без да имат интерес към нея - защото родителите ги карали, защото това са ги приели и трябва да са студенти, за да са в София и т.н. Та мисля, че и на това се дължи факта, че много хора не работят според образованието си.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Да, работя това, за което съм учила.
Не виждам смисъл да се учи нещо, което да не се използва и да няма връзка с работата ти... освен ако нямаш нужда да работиш и учиш просто така, за да запълваш времето.  Whistling

# 11
  • София
  • Мнения: 3 972
Да, след низ от случайности. Но съм доволна, професията ми е престижна, много добре платена и дава възможност за работа на свободна практика с малка материална инвестиция!

# 12
  • Мнения: 4 965
Да. Работя това, което съм учила и обожавам работата си. Дори започнах да го работя още по време на ученето.
Но не стана случайно, а съвсем целенасочено...
Единствено случайно открих интересите си в тази област преди има-няма 14 г. /бях в 10-ти клас/, а от 12 г. съм като пристрастена към тази професия.
Иначе, познавам много хора, които учеха моята специалност /просто тогава беше "модерна"/, но малко от тях продължиха точно в моята насока...

# 13
  • Мнения: 3 211
Завършила съм МИО, работя спедитор. Доста от това, което съм учила прилагам в работата си, но не е точно по специалността.

# 14
  • Мнения: 1 941
Да, учила съм за журналист и работя като такъв ....
И аз, и аз..... Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт