Нов апартамент до ключ ще ме излъжат ли

  • 2 478
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Момичета имаме нов апартамент.Със фирмата се бяхме разбрали да ни го довършат до ключ (баня тоалетна под и латекс), но мъжа ми реши да си поискаме парите за тези неща и да си го правим сами уж за по бързо. Сега от фирмата строител са там и мерят изчисляват колко ще ни дадат. Как да съм сигурна че няма да ни излъжат поне не с много. Аз знам цената на плочки латекс и ламинат ама труд лепило и кой знае оше какво.... Моля ви дайте съвет

# 1
  • Мнения: 8 999
Бъди сигурна, че разценките им за труд са занижени. Ако си повикаш свои майстори, ще ти излезе доста по-скъпо. За материалите - нямам представа по проект какви точно са заложили. Да не се окаже, че добри и скъпи материали, които биха ти сложили от фирмата-строител, ще ти бъдат "продадени" на безценица.

# 2
  • Мнения: 4 300
Както и да го смяташ, ще ти е по изгодно да ги сложат от фирмата строител. Те купуват на едро, майсторите им за по евтини и т.н. Само че ако го направиш сама най вероятно ще е с по хубави материали, по качествено и по добре изглеждащо. И по скъпо.
Ей тея решения са най трудните  Wink

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 823
То е ясно, че фирмата, ще се опита да те прекара, няма да излезе на загуба заради теб я. Naughty
Все пак те хората са си заложили някаква печалба върху тези материали и дейности, а сега ти ги лишаваш от нея.

Една такава операция евентуално би ти излезнала по-изгодно само ако имаш познати майстори или роднини със сръчни ръце.
И може би наистина ще стане по-бързо, защото фирмата строител има много апартаменти да довършва. Peace

Наистина трудно решение... Rolling Eyes

# 4
  • варна
  • Мнения: 229
а няма ли вариант да си избираш  материалите и да си доплатиш
като използваш техни майстори ?-моя съседка така се договори

# 5
  • Мнения: 2 163
Аз пък не мисля, че подобни завършвания от фирмата строител се правят качествено, имам няколко примера около себе си.

Добре сте го решили, просто наистина ще ви излезе по-скъпичко  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 2 896
Ние наехме отделна фирма, занимаваща се с такава дейност - довършителни работи.
Горе-долу същите неща ще ни правят - баня, настилки, латекс - с работни материали, които те ще купят, от нас се иска да си изберем    плочките, санитариите, подовите настилки, кое как да бъде направено и т.н, те ще имат грижата да ги купят /и да ги качат до 5ти етаж Simple Smile/. Има доста работи за доизкусуряване - поправки на строителя, за които повече не ми се занимава, тъй като те наемат келпави майстори. Та - това ще ни струва около 8.000 лв. /от които малко повече от 6000 за труд/ - за по-подробна справка, ето тук

# 7
  • Банкя
  • Мнения: 823
Ако разчитам правилно справката, в нея не са включени цените на основните материали и уреди, а само на спомагателните (лепила, лайсни, ВиК тръби и т.н.). Rolling Eyes
Вътре не са включени ламинат, плочки, санитарни принадлежности и уреди. Тях предполагам, че отделно ще си ги закупите...

# 8
  • София
  • Мнения: 2 896
Ако разчитам правилно справката, в нея не са включени цените на основните материали и уреди, а само на спомагателните (лепила, лайсни, ВиК тръби и т.н.). Rolling Eyes
Вътре не са включени ламинат, плочки, санитарни принадлежности и уреди. Тях предполагам, че отделно ще си ги закупите...

о да, те са отделно

# 9
  • Мнения: 25
Благодаря Ви много придобих малка представа за нещата.Дано се развият благополучно. Надявам се да спестим поне от боядисването ако мъжо се навие да боядиса

# 10
  • Мнения: 3 382
Аз лично не разбирам защо сте се отказали - хем ще ви върнат по-малко, отколкото ще са ви нужни, хем разправиите с други, допълнителни майстори ще ви товарят излишно, хем е пълно вече с пишман-майстори: стискам палци да не попадате на такива, но аз на 2 пъти си изпатих Sad

Но ако решението ви е окончателно, желая успех!   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 100
И аз се чудя защо са се отказали напълно от услугите на строителя...Можеше с допълнителни уговорки между двете страни и с малко доплащане (където се наложи) да си изберете всичко сами. Цената на майсторите е много висока...Пример давам за плочкаджия, когото срещнахме случайно - 20лв. на кв.м. му е поставянето. За поставяне на ламиниран паркет и боядисване, действително цените не са вече високи - ламинат 2-2.50 за кв.м. (като някои фирми го включват направо в крайната цена), пък за бояджийски услуги - не ви пречи и сами да си го направите. Това са цени за Варна, незнам там от където си колко ще ви вземат.
Другото, което е незнам пък ако искате с ваши плочки да направят банята, дали ще се съгласят и по ваш проект да я направят...Преценили сте си предполагам плюсовете и минусите, тъй че успех каквото и да предприемете  Peace

# 12
  • Мнения: 4 300
Когато го прави строителя е по трудно да контролираш. Днес прави твоя апартамент, утре на някой друг, идват и си заминават бригади и докато си огледаш плочките и откриеш кусури, те са си змаинали, а са дошли бояджиите да кажем. Когато си наемеш ти майстори, обикновено са двама-трима, които работят по бавно и вършат всичко, но пък имаш възможност за по добър контрол.

На нас така ни бяха останали тук таме нефугирани плочки на терасата от строителя. Когато го видях, вече беше късно, ако се бях разправяла щях да ги чакам сума ти време. А когато си наехме майстори за банята минавахме всеки ден да ги видим какво са свършили и можех да казвам кое да поправят или променят. Дори например разни подробности като с какъв цвят да се фугират плочките като ти ги напляскат без да те питат дразнят.

# 13
  • Мнения: 3 770
На брат ми апартамента беше по този начин - до ключ.Само че той си доплати за плочки по избор и надзираваше майсторите им какво правят.Всичко е ок !   Peace

# 14
  • Мнения: 721
Купихме го на Ш и З, и поискахме да ми го довършат строителите. Те ми дадоха добра цена, но срок на изпълнение 2 месеца, който не ми изнасяше.
Завършихме го ние с майстори, голямо тичане беше, горе долу пак за същото време. Нещата са на кантар, преценете си.
Що се отнася до това, дали ще те излъжат - трудно ми е да повярвам, че няма да го направят. Все още е мъгляво ценообразуването при  довършителните работи.
Ако искаш "прозвъни" на няколко други строителни фирми които предлагат и до ключ, за да видиш горе долу как вървят цените. Въпреки че и това е относително, защото зависи от качеството на вложените материали.

Общи условия

Активация на акаунт