Къде спи вашето поотраснало кърмаче и как се кърмите?

  • 1 913
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 438
Здравейте,

моето малко човече е почти на 3 месеца и съответно се подвизава в нашата спалня - има си легло, но покрай коликите прекарва повече време в нашето Simple Smile И ми е много приятно да се гушкаме...
Напоследък се замислям, че докато бях бременна си правех плановете докъм 6 месец да го преместя в неговата стая - за тази цел я обзаведохме и нея от самото начало, а в нашата стая е сгъваемото легло.

Да обаче малкия все още си хапва и на 2-3 часа някои нощи, а някои прави по 5-6 часова пауза. По време на нощното кърмене и двамата сме полу-спящи и полегнали на спалнята.
От такава гледна тока взех да се чудя - реално ли ще е да го преместя в другата стая, ако се хараним на такива интервали. Това значи да ставам за всяко кърмене - или да ходя в неговата стая или да го пренасям... Съня ми ще се накъса съвсем, а вероятно и на малчо.

Ще се радвам да споделите как са нещата при вас - къде спят малчовците, ако сте ги местили самички в стая кога и как го направихте.
А също и някаква идея да ми дадете на какви приблизителни интервали се кърми човече на 6 месеца -  за тогава планираме 5-6 дни за първата семейна почивка - да знам дали не си правя сметките без кръчмар Simple Smile

# 1
  • Мнения: 961
Аз в началото си мислех, че бебка трябва да си спи в нейното легло в нейната си стаичка и така беше горе долу до 7 месец. Оттогава досега бебка е в нашето легло и скоро не мисля, че ще упеем да я отделим.  Grinning Тя със сигурност няма подобни мераци.  Mr. Green
Винаги съм я кърмила на поискване, но това не ни е пречило да ходим на почивки. Принципно не се притеснявам да я кърмя на обществени места.

# 2
  • Мнения: 141
Още в началото като се роди Бебунстер осъзнах ,че ми е трудно наспиването с това ставане по два,три че и повече пъти понякога нощем.Затова си го взех  при нас на спалнята и няма изгледи с това нощно кърмене скоро да си спи в неговото легло. Mr. GreenНо на мен ми е толкова сладко да се гушкаме тримата ,че наистина няма да е  скоро!
А относно интервали за кърмене немога да ти кажа ,ако е на поискване както моят бебок ,забрави за всякакви примерни схеми и колко пъти ще се храни нощем ще каже бебето не някой друг!И ние с баща му планираме почивка ,но бебо ще е с нас немисля да се разделям с него заради това ,че ще ходя на почивка.

# 3
  • София
  • Мнения: 438
Аз в началото си мислех, че бебка трябва да си спи в нейното легло в нейната си стаичка и така беше горе долу до 7 месец. Оттогава досега бебка е в нашето легло и скоро не мисля, че ще упеем да я отделим.  Grinning Тя със сигурност няма подобни мераци.  Mr. Green
Винаги съм я кърмила на поискване, но това не ни е пречило да ходим на почивки. Принципно не се притеснявам да я кърмя на обществени места.

И ние се кърмим на поискване.

За почивката - питам заради пътя Simple Smile Дали се изнервя детенце от по-дълъг път например - ние с кърмене се успокояваме. Не ми се вижда добра идея да кърмя, когато колата е в движение, ако се налага ще планирм по-чести спирки. За тази цел и времето на пътуване ще се увеличи Simple Smile
Иска ми се таткото да го подготвя за такива неща по-рано, че да свикне с идеята - понякога има нужда от време, за да приеме, че някои неща около бебето не са проблем, а просто изискват от нас да се съобразим с тях Wink

Иначе той и сега ме пита кога ще местм малчо в неговата стая...

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Абел, ти сама си си отговорила на въпросите. Не, че не може да отделиш бебето още сега в отделна стая, но е неприятно разкарване посред нощ от стая в стая. Спете си тримата в голямото легло и продължавайте с гушкането дори и след отминаване на коликите Peace
Подготви таткото, че не е проблем да се кърмите по време на пътуване, само трябва да си намерите подходяща поза. И с двете ми деца това е бил единствения начин да е спокойно пътуването ни.
Друг съвет е, щом ще предприемате почивка около 6-я месец да изчакаш със захранването. Така ще си спестиш и бурканчетата, лъжичките и другите приготовления около пюретата по време на почивката.

# 5
  • Мнения: 344
Малкият ми син спи при нас от раждането си. Въпреки, че има кошара, не е спал нито една вечер в нея Wink Също сме на поискване. Края на януари ходихме на почивка за 4 дни и бебо се държа перфектно. Не знам колко далеч планирате да пътувате, но аз за около 250км в едната посока си го кърмих и по време на пътуването. Сука и спа през повечето време Peace

# 6
  • Мнения: 718
abel и ние сме сходен случай. Не сме му готвили самостоятелна стая, но преди да се роди не съм и допускала, че ще спи при нас. Първият месец ставах по няколко пъти на нощ, кърмех го седнала и с клюмнала надолу глава  ooooh! Tired. Беше много уморително, не се наспивах и когато почнаха и коликите си го взехме при нас изцяло, защото това беше единственият начин изобщо той и ние да спим. Оттогава спи между нас, кърмя си го легнала, и на сутринта често нямам представа кога и колко пъти съм го кърмила  Laughing, хич нямам спомен. Наспиваме си се перфектно и се гушкаме  Heart Eyes. Прецени дали няма да ти тежи да ставаш, а и да ходиш до другата стая...

# 7
  • Мнения: 822
Същата работа сме като при Лаурен.
С тази разлика, че от 2 вечери насам я слагам в нейното легло, но си заспива между нас и после (ако не съм заспала) я местя... пробвам я да свиква, че напоследък мъжа ми ме е забелязал, че като спя и понякога си мятам едната ръка баш през лицето й  Confused ... Малко ме е страх да не смачкам нещо... Но пък тази нощ като ми се събуди повече от веднъж, след второто сукане си остана да си доспива при нас...
Мъжът ми каза, че му е по-приятно като си е помежду ни  Heart Eyes  На мен също Wink

П.с. кърмила съм в кола в движение и нямаше проблеми  Peace  Иначе не бих я отделила в отделна стая. Може би чак като стане на 3-4 годинки...

# 8
  • Мнения: 638
Здравей!
Много хубава темичка  Hug

Този въпрос и мен ме тормози от доста време. Предстои ни преместване в къща и малкият ще си спи в стаята. От което аз изпадам в ШОК smile3514 Вече обмислям варианта с бебефон с камера, даже с няколко камери, ако може Embarassed Таткото все ме пита ние кога ще спим отделно? Понякога ми е мъчно за него, защото сега спим на едно не много удобно легло в стаята на бебо. Той си има кошара и от както се е родил си спи в нея, а ние до него. Спалнята ни е на втория етаж и не е много удачно да спим всички там, нито ми допада варианта да тичам по незнайно колко пъти на нощ надолу и нагоре по стълбите. 
Човече на 6-7 месеца си се кърми както и по-малко човече, когато си поиска  smile3521 Миналата нощ сме ставали 6-7 пъти  smile3511, а тази само два  newsm44 От форума имам наблюдения че като започнат зъбките и нощите стават трудни  Weary

Аз ставам задължително. До сега не съм го взимала при нас в леглото и нямам намерение.  Naughty Първо защото умирам от страх- това мъничко, крехко същество... ми аз няма да мигна цяла нощ, няма да смея да мръдна. Пък и таткото спи много тежко.
И второ, имаме достатъчно роднини и познати, на които децата им спят при тях в леглото им, въпреки че отдавна не са кърмачета. На различна възраст - на 2 и на 3 години, на 7 и на 8 години. Преди няколко дни една приятелка сподели, че се чувства много зле защото синът й решил най-накрая да си спи в неговата стая- той е на 11 години  newsm48
Това определено си е лично решение. Моят сън се накъсва естествено, не винаги заспивам веднага, но малкият май няма такива проблеми. За в новата къща съм си планирала освен бебешкото легло и нормално легло в детската стая. Струва ми се, че ще поспивам там някои нощи. Май всичко е въпрос на навик. Имам и две семейства, на който децата им спят отделно и намат никакви проблеми.

Ние ходихме на почивка когато малкият беше на три месеца. Нямахме никакви проблеми  newsm08 Спа почти през цялото време. Само с две събуждания, съответно спирания за целия път от София до Русалка(на около 70 км северно то Варна). На връщане беше същото  smile3521

# 9
  • Мнения: 543
Нашия младеж до към 6- 7месец спеше в своето легло, но след това нещо се изхитрихме с него - изгонихме таткото в ергенската му стая и сега се ширим на спалнята двамцата.
Не знам до кога ще продължава, но ни е хубаво - на мен със сигурност, пък  и бебето не съм забелязала да ми се оплаква.

