4 месечно бебе малко ли яде?

  • 1 201
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
Здрашейте д-р Слънчева.
Дъщеря ми е на 4 месеца почти и се притеснявам че не яде достатъчно.Смених АМ-а няколко пъти опърво бяхме на  Аптамил ,после  взех да пробвам Хип (половин опаковка) не ядеше повече и от него, после взех Лактана (и от нея половината) - още по малко почна да яде и сега съм на Мило Мил.Обаче тъй като Аптамила и Мило Мил-а са с еднакви съставки , но Аптмила съдържа АA и DHA мисля да си я върна на него.Поне да приема по качествено мляко.Общото количество което изяжда за ден е около 550-630 мл. (това е за Мило Мила и Аптамила). Малко ли е като количество и ако да какво да правя.Само да поясня, че когато се роди беше в болница 20 дни от които 5-6 на апарат за командно дишане, което значи че по късно е захранена.
P.S. Не знам дали е от значение, но тя се роди на 28 октомври , а термина ми беше на 24 ноември (със секцио).Казвам го тъй като знам че за "способностите" на бебетата се считат от датата на термина, а не от датата на раждането.Но за храненето не знам дали има значение.

Последна редакция: вт, 17 фев 2009, 19:57 от ladybebi

# 1
  • Мнения: 5 760
Количеството на прием трябва да е 5-6 х по 120-130 мл. и най-добре е да се установите на едно мляко, като първоначално оставите детето само да определя количеството на хранененто и след това постепенно да дастигнете да средното за тази възраст. Честата смяна на храните прави бебетата злояди- те не обичат разнообразието. То ги стряска и плаши.

# 2
  • Мнения: 827
Благодаря Ви д-р Слънчева.
Значи горе долу сме в ганиците на нормалното ядене така ли?
Ако не е досадно да попитам , как да я накрам да яде повече , като аз точно поради тази причина и ги сменях тъй като мислех че не и харесва млякото.Като почна да настоявам с шишет тя започва едно бутане с езика и въоще не можеш да я накараш да дърпа.
Благодаря за отговора ви.  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 760
Насила няма да стане. постепенно с времето през 3-4 дни увеличавайте количеството с 10-15 мл.

Общи условия

Активация на акаунт