На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

  • 2 883
  • 62
  •   1
Отговори

Анкета

На каква възраст децата ви се отказаха от следобедния сън?

Опции:

* Може да изберете максимум 5 опции.

  • Мнения: 1 029
Дъщеря ми е на 2 години и половина и от няколко месеца лягането й следобяд започна да става все по-трудно като през последните дни категорично отказва да заспи, а само си стои в леглото и си играе с нещо. Струва ми се, че е още малка да я лишавам от следобедния сън, но пък може би ако я слагам по-рано вечер така ще се компенсира нуждата от повече сън...  newsm78
Пускам и анкетата, защото ми е любопитно какви ще са резултатите. Знам, че децата са различни и всяко има различни потребности от сън, но все пак ми е интересно на каква възраст най-често децата престават да се нуждаят от следобедния сън.  Wink

# 1
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Не съм гласувала, тъй като и двете още спят сладко-сладко след като се наобядват. Хайде, синът ми е още малък, но дъщеря ми ще стане след месец на 5 години и хич не дава признаци да маха съня по това време.

# 2
  • Мнения: 2 658
Ми, с риск да те раzочаровам, моят син на около 2 и половина години тотално ме победи и спря да спи преz деня(след обяд). А и не лягаше рано вечер, към 22ч. Какво да ги правиш, характерчета  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 836
Дъщеря ми се отказа на  година и половина  Rolling Eyes и тя заспиваше късно към 22 ч, а сутрин ставаше в 10 ч. Мъчих я известно време, после се отказах.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Дъщеря ми е на 3.8 години и все още си спи следобедния сън.Ако е станала много късно може да го пропусне.Понякога си ляга със зор следобед,но все пак успява да заспи.
Синът ми по спомени започна да го пропуска около 5-6,но окончателно,когато тръгна на училище.

# 5
  • Мнения: 8 999
Моите спряха да спят следобед, когато си бяха вкъщи /в събота и неделя/, но в градината продължиха да си спят до края на 4та група. Ако случайно успеех да ги прилъжа обаче през уикенда да легнат, откъртваха по 2-3 часа. Явно имаха нужда от този сън.
Гласувах за "5-6 години".

# 6
  • Мнения: 118
синът ми е на 3 год. и 5 мес. и напоследък когато е в къщи не спи следобяд. В детската градина също понякога не заспива или достатъчно късно - малко преди да ги вдигат.

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
Няма да гласувам, защото все още спи като го сложа да спи.
Ако го оставя обаче с радост ще пропусне...но тогава става много кисел, лигав и невъзможен и заспива утрепан от умора в 8-8,30 Simple Smile)))
но ако го сложа си сипи 1-2-3 часа следобяд, само с малко разправия заспива Simple Smile все не му се спяло уж....
И в детската си спи, там няма мърдане Simple Smile
Чесно казано предпочитам по-дълго да запази този си син следобяд и докато мога ще го паркирвам в леглото и през деня Wink

# 8
  • на морето
  • Мнения: 1 377
Дъщеря ми си спеше без проблем до предучилищна възраст,но с малкия е голям проблем.Изобщо не мога да се справя,когато е вкъщи.Но в детската пръв лягал от всички деца.Причината:"Като се наспа и мама ще ме вземе..." Mr. Green

# 9
  • Мнения: 22 521
В градината спи,у дома не.Никога не е бил поспалив,кем 3г.отказа да ляга следобяд.

# 10
  • Мнения: 2 307
На 2г7,8 месеца отказа окончателно следобедния сън.
Вечер ляга рано - 20ч.Когато е на градина само си лежи в креватчето.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На 2 г и 1-2 месеца. За сметка на това вечер си ляга в 19,30-20,00 и спи 12-13 часа непробудно.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
Дъщеря ми отказа да спи в къщи през почивните дни когато беше на почти 4 години.
В градината обаче задължително се лягаше - понякога е спяла, понякога само си е лежала.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 550
Синът ми е на 2 години и почти 7 месеца и все още си спи следобяд по 3-4 часа.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Все още спи ,но ако сутрин се събуди след 10:30 рядко заспива след обяд.

Общи условия

Активация на акаунт