Често изхождане на захранено бебе

  • 638
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 356
Здравейте след като се захранихме и заместих 2 кърмения изцяло със зеленчуково пюре (разредено с АМ/кърма) и млечна каша, бебчо започна да се изхожда по 3 пъти на ден. Имаме още 4 кърмения освен тези хранения. Когато бяхме само на кърма се изхождахме на 4-5 дена, посел като захраних зачестиха.

# 1
  • Мнения: 543
Не мисля, че имате какъвто и да е било проблем! Когато си кърмила, бебето е усвоявало почти на 100 % кърмата и просто не е имало какво чак толкова да изхвърли. Сега вече като сте захранили, е нормално, ащото освен нужните неща, се образуват и повече отпадъци, така да се каже. Ние например акаме по около три пъти на ден, понякога и 4 и съм го забелязала, че наяде ли се - почти веднага пълни памперса. Някои на това му викат "право черво".
Не се кахъри, гледай да са пълни памперсите - добре напишкани и детето да е спокойно и доволно! Стига си муе  мислила лошото.... Laughing

# 2
  • Мнения: 356
Добре, ами цветът определяш ли е? Примерно понякога са доста зеленикави и кашави, ама не знам защо. Айде като са оранжави ясно че от тиква. морков, ама зелени... май наистина ме гони параноя. Иначе си имаме 5-6 мокри пампита. А не пие вода обаче нито сок.

# 3
  • Мнения: 9 481
Колко е голямо бебето и с какво го храниш?
Като брой-не е толкова "ненормално", цвета-може да е от пюрето, притеснително е ако има слуз в изпражненията-тогава можеш да мислиш за алергия към някоя от съставките..

# 4
  • Мнения: 356
На 5 месеца и 20 дена, към 6700 гр., 65 см, имаме рефлукс ако това е относимо. Иначе слуз не мисля че има. Почнахме по рано от 5-тия месец захранването заради рефлукса ни и съвет на специалист.

# 5
  • Мнения: 356
Храня го с зеленчуково пюре (тиква с картоф, морков с картов, комбинирани зеленчуци на hipp и nestle alete), а каши на hipp и humana (ориз, банан, ябълка с копър)

Общи условия

Активация на акаунт