Кой издава вторичния болничен лист, след операция?

  • 15 692
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 178
Извинявам се ако темата не е за тук.  Hug


Съпругът ми претърпя операция на стомаха и от болницата му дадоха болничен, разбира се.
Интересува ме каква е процедурата по продължаване на болничния, след като първичният 30 дневен отпуск свърши.

Благодаря предварително за вниманието и отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 166
След като първичният болничен лист свърши,се издава продължение на болничните.Издаването става от ЛКК-такива има изградени в ДКЦ-та и МЦ-ове.От личния лекар на съпруга се взима талон за ЛКК,носи се епикризата и ЛАК.Ако имаш скорошна консултация от хирурга,който проследява състоянието,хубаво е да я приложиш.Но ако от деня на изписването до момента на издаването на вторичния БЛ не е осъществена консултация с хирург,обикновено от ДКЦ-та или МЦ-ове изискват такава./възможно е да ти поискат талон №3-за консултация-хубаво е да обсъдиш нещата с личния лекар/

# 2
  • Мнения: 3 200
Личният лекар издава следващите болнични, или предлага свикване на лекарска комисия. Към него трябва да се обърнете.

# 3
  • Мнения: 1 178
Благодаря много за отговорите.   bouquet
Значи при всички случаи се минава през GP.  Peace

# 4
  • Мнения: 413
Благодаря много за отговорите.   bouquet
Значи при всички случаи се минава през GP.  Peace

Да,задължително се минава при GP.
Както са ти обяснили от него се взима талон за ЛКК,той ще ти обясни с талона на какъв кабинет трябва да отидеш Peace
Дали на комисия ще мине,или само при хирург. Peace

# 5
  • Мнения: 1 178
Пак пиша, защото сме притиснати от времето, а нещо не ми е ясно...
Днес трябва да се пусне продължението на болничния и да не стане късно.

Личната лекарка го е пратила на гастроентеролог, а не на хирург.  Thinking

Има ли телефон на който да питам как се процедира точно, на ЗК например?  newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 956
Телефона на НЗОК е 080014800  Peace

Трябва продължението да е от хирург. Личната да не ви мотае.
Преди година и при мен така се объркаха и ме изпратиха при гастроентеролог, но впоследствие се оказа, че само хирург, член на ЛКК може да ми продължи болничния.
Успех  Hug

# 7
  • Мнения: 1 178
Телефона на НЗОК е 080014800  Peace

Трябва продължението да е от хирург. Личната да не ви мотае.
Преди година и при мен така се объркаха и ме изпратиха при гастроентеролог, но впоследствие се оказа, че само хирург, член на ЛКК може да ми продължи болничния.
Успех  Hug
  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря!

Не знам защо правят така... #Cussing out

# 8
  • Мнения: 3 200
Болничният лист може да се издаде със задна дата, няма проблем, че се мотаят

Общи условия

Активация на акаунт