# 10
  • София
  • Мнения: 438
Момичета много благодаря за отговорите  Hug

И на мен ми е много мило с детенце да се гушим... Вече ми е ясно, че колкото и да е подготвен човек и да знае какво иска - докато не му се случи няма как да предугади собствените си реакции. Преди да родя бях сигурна, че ще си спи човека в стаята след първия месец Wink

За почивката - ще ходим до Гърция. По принцип разстоянието го взимаме за 5-6 часа, като спираме веднъж да хапнем по пътя. Сега си мисля, че с 2 до 3 почивки от половин час ще сме екстра. Таткото е малко притеснен за пътя, както и дали багажника ще побере всичките багажи на Никола  Crazy  Предстои ни да направим резервацията, та снощи се бях размислила по въпроса Simple Smile Ако зависеше само от мен - аз вече съм готова за пътешествия с бебока Wink

За захранването мисля от юни да започна, ако малчо има интерес - искам да има поне 6 навършени месеца, а почивката ще е през май.

# 11
  • Мнения: 1 224
Отговарям и аз - с бебе номер едно и аз като всички си мислех че ще си спинка в креватчето като ангелче, а аз ще хвърлям любящ поглед и ще намествам завивчица...Резултата - зимно бебе, аз ставам по н-броя пъти зъзнеща и климаща да кърмя, не се наспивам, уморена съм, кърмата ми е малко в резултат.Тогава живеехме в Япония и там правилото е децата да спят при майките си - всички ми се чудеха на акъла защо се мъчим и двамата .И една нощ (бил е на 4 месеца, ма съм бил упорита, а  Tired ) реших да го пробвам и аз по японски...от тогава та до 3 годишен спа при нас.Наспана мама, достатъчно кърма, доволен бебо - западните педиатри пасти да ядат!
С бебо номер две - като че ли му е удобно в неговото си креватче, спи си там докъм 4-5 ,когато го взимам при нас да се накъмим, че ми се спи та две не виждам и така си откарваме до сутринта.С баткото, който е първолак свикваме да ставаме рано, трябва да го будим посреднощ да пишка че е с малък пикочен мехур и стават аварии иначе и отскоро тати спи при него, а ние сме с бебо в спалнята.Някак отсамосебе си се получи така - таткото заспива докато чете приказката за лека нощ при баткото и го мързи да се мести, а на мен ми е удобно да сме с бебси на спалнята двамата.
Никакви угризения и притеснения - и да искам няма да спят при нас вечно! Peace

# 12
  • Мнения: 11 065
Абел, то се знай, че при кърмачките няма да получиш много отговори за деца, отделени в собствена стая, преди да тръгнат на детска градина...  hahaha

И аз чудна стая сглобих, нали ми е първо дете и чета книжки, сега я ползваме за "склад".

С малката обаче спя на спалнята само когато татко й го няма там (работи), иначе като сме тримата ми е неудобно - все не мога да се отпусна и гледам да не легна върху нея, или пък мъжът ми да не й хърка. Иначе кърмя легнала и в полусън, но после я връщам в креватчето, което ми е на една ръка разстояние.

За пътуването - щом мъжът ти е шофьорът, свиркай си. Аз също копнея за едно пътуване малко по на юг, като запролети, че Средиземноморието ми е слабост, включително комшийска Гърция. Но при нас аз съм по-опитният шофьор и посмъртно не може да се съчетае с кърменето. Та ако се състои... със самолет ще е сигурно.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 801
Абел, то се знай, че при кърмачките няма да получиш много отговори за деца, отделени в собствена стая, преди да тръгнат на детска градина...  hahaha
Много точно казано  Peace
Ние още се кърмим на поискване и малкия спи в нашето легло, удобно ни е и на тримата  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 6 664
До 4-тия месец си спеше в нейно креватче до нашето легло, взимах я само да я накърмя и пак я връщах там, нашето легло не беше много голямо и нямаше място и за нея.
От 4-ти до 10 м. - преместихме се в нов апартамент, имаше си своя стая и почти отказа нощното кърмене, спеше по цяла нощ.
След 10 м. до момента - около 2 г. - започнаха зъбите, трайно се настани в нашето легло и няма гонене оттам и досега, но вече не се и опитвам Grinning, предпочитам да я накърмя за 2-3 м. и после да заспя.
Точно, когато беше на 6 м., ходихме за 1 седмица в Албена и 1 седмица в Гърция - най-безпроблемната ми почивка - кърмене начесто, но не съм и броила по колко пъти, отложих захранването затова, та да не се занимавам с глупости. Кърмех я в движение, както си седеше в кошницата за кола - не е трудно, можеш да опиташ. Сега в по-голямото столче определено ми е по-трудно.

Общи условия

Активация на акаунт