Смяна на Колянна става....

  • 5 987
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте! Дядо ми е опериран на 17 януари 2009г . Беше на някакви нагревки, но бяха най-обиукновени.И сега никои не е дал информация, ккакво да прави за да започне да върви .. едвам едвам стъпва на крака, а за вървене да не говорим .Той е на възраст и е трудно... ако някои знае някаква рехабилитационна програма или някакви упражнения да прави моля да пише ... А и в какъв срод трябва да започне поне леко да стъпва на крака ... доктора е казал следното "След петия ден може да почваш да вървиш, коляното не може да се измести или нещо такова" ... ММмм мерси ако някои даде повече информация, за след оперативния период

# 1
  • Мнения: 5 393
По принцип раздвижването е добре да се ръководи от рехабилитатор. 

# 2
  • София
  • Мнения: 626
В болницата при изписването нищо ли не са му казали? По принцип при смяна на ставата раздвижването започва още в първите дни. От начало без пълно обременяване на крака. Правят се упражнения за засилване на мускулатурата и др. Би трябвало вече да няма болки и свободно да си движи крака. Обикновено оператора казвва кога може да стъпва на крака с цялата си тежест.

# 3
абе нищо не казват  ... Значи операцията е била в Сливен... болницата била на много добро ниво и след като са питали доктора какво да правят след 15 -те дни прекарни в блоницата, той ги пратил в Слънчев Бряг на рехабилитация, където уж трябвало да го раздвижат и помогнат....  но общо взето никои не му е помагал  или да дойде някоя сестра да го вдигне да прбжа да върви  и така .И се оказало,че хотелът в Слънчев бряг е на доктора и здравната каса му превежда пари за всеки пациент в рехабилитационния хотел ... но то сегас не ме интересува .. търся някакви упражнения или нещо такова да прави дядо ми . аз преди ме бяха оперирали от съсани връзки и ми бяха дали 2-3 листа с обяснения сле дкои месец какво трябва да правя как да стъпвам, как да натоварвам крака и какви уреди да използвам .. беше доста добре защотъо отварям и чета..... а сега дядо ми го боли и ако има някакво усложнение няма да разберем, защото никъде не с ани казали кога трябва да е горе долу добре ,.... мерси

# 4
  • Мнения: 822
По интернет е малко сложно да даваш упражнения, защото е важно каква е фиксацията,оперативният достъп и т.н.Няма ли в Сливен отделение по физиотерапия и рехабилитация?Трябва да потърсите кинезитерапевт или рехабилитатор да се заеме с раздвижването.

# 5
  • София
  • Мнения: 626
Наистина по интернет е малко сложно прочети тази статия http://www.puls.bg/illnes/issue_309/print.html може да ти е от помощ

Общи условия

Активация на акаунт