Кой разбира - тук се спира ... Чехия - 10.та тема

  • 14 045
  • 288
  •   1
Отговори
# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Запис  Peace
Относно кухнята- пробвах само някой неща и не ми харесва  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 717
Запис  Peace
Относно кухнята- пробвах само някой неща и не ми харесва  Rolling Eyes

а пробва ли кминова полевка - мъжа ми казва, че това е най-ужасната супа на света
аз не се престраших Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2
Ох, кминова поливка  sweating, става ми зле, само като си помисля...Аз по принцип съм анти фен на кмина, а не мога да разбера защо чехите го блъскат навсякъде, във всяко ядене и гарнитура почти, та дори и в хляба, просто отврат  Sick

# 4
  • Мнения: 521
Ох, кминова поливка  sweating, става ми зле, само като си помисля...Аз по принцип съм анти фен на кмина, а не мога да разбера защо чехите го блъскат навсякъде, във всяко ядене и гарнитура почти, та дори и в хляба, просто отврат  Sick

 Sick Sick Sick
на абсолютно същото мнение съм за кмина. Като вземат да го слагат на всяка манджа, все ми се ще да им викла: алоооо, това да не ви е меродия  #Crazy #Crazy #Crazy

# 5
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
кминова поливка никога не съм яла ...ама няма и да опитам  Mr. Green

Марте
вчера се посмяхме  Mr. Green днес и на Марто му разказах, че не го дочаках снощи - и пак се хилихме  Mr. Green

днес цял ден  се занимавам с това
http://www.facebook.com/home.php

сумати народ открих там - според маила, според училищата и университета - такава голяма международна търсачка на хора  Mr. Green писах и на Бербатов колко го обичам  Mr. Green Mr. Green ... та пак изгубен ден пред пц то Crazy Embarassed

# 6
  • Мнения: 2
Ели, и аз много се хилих вчера  Joy Joy

Айде, добре дошла и ти във Фейсбука. Айде, прибави си ме към приятелите и мен, ако искаш, аз съм Martina Gardeva. Иначе, Фейсът е голяма краста в началото, много народ ше откриеш  Simple Smile

Бррр, много студено станало навън, сега бях да разходя кученцето, само в градината ни, ама измръзнах.

# 7
  • Мнения: 2
Ох, момичета, като сме заговорили за кухня...дояло ми се е:

-шкембе чорба
-пълнени чушки или сармички
-баклава

жалко, че я няма мама тук да ми го сготви, аз шкембе не мога като нея, а и сармите така никога няма да ги докарам  Heart Eyes
Ходи ли ли сте в БГ ресторанта в Прага? Там имат добро шкембе, ако искате, дайте да се организираме да ходим групово Simple Smile

# 8
  • Мнения: 151
Здравейте момичета!

Аз също не мога да свикна с кмина, ами какво ще кажете за чесновата полевка, не сам яла, но не ми се и рискува.

Моят Ивчо е доста обринат и днес бяхме на лекар, каза че има екзема.

Хипноза ако искаш, ще ти дам рецепти за всички тези ястия, аз утре мислих да правя пълнени пиперки.

Ето малко наш снимки, но отдавна не съм качвала нови:   http://www.flickr.com/photos/ivo_vily_bebe/sets/

# 9
  • Мнения: 2
Ох, Ети, много миличък и Ивчо. Ама, там, като гледам, той и в болница лежал горкан, какво му е било? Герой! И ние лежахме в болница, когато Кристинка беше само на 4 седмици, и досега това е един от най-ужасните периоди в живота ми  Sick...

Иначе, мерси за предложението за рецептите, аз тук имам рецепти от майка ми, ше взема да пробвам и аз едни пълнени чушки тия дни, досега не се хващам, с тия манджи, щото все си викам, че няма да ги докарам като нейните в БГ, ама ше пробвам!

О, чеснечката между другото съм я хапвала, не е от най-лошите, става, пробвайте.

# 10
  • Мнения: 151
Миналото лято, точно на рождения ми ден му правиха операция - хернийка. Той не разбра, че е опериран, но беше много стресиран от факта, че като се е събудил мама я е нямало и са му говорили на език, който не разбира. След това 5 месеца не можех да го накарам да заспи без аз да съм с него и да ми стиска ръката, но сега е добре. И за мен беше ужасен период, даже бях бременна и направих спонтанен аборт в детска немоцница. А какво и беше на Кристинка?

