С какво почиствате пералнята си...??

  • 7 417
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Да попитам някой почиствал ли е пералнята си като например я зареди с праха и я пусне без пране да ре4ем на 60 градуса само на плакнене newsm78 newsm78 След всяко пране си я почиствам като избърсвам гумата, подсушавам я и я оставям да се проветри.Отделението за праха го свалям всеки път, измивам го и го оставям да изсъхне. Днес видях, че все пак по гумата има някакво зацапване, което при разтъркване пада като кир  :crazy eyes: :crazy eyes:
Има ли някой идеи..??

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами не, не съм я пускала без пране. Иначе действам като теб - свалям, измивам и винаги след пране я оставям да изсъхне хубаво

# 2
  • Мнения: 721
аз си я почиствам/пускам от време на време празна и със специален препарат който си е точно за това-TANDIL.иначе не я подсушавам и проветрявам.13 годишна е и работи безотказно(за съжаление,искам нова с по високи обороти)

# 3
  • Мнения: 1 163
аз си я почиствам/пускам от време на време празна и със специален препарат който си е точно за това-TANDIL.иначе не я подсушавам и проветрявам.13 годишна е и работи безотказно(за съжаление,искам нова с по високи обороти)

Какъв е този препарат и как изглежда?

# 4
  • Мнения: 721
моя за съжаление не е купен от България,но предполагам че има нещо подобно и тук

# 5
  • Мнения: 672
Освен забърсването след пускане я пускам веднъж два пъти в месеца празна с малко Аче.

# 6
  • Мнения: 5 207
Гуменото уплътнение подсушавам след всяко пране и оставям вратичката отворена да изсъхне, също така и чекмеджето за перилния препарат вадя и измивам.
От време на време почиствам с Цилит горната част на отделението за прах, по-точно там, от където тече вода в отделенията - маха се котленият камък и по-добре се отмиват праха и омекотителя.
Понеже в България няма такива препарати за почистване на перални, на няколко месеца веднъж я пускам без дрехи, на 60 градуса на някоя кратка програма с малко прах за бяло; спирам й центрофугата. То препоръката е да се пуска на 90 градуса, но ме е страх и никога не ползвам толкова висока температура. Някъде се препоръчва ползването за такова почистване на разредена лимонена киселина, но не ми се рискува.

# 7
  • Мнения: 8 999
Никога не съм си мила пералнята отвътре. Погледнах сега уплътнението, добре си изглежда. Чат-пат мия контейнера за препарат. И отвън я забърсвам, разбира се. На 15 г. и нямам забележки. Винаги оставям открехната вратичката, а и я пускам всеки ден /понякога и два пъти на ден/. Може би и това има значение.

# 8
  • Мнения: 1 006
Аз вече съм изпуснала нещата от контрол. В предния апартамент имахме т. нар. мокро помещение, в което явно влагата е била повече от нормално, защото се появи нещо като плесен - черно, което подлежи на бърсане, но не и на окончателно изтребване. Пробвах с Доместос, изпада доста, но не напълно. Сега периодично пускам чаршафи, калъфки на висока Т плюс Доместос, сле което правя допълнително плакнене.
Но все има остатъчни точки, от които впоследствие гадостта продължава да се развиива.

Ако някой даде идеи как да се справя, наистина ще черпя, Иначе е едва 5-6 годишна Горенье и много я обичам!

# 9
  • Мнения: 13 172
Винаги след пране я оставям отворена, веднъж в месеца я пускам без дрехи с две лъжици белина.

# 10
  • Мнения: 3 211
белината къде я слагате? в отделението за праха ли?

# 11
  • Мнения: 2 155
Да, и на мен това ми е интересно и още така на каква програма се пуска, трябва ли да мине центрофуга? А ако не - как се спира центрофугата?  newsm78

# 12
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Никога не ми е хрумвало да си я почиствам от време на време!

Само когато я купихме я пуснахме на най-дългата програма на 90 градуса с малко прах (така пишеше в упътването  Laughing).

Време е да го направя!  Simple Smile Ще следя за предложения.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Пускам някъде на 2 седмици на 80 или 90` с таблетка за миялна машина вътре. След пране вратата задължително оставям отворена; контейнерчето чистя основно почти всяка седмица и с една четка за бутилки прочиствам докъдето може разните отвори, където минава водата.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт