с колко милилитра да нахраня 2-месечно бебе

  • 28 590
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 134

Бебето ми навърши два месеца и се храни само с кърма от шише. Изпива 120 милилитра, но ми се струва че не и е достатъчно, защото след час отново е гладна.

# 1
  • Мнения: 2 013
Ние вече се храним със 150мл,но сме на АМ.
Не знам,но ако е кисела и плаче щом и извадиш биберона,най-вероятно не и стига!
Ние до преди няколко дена бяхме на 120мл и след като млякото свършеше,почваше да плаче и да се опъва.От както увеличих дозата,вече е доволна след хранене!  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
увеличавай по малко.Бебето само ще си покаже кога се е наяло

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи колко често я храниш. Аз не бих се обазаложила, че е гладна... Моето бебе е на 6 месеца и нещо и се наяжда със 120 мл. Rolling Eyes Когато цедя, толкова му оставям.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Ами зависи колко често я храниш.
Подкрепям.
Алекс, примерно, е на 3 месеца и изяжда 110мл АМ, но преди това й давам кърма.
Зависи как чувстваш бебчето си, ако ти плаче на често- може би не е гладничко, защо не пробваш с водичка? И как разбираш, че е гладна? Като й дадеш отново мляко ли?

# 5
  • Мнения: 4 784
По принцип като количество за двумесечно бебе е нормално, когато става дума за АМ, но ти все пак го храниш с кърма, която може по различно време на денонощието да не го засища и да има нужда от повечко. Мисля, че е по - добре да зададеш въпроса си в кърмаческия. Със сигурност ще получиш компетентни мнения.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 889
Моята педи каза "възрастта на бебето + 100 " или за теб 120 мл. Естествено, формулата е само ориентировъчна, не е фатално малко повече или по-малко.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 100
Никога не съм знаела по колко яде бебето ми. Беше изцяло на кърма и само показваше кога се е наситило. Води се по бебето, а не по разни схеми  Peace

# 8
  • Мнения: 1 763
Моето бебе на 2 месеца ядеше по 150мл, 5-6 пъти на ден.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Моята педи каза "възрастта на бебето + 100 " или за теб 120 мл. Естествено, формулата е само ориентировъчна, не е фатално малко повече или по-малко.  Peace

И моята. PeaceВнимавай само да не преяде,все пак че ще го почнат коликите.

# 10
  • Мнения: 1 029
Според педиатрите през втория месец трябва да яде около 120 мл, но разбира се всяко дете има различни потребности от храна. Момченцето ми е почти на 3 месеца и максималното количество, което изяжда е 90-100 мл. АМ, а ако съм го кърмила преди това го дохранвам с не повече от 30-40 мл. 

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ето това исках да ти пусна, много е полезно:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами пробвай да сложиш повече - то ще си покаже.

# 13
  • Мнения: 494
според формулата, която аз ползвам се смята така: теглото на бебето умножено по 150. Това ще ти даде милилитрите мляко, което то трябва да изяде за 24 часа. След това получените милилитри разделяш на броя на храненията и така ще получиш по колко милилитра на мляко на хранене да даваш. Естествено ако прецениш може да дадеш малко повече.

# 14
  • Мнения: 8 999
Просто следващия път й дай 150 мл. Ако се засити със 120, сама ще спре и ще се врътне. Ако има нужда от повече, ще си изяде всичко. И, ако се събуди след един час, въпреки че е изяла всичките 150 мл, значи, че не се буди от глад.

Общи условия

Активация на акаунт