Мога ли да сменя гинеколога, който ми води ЖК по здравна каса?

  • 2 091
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Ами това ми е въпроса. Няма да разказвам по какви причини, но искам да сменя гинеколога си, който досега ми водеше женската консултация. Той е в Асеновград, аз искам да ходя при друг в Пловдив (по постоянен адрес живея в Пловдив, ако това е важно). Януари месец джипито ми издаде боничен, с който отидох при сегашния си гинеколког и оттогава той ми води ЖК всеки месец. Предполагам, че има начин да го сменя с друг гинеколког, моля, кажете ми как? Искам да смъ подготвена на какво и по какъв начин имам право преди да се срещна с него.

# 1
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Моя приятелка го направи. Не беше доволна от досегашната си гинеколожка, взе си картона и всички изследвания до момента /не без разправии ooooh!/ и с тях отиде при новия. Не съм напълно сигурна дали джипито й даде ново направление newsm78, но по пътя на логиката трябва да й е дал.
Всъщност най-добре питай личния Peace

# 2
  • Мнения: 15 379
По време на бременността правих такава смяна. Трябва да отидеш при личния си лекар, за да ти даде талон за преизбор. После с целия набор от изследвания и с новото направление отиваш при гинеколога, който си избрала.

# 3
  • Мнения: 636
Да, имаш право на повторен избор на гинеколог. Просто иди при личния си лекар за талон.

# 4
  • Мнения: 1 820
По време на бременността правих такава смяна. Трябва да отидеш при личния си лекар, за да ти даде талон за преизбор. После с целия набор от изследвания и с новото направление отиваш при гинеколога, който си избрала.

 PeaceНе съм го правила,но приятелката ми си го зменя и това е процедурата.Кофтито е че ти си вземаш от вече бивш генеколог набора от документи  SickУспех  Hug

# 5
  • Мнения: 95
Благодаря за отговорите ви! И аз днес се консултирах- наистина е така - от джипито се взима форма 11 за преизбор. А за това, че ще имам разправия с досегашния си гинеколог, не се притеснявам толкова - тя направи грешка и сега е толкова гузна, че не вярвам да се учуди на решението ми.
Със здраве  Hug

Общи условия

Активация на акаунт