възпаление на бертолиновата жлеза

  • 2 030
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Получих възпаление на бертолиновата жлеза след като бях два дена на вани с минерална вода за лечение уж на ставите ни с мъжа ми. Но явно не ги дезенфекцират и съм лепнала нещото което незнам как се казва бактерия който образува възпалението на бертолиновата жлеза как се премахва напълно и как да се предпазим от различни инфекции като се къпем в такива обществени места. Аз съм с хронично автоимунно заболяване ревматоиден артрит и имунната ми система е много слаба затова веднага сигнализира за всякакви вируси ако ме нападнат. Убедена съм че съм се заразила във ваните защото не бях ходила никъде преди това аси бях правила и микробиологичен анализ и цито на мазка за успокоение за артрита и нямах нищо. Моля ви дайте ми съвети как да се предпазим аз и съпругът ми като ходимпо такива места защото не мога да си го обясня ако аз са предпазя и си пъхна нещо във вулвата той вуретреята ли трябва да си пъхне нещо като клечка за уши или какво. Ако тоя ми го лепне пак антибиотик колко антибиотика трябва да изпия за да съм здрава чеи той със мен. И без това едвам се крепя с тия лекарства които пия . То няма да ми останат скоро здрави органи които да понесат и тия лекарства.
Ходих при гинеколог и той ми предписа CIPROFLOXACIN - антибиотик който трябва да пием и двамата т.к. сме били заедно във водата. Толкова ли е заразно това неизвестно какво което образува възпаление на бертолиновата жлеза кой ще ми каже.Е на мъжа ми му няма нищо той има силна имунна система несепотдържа със лекарства като мен зада можедасе движи. Лекарката ми каза да си правя компр.ес със риванол и вечер дасе подмивам със смрадлика,и после да ходя 10 пъти на нагревки на вулвата. Тези нагревки дали въобще ще помогнат нещо не виждам смисъл. Каза че ако не мине спадне възпалението което беше около орех в началото но аз отидох на гинеколог на 4 ден тогава малко поспадна болките при допир бяха само първия ден. А кега пия антибиотика вече3 дена и от големината на орег топчето-възпалената бертолинова жлеза вече е колкото маслина надявам се да сеоправи от антибиотика защото иначе ми казаха че ще я цепят. И все пак как да се предпазвам от всякакви такива инфекции нямам имунитет и лепвам всичко какво да правя. От къде да знам че не съм лепнала още една камара болести бацили и вируси от всички които не знаят че ги носят или знаят но сарешили че като отидат във минералната вода ще се излекуват. Така ми изникна и още един въпрос.
До колко минералната вода е лекувита и е преносител на такива зарази.
Моля дайте точни мнение и установени от вас практически констатации по въпроса защото е много сериозен за всички.
Ходих при гинеколожката но не можах да разбера всичко кое как защо останаха ми много въпроси без отговор. Следващия път като отидем на бани да си нося шишенце доместос и да лъсна ваната преди да се киснем с минералната вода ли. Ами ако отидем в басейн да го изпразня изчистя и после да се къпем невъзможно какво да правим? как да си лекувам артрита а мъжа ми дисковата херния като само баните му помагат нанего без да се заразяваме от сразни болести? Хората може да не знаят че са носители на една камара вируси или знаят че са болни но отиват да се лекуват там но такива като мен ги прихващат.
Генералният въпрос остава следният: КАК ДА СЕ ЛЕКУВАМ БЕЗ ДА СЕ ЗАРАЗЯ?
Само да обясня това е топче което се намира в основата на влагалището от дясно при мен меката тъкан където е явно жлезата е възпалена.

Последна редакция: пн, 16 фев 2009, 14:09 от vtvt

# 1
  • Варна
  • Мнения: 691
какви по точно са симптомите на това възпаление?

Общи условия

Активация на акаунт