Последствия от пълна упойка след операция?

  • 42 931
  • 17
  •   1
Отговори
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте.
Ще се радвам да споделите опит и да ми отговорите, ако имате опит  Hug
След операция с пълна упойка има ли някакви последствия?
Моя много близка жена претърпя такава операция наскоро с пълна упойка. в следствие на операцията абелязвам промяна - по-бавно мисли...
Искам да Ви попитам има ли и какви са последствията от пълната упойка?
Благодаря предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 115
Промяна на диоптрите на очите.......

# 2
  • Мнения: 4 328
след самата операция,всеки индивидуално излиза от упойката-някои плачат,други смеят,трети-спят..,но след няколко часа като се изчисти упойката ,нещата се нормализират,ако всичко е минало без проблем..аз съм от унесините и апатичните,но след ден съм супер.

# 3
  • Мнения: 884
След две пълни упойки не виждам промяна в себе си никаква, ако имаш предвид нещо в перспектива. А иначи действието на упойката се изчиства за ден-два.

# 4
  • Мнения: 1 495
Зависи каква е била упойката , има тежки продължителни операции , при които съответно човек е повече време под упойка и тогава може да се наблюдават промени в поведението , както и паметта за по - продължителен период . Майка наскоро на два пъти беше под упойка за час . Два дена някъде й трябваха , за да се възстанови , т.е. през тези два дена беше по - объркана, не помнеше някои дребни нещица , но като цяло се чувстваше доста добре. Имам познат пък , на който му правеха операция (раково болен е) и беше под упойка доста часове, беше продължителна и трудна операция и доста време не беше на себе си , объркан . Но той е възрастен човек , така, че предполагам при по - млад човек и възстановяването ще е по - лесно и бързо  Hug.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 14:11 от Elizabett

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз имам осем анестезии  newsm78 като първите шест бяха много близо една до друга.
Не съм забелязала подобни проблеми.

# 6
  • Мнения: 17 546
Ами нямам последици от упойката. Диоптрите ми не са мръднали от 20 и повече години. Това пък най-много ме изуми.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 956
Имам няколко пълни упойки, последната беше за около 4 часа /коремна операция/ и имах косопад над половин година  Tired

След махането на щитовидната ми жлеза, наистина забелязах промени в концентрацията и запомнянето, но го отдавам на хормоните, а не на самата упойка  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 433
Последствия след пълна упойка не съм имала.
Но зависи и от възрастта както каза Елизабет Peace

# 9
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 057
Два пъти съм била под пълна упойка и нямам проблеми от това. Със сигурност зависи от вида, количеството и точното поставяне. За това отговаря анестезиологът. Мисля, че ако след упойка нещо се е сбъркало /в по-далечен план, не веднага след упойката/, то нещо не е било достатъчно прецизно.

# 10
  • Мнения: 4 335
Не сьм имала никакви странични реакции след пьлната упойка.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
След една от пълните упойки на дъщеря ми доста се бях притеснила. Първо се схвана цялата и държеше главичката си на една страна, а крачетата толкова я боляха, че не можеше изобщо да ходи. Това продължи няколко дена и после се оправи.

# 12
  • Мнения: 17 546
Да допълня, че съм чувала от някои хора, които също са претърпели пълна упойка, че се оплакват известно време от главоболие, което май се среща не рядко.

# 13
  • Мнения: 884
Да, възрастта сигурно има значение. Първия път съм била около 6 часа под упойка,чернодробна операция, на 21 съм била. След 24 часа реанимация ме преместиха в обикновена стая, с други жени, от която най-младата беше около шейсетте. В този ден слязох пеша по стълбите на болницата , за да си купя цигари, знаейки колко е опасно това слизане Crazy. Лелите около мен направиха това на 4-5 ден, и им беше много трудно.Втория път, за около час под упойка, на 33 г-около ден-два след това ми се виеше свят, страх ме беше да си поема бебето, да не паднем двете.Но това по-скоро касае възстановяването, не ги броя тези неща за "последици" от упойката.

# 14
  • Мнения: 4 335
Е,главоболие и аз имах,ама него изобщо не го броя за нещо странично.Вижда ми се нормално 2-3 дена,най малкото крьвното пада.

Общи условия

Активация на акаунт