идеи за врата на дрешник

  • 17 975
  • 41
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 51
Момичета, дайте идеи за красиви врати на дрешник.Ще избиваме стената на спалнята, за да се получи нещо като вграден гардероб, но не мога да избера врата.Искам да е нещо красиво, да заема  цялата стена, да не си личи, че е врата за гардерероб, без алуминиеми рамки..охх дано ме рзбрахте.Върти ми се нещо, като плат на някаква рамка, но незнам дали изобщо е възможно и дали ще е практично    love001

# 1
  • Мнения: 1 800
Не знам, какво точно търсиш, но ето идея на врати облепени с тапет:

http://fermliving.blogspot.com/2007/11/ribbed-doors.html

# 2
  • Мнения: 8 999
Плъзгаща се врата. Може да я направиш огледална, може и да я облепиш с тапети. Виждала съм ПДЧ плоскости с флорални мотиви, също би било интересно.

# 3
  • Мнения: 2 631
Правихме нещо подобно, но в банята - плъзгащи врати с алуминиеви рамки и релефни стъкла.

Ако е без никаква рамка, според мен няма да е стабилно, а ще се отваря и затваря често.

Според мен е добре, да е с рамка, а декорацията - въпрос на вкус.


Друг вариант - врата - тип хармоника, декоративен параван...

 Peace

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 51
Облепени с тапет, звучи интересно, може да се комбинира с друг декор в стаята, но няма ли да е некачествено newsm78ПДЧ плоскости с мотиви, също мислех, мисля, че може да се принтират всякакви мотиви,Тип хармоника също ме искушава, но не съм виждала нещо красиво, което да става за спалня.Дайте фирми, които предлагат интересни врати bowuu

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
При мен едната врата на гардероба е врата към дрешника т.е зад гардероба, който е ъглов /на буквата Г/ се явява дрешника. Получи се много ефектно и оптимално удобно, получи се и допълнително разширяване на въпросният дрешник.

Ето малко снимки, дано да става ясно:

# 6
  • Мнения: 4 380
Плъзгащите врати-купе са толкова изтъркано употребявани масово в бившите соц страни и Русия, че едва ли скоро ще проимам желание да сложа някъде такива. Освен това и не са удобни- не дават видимост на целия гардероб в отворен вид.

Единствено приемлив вариант при съответните възможности- с 2 плъзгащи врати влизащи в стената. В противен случай, или обикновени врати като при Евето, или тип хармоника. Всички видове врати могат да бъдат декорирани-  плат, тапети или стикери, декоративни молдинги и каквито още техники за декорация се сетиш. При плъзгащите е малко по-неудобна релефна декорация, но и те могат да бъдат декорирани.
Ето тип хармоника.

# 7
  • София
  • Мнения: 280
На мен това ми харесва като идея, нагоре имаше нещо подобно:
затворени врати
и отворени

# 8
  • Мнения: 4 380
На мен това ми харесва като идея, нагоре имаше нещо подобно:
затворени врати
и отворени

Гардеробното помещение е помещение като всяко друго. Айде няма нужда от толкова врати. Които между другото отнемат полезна стена и на спалнята и на самото гардеробно.

# 9
  • Мнения: 8 999
Е, то ако е помещение, в смисъл стая-гардеробна, то и една обикновена врата върши работа. Но в случая май става дума за нещо като вграден гардероб.
Но, честно казано, не разбирам защо не трябва да се виждат/си личат  вратите на този гардероб. Така или иначе, дори и да се слива визуално със стената, пред него не може да сложиш друга мебел.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 51
Не искам обикновенна врата, защото така ще станат 3 врати в една стая #Crazy, пък и когато може да се получи нещо красиво и изискано защо е нужно да зАтварям цяла стена с някакви алуминиеви рамки?
Xenia това е великолепно, което си показала Two Hearts, само незнам къде могат да ми го изработят на прилична цена newsm78
Да по -скоро ще се получи като вграден гардероб, защото свободното ми помещение зад тази стена не е много голямо метър широко и 2,80 дълго, колкото стената на спалнята, затова съм писала дрешник, а не стая гардероб.А вътре как ще разпеделям рафтове  ooooh!
И също не съм решила още дали вратата да заема цялата стена или да оставя разтояние от края, това май зависи от спецификата на всяка врата......
Благодаря ви за отговорите, очавам да се включвате с идеи, имам още месец да реша smile3523

# 11
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Моето е по-малко от твоето, някъде 1.20 на 1.00 - не повече...как ми се иска да е малко по-голямо с твоите размери е супер.

# 12
  • Мнения: 4 380
Цитат
Xenia това е великолепно, което си показала , само незнам къде могат да ми го изработят на прилична цена

Такива сгъващи се врати се продават в повечето фирми продаващи врати (има различни като широчина размери). Ако искаш декорирани, имаш вече задачата сама да си ги декорираш по този начин, което не е трудно.

Мога да ти препоръчам да не слагаш вратите на цялата стена, а да оставиш малко разстояние от края. Това е хубаво предимство на тези врати. Моите са такива и много харесвам тези скрити вътре местенца, което практически ти икономисва стена по краищата, което пък от своя страна е удобно за разполгането на мебелите в помещението. Освен това вратите не изглеждат прекалено големи което е важно когато имаш цяла стена в гардероб. На мен в такова скрито местенце ми е разположен бойлера (зад стената е банята). Grinning Удобно е мястото за ракла за спално бельо, одеала, възглавници и т.н.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 254
Възможно е да се направят врати от ПДЧ отгоре до долу без да има алуминиев профил и да стане достатъчно стабилно, Механизма за плъзгане за този тип не е от най-скъпите.
Декорации върху ПДЧ-то... Има една фирма, за която знам със сигурност, че може да праив най-различни цветни шарки и един вид щампи върху плоскостите. Същата фирма внася и ПДЧ с флорални мотиви в бяло и черно, но то не е достатъчно ефектно според мен, защото шарките са бледи.  Друг вариант за декорация, но по-скъп, е да се направят вратите от МДФ, да се фрезоват форми и да се запълнят с друг цвят МДФ. Дано ме разбрахте Simple Smile

Ето това е черното с флорални мотиви, ако можеш да добиеш представа от една такава снимка
http://salex.bg/images/3814_789385.jpg

# 14
  • Мнения: 4 380
Остава си големия недостатък на плъзгащите врати- никога нямаш пълен обзор на съдържимото на гардероба. При сравнително висока стойност на самите врати и механизми.

Общи условия

Активация на акаунт