Бебетата ви обичат да се гушкат - по какво познавате?

  • 2 592
  • 57
  •   1
Отговори
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Може би въпросът ми ви се струва много тъп и сигурно е. Но напоследък (из форума) непрекъснато се натъквам на реплики от рода на "днес цял ден иска на ръце". По какво познавате, че точно това иска? Питам, защото започвам да се чудя дали не пропускам нещо.  newsm78

Синът ми е на 2 месеца и от самото начало, плаче само в случай, че е гладен. Тогава нищо друго, освен шише с мляко, не го успокоява. Иначе е олимпийско спокойствие. (Вчера, например, му удариха Пентаксим и инжекцията не му направи никакво впечатление. Имаше зверски колики, но не сме го чули да каже гък.) Вълнува се основно от храна, играчки и един плюшен дявол, наречен Гяволетината. Може да го наблюдава и да му говори (издава звуци при вида му) с часове. Но никога, ама никога не е направил нещо, с което да ме накара да мисля, че това, от което има нужда, е тъкмо да го гушна.

Не, че не го гушкам! Доставя ми голямо удоволствие. Само, че май на мен повече. Ако го прегръщам, разнасям насам натам и т.н. повече от 5 мин, започва да протестира. Буквално се развиква (на мен или на който там го носи), докато не бъде оснавен на мира.

Навремето, в часовете по детсско развитие, ни обясняваха, че майчината топлина едва ли не може да замести храната. Но на моя син май не му дреме много за топлината  ooooh! Много е прагматичен - ако е нахранен, сух и не го закачаме твърде много, е щастлив и се усмихва.

Та - по какво познавате, че бебетата ви искат прегръдка?
Благодаря ви!   bouquet   

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз предполагам, че ако вдигне ръце към врата ти, би трябвало да значи "Гуш !". Wink Може да иска и да го вдигнеш, но ако не му е достатъчно, явно този жест че значи другото- гушкане.

# 2
  • Мнения: 207
Мисля, че е много малък  още, за да иска само на ръце. Иначе ако се успокоява само гушнат или ако протяга ръчички.
Синът ми много обича да го разнасям из стаята, за да може да гледа всичко, а за гушкането- нощем заспива само ако ме е гушнал и си играе с косата ми!

# 3
  • Мнения: 9 392
Когато започне много да плаче я гушвам и тя се успокоява.

# 4
  • Мнения: 636
Когато бебето мрънка и в момента, в който го вземеш се успокоява.

# 5
  • Мнения: 9 776
Как разбрахте за зверските колики?

# 6
  • Мнения: 8 999
Моите деца не са искали да ги гушкам.

# 7
  • Мнения: 2 447
И моя син като беше колкото вас беше същия!ела сега виж как разбирам че иска да ми е в ръцете!Хванал ме е за крачола и не мърда докато не го взема!

# 8
  • Мнения: 4 555
И на мен ми стана интересно как разбрахте за зверските колики?

# 9
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Как разбрахте за зверските колики?
Да,наистина,как разбрахте,след като не сте чули гък,както казваш?когато моето момче започне да мрънка го гушкам-веднага се успокоява.донякъде ти завиждам-мойто зверче иска да го разхождам и в 3 сутринта,след като се е нахранил.

# 10
  • Мнения: 489
Всяко бебе и дете обича близостта, в това няма нищо лошо.

# 11
  • Мнения: 2 587
Как разбрахте за зверските колики?

И на мен ми е интересно  newsm78

А за гушкането - моята дъщеря мрънкаше и протягаше ръчички,щом я вземех се успокояваше.За съжаление обаче рядко се случваше,и сега все още си е такава - изкарва по 5 секунди гушната и вече не я свърта на едно място.

# 12
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
За коликите разбрахме, защото се гърчеше, почервеняваше и се напъваше, докато...е, докато не пръдне няколко пъти звучно. После се успокояваше. Пъшкаше тихичко, но не е плакал или пищял. 

Дезирела, разбира се, че няма нищо лошо в това децата и бебетата да обичат близостта! Въпросът ми беше по-скоро как познавате, кога има някакъв проблем - напр. глад, пълен папмперс и т.н и кога просто иска да бъде гушнат/а.

# 13
Здравейте,моето лично мнение е,че синът ти е много малък за да "вдигне ръчички" за да го гушнеш. Моята дъщеря например до 5-я месец не искаше да я носим на ръце и плачеше много. Когато я оставяхме в креватчето се успокояваше. Когато навърши 5 месеца, всичко наоколо и стана безкрайно интересно и искаше само на ръце,за да може да вижда и опознава всичко около себе си. Сега вече е на 8 месеца и половина и когато си е в проходилката или току-що се е събудила съвсем съзнателно протяга ръчички и иска да я гушкам. Така,че моя съвет е наслаждавай се на месеците през които можеш да си почиваш,и дай необходимото време на детето си за да започне да иска да се гушка. Относно коликите, ами когато се нахрани детето и му пипнеш коремчето усещаш как червата му къркорят, при някои бебета е със силни болки,при други не и това е строго индивидуално.

# 14
  • Мнения: 9 776
За коликите разбрахме, защото се гърчеше, почервеняваше и се напъваше, докато...е, докато не пръдне няколко пъти звучно. После се успокояваше. Пъшкаше тихичко, но не е плакал или пищял.  ...

Това ми прилича по-скоро на газове, отколкото на зверски колики. Попитах, защото се чудех да не би да лъжа, като казвам, че синът ми няма колики и не плаче, пък той да си ги е карал тихичко.

... как познавате, кога има някакъв проблем - напр. глад, пълен папмперс и т.н и кога просто иска да бъде гушнат/а.

Ами нахранвам го, сменям памперса, гушкам... Все от някои от изброените трябва да се успокои. Е, не е задължително, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт