Е,добре де,защо нямам овулация пък сега?

  • 2 841
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
От 3 месеца насам правя всеки ден тест за овулация.От последната менструация до сега са минали 29 дни,през които не съм засекла овулация.Правих и тест за бременност- първият излезе положителен,но понеже го направих прекалено рано,реших да направя и 2ри,за по-сигурно,излезе отрицателен.Възможно ли е да нямам овулация и какво да направя по въпроса?

# 1
  • Мнения: 7 263
Кога и как правиш тестовете?
Какви тестове използваш?
Пиеш ли много течности през деня?
Правила ли си фоликуметрия?

# 2
  • Мнения: 579
Правя ги по едно и също време всеки ден,към 13:00-13:30,обикновено са Oview,но понякога ги няма в аптеката и взимам други(ClearOvu и BlueDream).фоликуметрия не съм правила.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 908
Отиди на фоликуметрия-най-сигурният начин да се  засече овулацията.Успех.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На колко дни ти е цикъла?

# 5
  • Мнения: 579
ами,не е никак редовен след раждането.Преди беше винаги точно 28

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Долу горе?Може пък да си я изпуснала.Случвало ли се е друг път овуто да ти е след 20ден?

# 7
  • София
  • Мнения: 232
Два пъти съм използвала тестове за овулация Oview и два пъти - ClearOvu. Според първите нямах овулация, докато вторите си я засичаха без проблем и то доста отчетливо! Така че бих те посъветвала да не взимаш Oview.
 Присъединявам се към останалите, че фоликулометрията е най-сигурна за определяне на Ову  Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз от четири месеца използвам само овю,винаги са ми засичали овулация и всичко е съвпадало с бт.Този месец и на фоликулометрия ходих.не меподведоха тестовете.Преди да го направя теста не пия течности и поне 3часа не съм ходила до тоалетна.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 884
Казваш,че имаш положителен тест за бременност,което е много важно!Затова,че единият е положителен,а другия-отрицателен,може да има няколко обяснения:ако са различни марки,ако не си ги направила по едно и също време и т.н.При положителен тест за бременност,дори и един, правененто на тестове за ову се обезсмисля!Направи си кръвен тест за бременност или утре с първа сутрешна урина друг тест.Успех Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Като си мисля,а дали не си бременна? Thinking

# 11
  • Мнения: 7 263
ClearOvu според мен са по-добри, от Oview.
Но първо и според мен най-сигурното доказване на ОВУ е с фоликуметрия. После тестовете наистина е добре да се правят следобяд към 15 часа /защото тогава хормоналното насищане е с най-високи нива/ и също така много важно, в дните на най-вероятна ОВУ - намали консумацията на течности 4-6 часа преди теста, за да повишиш шанса от по-сигурно отчитане на теста.
И аз няколко месеца си мислех, че нямам ОВУ - но фоликуметрията го доказа недвусмислено  Peace

# 12
  • Мнения: 38
Да питам и аз нещо. Има ли тест за бременност който да даде резултат след  първата седмица на  зачеването?
Въобще как е с тестовете? Трябва ли да чакам да ми дойде или мога и поорано да тествам?

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Изчакай си поне датата на цикъла!

# 14
  • София
  • Мнения: 4 884
Да питам и аз нещо. Има ли тест за бременност който да даде резултат след  първата седмица на  зачеването?
Въобще как е с тестовете? Трябва ли да чакам да ми дойде или мога и поорано да тествам?
Виж Библиотеката,въпросът ти е обсъждан милион пъти Peace

Общи условия

Активация на акаунт