СВАРОВСКИ - НЕКОРЕКТНОСТ ПРИ ГАРАНЦИОННО ОБСЛУЖВАНЕ

  • 2 954
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 164
Исках да ви разкажа какво ми се случи с бижуто, купено от Сваровски, все още в гаранция естествено Mr. Green...
Преди няма 2 години моят мъж ми купи за рожденният ден пръстен-цял кристал,черен, голям, от същата колекция имаше и в бяло ,полиран на шестоъгълничета и верижка със същия кристал във формата на кръст.
Доста добре изглеждат, неудобни за всеки ден, а и в черно...аз ги слагах няколко пъти по поводи.
На събиране- докато танцувах, усетих, че нещо  тропна на земята.Това било кръстчето.
Какво беше станало - халкичката , която държи кристала и през която минава верижката се разпоила, разлепила или не знам какво точно и кръстчето на земята с отчупен край и счупена халка:bad-words:, а верижката си седи на врата ми закопчана....
Занесох частите в магазина, с кутийката с която е закупено, извадиха сертификатчето...и се почна едно разиграване:
"Ами то гаранцията важи само за отлепени кристалчета , това вашето е счупено.Гаранцията не важи за халката, то няма да може сигурно да се оправи..."
Въпреки това ми го взеха, записаха рекламацията...
След две седмици, когато ми се обадиха, че бижуто е готово, единственото, което бяха направили  е че бяха залепили отчупеното ъгълче, което не пасва точно, защото е оронено и халката.
Резултата -все едно съм го залепила с лепило капчица...
Обяснението-мми те поемали гаранцията на немеханично настъпили повреди #2gunfireт.е отлепили се кристалчета
Кава немеханична повреде по дя....те може да се случи на този тип кристал,  и каква е моята вина, че елемент от изделието им се е разлепила ? Аз не пожелах да си взема така отремонтираното "бижу".
Сега си мисля-много по сериозни неща стават , не си заслужава да се ядосвам, но и не мога да се примиря с факта че си дал 700-800лв. , пък ти вадят тъпи доводи от рода на "ми то може да сте го изпуснали" и т.н.
По добре да не лъжат хората, че имат някаква гаранция, сертификати  и други важно звучащи документи...пък накрая едно голямо нищо #Cussing out
Имах "удоволствието" вече, за GSM апарат, да се занимавам с Агенция за защита на потребителите и съм сигурна, че те са нищо не вършещи, незаинтересовани и безхаберни чиновници.
Въпреки това приемам идеи за действия...

# 1
  • София
  • Мнения: 3 972
Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....

# 2
  • Мнения: 529
Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....
Ами защото онези бижута в Амазон не са произведени от Сваровски, а от други фирми, които използват техните кристали. Ако някой ти ушие риза от плата на Valentino, това не означава, че сега имаш риза на Valentino.

# 3
  • Мнения: 1 426
за гаранцията са прави хората. Сваровски си гарантират замо за кристалите, а не допълненията към тях. На твоето се казва "лош късмет", че ти се е отчупил кристала при падане на пода, и наистина няма как да се залепи. Все пак не са противоударни кристалите. можеше да ти падне в друг момент, на друго място (дивана например) и тогава щеше да е цял.

# 4
  • София
  • Мнения: 164
Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....

Няма значение България, Италия или другаде-скъпо е относително понятие, а и аз не акцентирах върху цената, а върху гаранцията, която поемат.

mania4ka, продадоха ми изделие..., а не само кристал.
Защо тогава знака с лебедчето го има инкрустиран върху кристала, но и върху халкичката newsm78

# 5
  • Мнения: 11 003
Виж тази тема, на последната страница обсъждат за лебедчето,  кое е произведено от Сваровски и кое не е.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152857.345

Цитат
По точно - всички тези сърчица ,мидички,морски звезди и т.н. са на фирмата SWAROWSKI-AG. Останалото по бижуто като синджирче ,окачалка и др. при ювелирните изделия с марката <Произведено със(или made with)"CRYSTALLIZED™ - Swarovski Elements" > не са от ювелирния завод на SWAROVSKI-AG.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 972
Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....
Ами защото онези бижута в Амазон не са произведени от Сваровски, а от други фирми, които използват техните кристали. Ако някой ти ушие риза от плата на Valentino, това не означава, че сега имаш риза на Valentino.

бляк, не го знаех това... Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 2 044
Много пъти съм се чудила защо в БГ Сваровски минава за скъпа бижитерия, влез в Амазон и ще видиш колко са евтини....
И в България и на всякъде по света цената на Сваровски е една PeaceПазарувала съм от доста магазини на Сваровски в чужбина-няма разлика,даже много пъти тука съм ги виждала по-евтини,последно едни обици си взех от Прага-тука са по-евтини с 20 лв. LaughingА в Амазон не знам доколко са истински.По темата иначе -за съжаление май нищо няма да направиш-вързали са си гащите в гаранцията си пише кога я поемат PeaceИначе естественно и ти си права,но за съжаление-лош късмет,че е паднало на земята Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 366
Оф,това ми звучи като-"Помощ!!!!!Обслужват ни!!!!!".Аз отношение към този случай не мога да взема,но искам да споделя подобна случка със златен пръстен.Направих си поръчка за пръстен за Свети Валентин.Много красив -ще се опитам да го опиша.Камък в средата и два обръча-единият асиметрично разположен спрямо другия.Свързани само с една спойка.За това,че зъбчетата ,държащи камъка,ми извадиха сума ти нишки и изпокъсаха оверлога ,дума няма да отворя.Да съм си правила сметката.Но изненадата ми беше след три дни-гледам единия обръч/вероятно закачен в нещо/застанал перпендикулярно на другия.Без усилие го наместих.Явно е ,че ако още един път се закачи,вероятно ще се счупи и изхвръкне някъде./върви го търси после-60 лева грам злато/.Обадих се в магазина по телефона и им обясних ситуацията.При условие,че бяха подготвени ,като отидох там се разигра една драма-"ама как","защо".....След дълги обяснения го взеха за ремонт,но още не е готов. Ще видим как ли ще завърши сагата.Отровиха ми празника и не само празника.
Защита на потребителите ли-грънци......

# 9
  • Мнения: 914
Наскоро мой роднина беше бесен на Сваровски, защото занесъл гривната на жена си да я поправят - била и се развалила закопчалката. Отказали с някакъв безумен предтекст защо не поправят закопчалките. А сплавта им е тайна и друг бижутер не може да я оправи...

Общи условия

Активация на акаунт