СПЕШНА молба за кръводарение - АБ отрицателен резус фактор

  • 4 755
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Скъпи, майчета, осмелявам се да пиша тук и да ви помоля за помощ, тъй като баба ми, която е на 82 години и от 6 години е с диагноза левкимия се нуждае от спешно кръвопреливане.
До тази седмица тя се крепеше. За съжаление от онзи ден хемоглобинът й драстично спадна до 60 единици. Лекарите ни бяха предупредили, че ако се стигне до под 70 единици е нужно животоспасяващо кръвопреливане. Тук идва и другият проблем - баба ми е от много рядка кръвна група - А1Б, отрицателен резус фактор. Вчера кумът ми отиде да дари кръв като много разчитахме на него, но се оказа, че кръвната му груба е с положителен резус фактор - явно се е объркал или не е знаел. За жалост не се знае дали ще отпуснат кръв за баба ми от кръвната банка, тъй като тя не е спешен случай, не е родилка или дете! Сега търсим и молим всички познати, но до момента никой не може да помогне! Огромната ми молба към вас е, ако имате някой близък, който е кръводарител или би се отзовал да помогне, да ми пишете. Много съм притеснена и много уплашена. Баба ми е страхотен човек, винаги ме е подкрепяла и ми е помагала във всичко. С брат ми не сме ходили на детска градина, защото те с дядо ни отгледаха и благодарение на тях имах страхотно детство! Тя преди месец даде пари на мен и съпруга ми, за да можем да си купим кола, жилището в което живеем също е нейно. Много я обичам и ми е толкова тежко, че това се случва именнно на нея! Всикчите ми приятели също много я ценят и обичат, защото винаги ни е забавлявала и ни е помагала - като тинейджъри ни оставяше да си правим купони, пускала ни е сами на морето и изобщо е златен човек! Съжалявам, че товаря темата с това, но ще съм ви безкрайно благодарна, ако някой може да се отзове и да помогне! Засега не е нужан цялостна смяна на кръвта й, а само 300-400мл, които да я подсилят. Кръвна група АБ с отрицателен резус фактор също е съвместима. Багодаря ви много и се моля на Бог кризата да отмине.
Моят телефон е 0899985276, както и 02/8747704, а имейлът rozi_stan4eva@abv.bg

# 1
  • Мнения: 262
Здравейте, отново!
Съжалявам ,че пак пиша тук, но исках да ви споделя, че засега за съжаление никой не се е отзовал! Моля ви, ако някой прочете това и може да помогне, нека се свърже с мен. Баба ми е настанена в Окръжна болница София, а името й е Мария Димитрова Стоянова.
Благодаря Ви предварително!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Здравейте, отново!
Съжалявам ,че пак пиша тук, но исках да ви споделя, че засега за съжаление никой не се е отзовал! Моля ви, ако някой прочете това и може да помогне, нека се свърже с мен. Баба ми е настанена в Окръжна болница София, а името й е Мария Димитрова Стоянова.
Благодаря Ви предварително!

 PraynigДано се отзове някой Praynig

на мен това ми е болна тема защото не мога да дарявам кръв заради прекаран Хепатит Confused

# 3
  • Мнения: 262
Lavender, благодаря ти за подкрепата! За жалост до момента няма никой отзовал се. Дойде отрицателен отговор и от Републиканския кръвен център до Майчин дом - и там нямат налична от тази кръв, в Окръжна болница също липсва. Опитахме и със случайните "кръводарители" срещу заплащане - т.е ромите, които обикалят пред болницата, но те или не си знаят групата или не са от тази кръвна група. Вече се отчаях напълно.

# 4
  • Мнения: 278
писах ти на ЛС

# 5
  • Мнения: 262
Вивиян, благодаря ти много за предложената помощ и съпричастието, но за жалост ни е нужна кръвна група АБ с отрицателен резус фактор!
Благодаря ти много и лек ден!

# 6
  • Мнения: 908
Доколкото знам група АБ е универсален приемател, т.е. при такава кръвна група може да се получи кръв от всички други кръвни групи  Rolling Eyes Не е ли възможно и във вашия случай?  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 100
ММка, права си! АБ е универсален реципиент. Дано авторката се обоснове  Peace

# 8
  • Мнения: 3 525
Здравей, а ходили ли сте в Националния център по хематология и трансфузиология. Октомври месец бях там за кръводаряване за операция на баща ми, и аз съм 0-, но не ме искаха, че съм с микроаденом на хипофизата и пия хапчета, но всички роми там си знаеха кръвната група, този на който платихме също беше - фактор

# 9
  • Мнения: 262
ДжиДжа, ММка, АБ наистина е универсален приемател, но за съжаление в случая с баба става дума за възрастен човек с много изтощено здраве, като кръвта й има и много антитела. Затова и лекарите държат да преливат само А1Б- или АБ-. Не искат да рискуват с друга кръвна група, тъй като дори за АБ- не са сигурни, че ще е подходяща и че тялото на баба ще я приеме.
Литула, благодаря ти за идеята. И там ще потърсим.

# 10
  • Мнения: 2 100
Съжалявам, че е такова положението!   Sad Дано се намери донор и баба ти се оправи!  Hug

# 11
  • Мнения: 908
Съжалявам, че е такова положението!   Sad Дано се намери донор и баба ти се оправи!  Hug

Дано успеете да намерите такава група кръв  Praynig Praynig Praynig
Освен да ти кажа, колкото можеш повече да разпространяваш призива, друго не се сещам Sad
Късмет!!!  Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Флучия, как вървят нещата? Отзова ли се някой с подходяща кръвна група? Моля се за бабчето ти!  Praynig  Hug

# 13
  • Мнения: 262
Марчелка, за жалост никой не се е отзовал. Иначе баба е у дома и я поддържат с кортизон. Направиха кръвопреливане от Кръвната банка и я стабилизираха засега, но е много важно да намерим донор. Благодаря ти за съпричастието  Hug

# 14
Здравейте,
На моя близка спешно и предстои операция на сърце следващата седмица и и трябват два донора с АБ отрицателна кръвна група. Моля, който може да дари да ми пише. СПЕШНО Е.

Общи условия

Активация на акаунт