моля за идейка

  • 951
  • 10
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 894
остана ми една чаша сметана Хопла,и не мага да се сетя за какво да я оползотворя newsm78
ще се радвам,ако споделите идея за някаква вкуснотийка Simple Smile

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
остана ми една чаша сметана Хопла,и не мага да се сетя за какво да я оползотворя newsm78
ще се радвам,ако споделите идея за някаква вкуснотийка Simple Smile


Сладкарска или говарска?

Принципно сметана може да добавиш на доста неща, на супа, на печени картофи, на зеленчуци, на месо, на риба, ужасно много варианти има.

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 894
сладкарска Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 140
Ако е сладкарска сметана, можеш да купиш една заквасена сметана от 400 гр.кофичката /Герма или Данон препоръчвам/, смесваш двете и добавяш няколко супени лъжици пудра заха /според това колко сладко обичате/и воала-имаш прекрасен десерт.

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 894
Ако е сладкарска сметана, можеш да купиш една заквасена сметана от 400 гр.кофичката /Герма или Данон препоръчвам/, смесваш двете и добавяш няколко супени лъжици пудра заха /според това колко сладко обичате/и воала-имаш прекрасен десерт.
мерси за идейката  bouquet

# 5
  • Мнения: 720
Бисквитена тортичка с бисквити Петит, сладко от ягоди и сметана.
Редиш продуктите едно върху друго и утре имаш закуска. Ако не ти стигне сметаната може да сложиш някой ред кисело мляко вместо нея.

# 6
  • Сливен
  • Мнения: 894
P i p i l o t a,тази тортичка няма ли да стане сухичка newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 140
Надявам се Pipilota да не се обиди, че ще отговоря аз.За да не стане суха тортичката потапяш всяка бисквита в прясно мляко и редиш в тавичка.Ако все пак те притеснява, че и така ще стане суха тортичката, направи един пудинг на д-р Йоткер и към готовият крем прибави сметаната, като разбиеш до получаване на пухкава смес.


# 8
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Като ми остане малко правя плодова салата, стига да имаш плодове.  Mr. Green

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 894
идеята за смесване на пудинг със сметаната много ми допадна Peace
а за плодовата салатка,хубаво плодове се намират Mr. Green но сама трябва са си я хапвам
само аз съм й фенка у нашта къща Crazy

# 10
  • Мнения: 720
Еxplanet, забравила съм тази подробност благодаря, че ме коригира.   bouquet
Ако нямате прясно мляко и в компот може да топнете леко бисквитите.

Общи условия

Активация на акаунт