# 11
  • Мнения: 2
Ех, Ети, много неприятна история!  Confused Важното е, че вече всичко е минало, сега ви очакват все приятни моменти  Simple Smile

С Кристинка беше страшно неприятна историята.  Накратко (доколкото може накратко): След като след всичките ми усилия след раждането към 3 седмица все още не можах добре да се разкърмя, за мое съжаление изцяло минахме на адаптирано мляко. 4 седмица Кристинка започна да ака страшно много кръв, което направо ни изкара акъла и след като от похотовостта ни пратиха на соно на детска хирургия в Кърч, уж само на соно на коремчето, там лекарите като видяха количеството кръв, което детето изака, се шашнаха и по спешност ни приеха там (което после се оказа голяма глупост - да ни държат в Детска хирургия). Кристи веднаха я сложиха на инфузии и почнаха да ме вкарват в жестоки филми: събра се консилуим, всички видове примаржи, предности и други светила, та ми обясниха, че може би ше се наложи ректоскопия (да търсят причината) в пълна упойка, а ако ректото не покаже нищо, най-вероятно рязане! Не се знаеше причината. Няколко дни те самите не можеха да се разберат - повечето доктори бяха ЗА ректоскопия, за щастие обаче старият примарж я забрани и ни оставиха под налбюдение, без лечение, само и смениха млякото, щото моето подозрение, както и подозрението на нашия педиатър беше алергия към млечната билковина, но нямаше никакво подобрение от това ново специално мляко. Накрая след една седмица само вайкане и наблюдение, изледвания и др. подобни, но без никакво лечение, ни изписаха от Кърч, с диагнозата, че Кристи има някви бактерии, които са причината за разстройстото (акаше по 10-12 пъти на ден, веднага след ядене) и кръвта  newsm78.

Веднага щом се прибрахме, отидох при нашия педиатър, който, като ни видя, вика: как се озовахте в тая хирургия, леле, леле!! Даде ни направление за Специализираната детска клиника тук в Прага, Карлов, където попаднахме на една лекарка, която като видя Кристи, каза: Това е силна алергия към млечен белтък (нещо често срещано при малките деца). Изписа ни едно супер скъпо и добро мляко Неокейт (1 кутия 1500 крони, за щастие плащаше поищовната!). След две порции Кристина престана да ака кръв, както и да има разстройство!!! Не можех да повярвам!!! След още няколко месеца, премина на Нутрилон Алерджи Кеър без проблем. Сега пие него. Под наблюдениее там в тая клиника, на гасторентерология, но там сме били досега веднъж-два пъти, само като и сменяха млякото. Оттогава, да чукам на дърво, всичко е ОК, но като си представя, как за малко да ми нарежат детето, или дори да я бяха подложили на ректоскопия на тая възраст, при положение, че причината беше някъде другаде...лошо ми става.

Та така с нас...наистина най-страшните две седмици. А и тая детска хирургия...все неприятни случаи, някои дечица сами, без майките си, а до нас - детска травматология - можете да си представите там какъв ужас...И аз там все си ревях  Cry

 Но важното, че мина, дано всичко е "за нама".  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 390
 Shocked Shocked Shocked ужас Марте  ooooh! не те мисля как си го преживяла...
Направо невероятно  ooooh! егати докторите вЕрно #Crazy добре че са ви пратили на правилното място...

Ети
страхотен сладур е Ивчо Heart Eyes
И той с тъжна история ... много гадно това с болниците  Tired

# 13
  • Мнения: 2
Ели, да, беше ми много тежко. Докторите...и те понякога са безсилни и не знаят, това ми е яасно, но според мен беше грешка, че там толкова време ни мотаха, вместо да ни вземат на гастрото, макар аз по-късно да разбрах, че консултирали състоянието на Кристинка с гастроентеролог също...знам ли как е било...Но трябва да отбележа обективно, че в Кърч бяха много мили и загрижени, отношението като цяло беше на ниво  Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Запис  Peace
Относно кухнята- пробвах само някой неща и не ми харесва  Rolling Eyes

а пробва ли кминова полевка - мъжа ми казва, че това е най-ужасната супа на света
аз не се престраших Mr. Green
Не съм, а и вече знам ако ми предлагат какво да правя  Mr. Green
Кмин ли е това нещо в хляба?Синът ми упорито отказва да яде този "отвратителен" хляб с "някви гнусотии" вътре (негови думи) та отдавна не съм купувала от него, караме си на нарязан бял хляб.Кората на техния хляб е ужасна, не мога да я сдъвча, а за преглъщане да не говорим, а и самият хляб един такъв, като клесав ми е...  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт