кърмене от двете гърди. как да мина пак само на едната?

  • 607
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 147
Преди малко повече от седмица се оказа, че бъркам коликите с недохранване. Е, и колики си имаме, но Ангел се поуспокои след като започнах да го храня и от двете гърди на всяко кърмене. Храним се по 30-45 минути. и до час стигаме. Разбира се, позаспива отвреме навреме, но аз го закачам по бузката и чакам пак да суче. Храня го на поискване, като интервалите са от 3 или 4 часа. Като дойде време да яде от гърдите ми тече мляко - и от двете, та се налага на едната да й слагам "превръзка", докато й дойде ред.
Обаче започнаха да ме болят зърната и да се зачервяват от честата им употреба Confused. Ползвам Гармастан, но пак е трудно.
Въпросът ми е - какво да направя, за да възвърна храненето само от едната гърда при редуване? Да се цедя ли? Защото напоследък не я правя тази процедура...
Стана малко дълго, извинявайте.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да те окуража първо,че се справяш чудесно Grinning Добре си се ориентирала какво да правиш и съм сигурна,че скоро притесненията ти за недохранването ще отпаднат и ще се кърмите спокойно и с радост.
Сега на въпроса - защо да минаваш пак само на едната гърда?Когато бебе започне да се насища само от едната,то само ще си покаже и ще откаже или ще суче съвсем кратко от втората.Принципът е винаги да предлагаш и двете - а то си решава дали иска и втората или ще я откаже.Не се притеснявай въобще от това - повечето бебета искат винаги и двете гърди на хранене,което е много добре за стимулацията и количеството кърма (защото ако кърмиш само от едната на хранене,се получава пауза от 6-8 часа некърмене за всяка гърда!!! което често  особено в началото на кърменето е с лоши последици за количеството мляко).
След като имате проблем с ненаддаване,аз бих те посъветвала в никакъв случай да не оставяш да минават 4 часа между храненията,а поне през деня да предлагаш начесто - през 2-3 часа и само нощем да оставяш по-големи интервали,ако бебе само си спинка и не се буди (т.е. - ако се събуди,даваш задължително всеки път да си суче - и никакво залъгване с вода).Изобщо при това положение е хубаво ако не съвсем да спреш даването на вода,то да не предлагаш повече от 10-тина мл между храненията,за да не заема място в коремчето и да не залъгва бебето.
А за зърната - те се разраняват не от честото и дълго сучене,а от проблем с начина на поставяне на бебето.Това може да допринася и за лошото наддаване - бебе,което не захапва правилно,трудно стига до млякото и получава по-малко количество от него - така че може да виси на гърдата и денонощно,но да получава само спонтанно изтичащото в устата му мляко и наддаването да е лошо.Затова обърни много внимание на начина на поставяне - пробвай и различни пози за кърмене,разгледай в Библиотеката има много инфо по въпроса как да сложиш правилно бебето и по какво да разбереш дали е добре сложено и дали суче ефективно.
За раничките - мини по-добре на Лансинох,че не се отмива преди кърмене и съответно не дразниш допълнително зърната.Дръж ги открити колкото може повече - абе направо ходи гола из къщи,така най-лесно ще зараснат.Не мий преди и след кърмене (особено пък след - тогава ги намажи с кърма,остави да изсъхнат на въздух,без сутиен и подплънки и ги намажи с Лансинох) и бързо ще се оправят Grinning И да пишеш как върви Grinning

# 2
  • Мнения: 2 784
Ех, Хедра пак ме изпревари...  Laughing
Съчувствам ти, мила, и аз бях така.Завръщането на кърмене от едната гърда само ще направи кърмата да намалее. Ходи повече с голи гърди (за радост на мъжа ти  Wink)Аз накрая мазах с едно немско балсамче с невен, не е скъпо и с масло от пшеничен зародиш. Минах през всичко, което препоръчваха, ама май само въздуха ми помогна. Може да слагаш изстудени компреси с лайка на зърната, но после изплаквай, че лайката се води алергизираща. Забрави за сапуна, освен по време на ежедневния душ. На мен в родилното ми бяха казали да си мия гърдите с антибактериален сапун.  Sick Да не ти казвам как изсушава кожата и на какви рани станах.  След време зърното привиква и вече изобщо не боли. Чак тогава кърменето става удоволствие. До тогава майката му е да стискаш зъби като внимаваш да не ти паднат пломбите от стискане.  Mr. Green
Успех!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 147
Благодаря ви, момичета!
Значи да давам в същия дух. Аз се притеснявах, че кърменето от двете гърди не е добър вариант, а само знак за проблем при недохранването Embarassed Щом всичко е ОК, ще си продължавам така. Досега миех гърдите и преди и след кърмене, изобщо не ги държа голи... и така съм допринесла за проблема.
Що се отнася до водичката - Ангел я отказва от самото начало. Мъчих се да го прелъжа да пие, защото педиатърката каза, че трябвало, той обаче не щеше и не щеше. И накрая се отказах - сега сме си само на кърма, денонощно. Надявам се да го кърмя поне до 9 месеца, поне. Ако може и до годинка Wink Още веднъж - БЛАГОДАРЯ!
Разбира се, ще пиша как вървят нещата. То се е видяло, че ще имам нужда от съвети Embarassed!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Аз се притеснявах, че кърменето от двете гърди не е добър вариант, а само знак за проблем при недохранването Embarassed
Аз вече осми месец кърмя и от двете гърди и проблеми с недохранването нямаме Wink...така че спокойно, чети по-често тук, питай, когато имаш въпроси на които не си намерила отговорите, например в Библиотеката и скоро нещата ще тръгнат по мед и масло, искрено ти го желая  bouquet

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
и аз да си  кажа от самото начало я слагам и на двете гърди, рядко се  е наяждала само с едната, и си качваше по 1 кг първите два месеца, засега десет месеца и малко си яде и от двете на кърмене 3-4-5 пъти в денонощието.

# 6
  • Мнения: 3 926
Пък моята госпожица пак си мина на хранене от едната гърда, май newsm78 И имам чувството, че произвеждам повече, или поне усещам гърдите си доста по-пълни (не чак напрегнати), но тежки и пълни. И пускат повече. Докато преди седмица кърмата само капеше, сега си църка на струйки Laughing И аз си оставих хайванчето да си яде само от една, обаче пак ще пробвам да предлагам и другата Wink Ама тя като виси по 30 минути и вече накрая е заспала и си пуска зърното и така до следващото хранене Grinning
Ох, голяма съм досада ooooh! Ама нищо - Лори, споко може и при вас количеството да се увеличи и да се наяжда само от едната гърда. Обаче щом момичетата казват, че е по-добре и от двете - хич не се коси - давай както до сега Grinning

# 7
  • Мнения: 7 837
Почти винаги досега кърмя само от едната гърда и то лявата, защото му е любима. Дясната продължавам да му я пробутвам с голяма мъка  Simple Smile Каквито и врътки да правя, господина не я иска и това е  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт