Как отучихте децата си да се събуждат през нощта

  • 12 037
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149
Надявам се  да ми отговорите как отучихте децата си да се събуждат през нощта.Спрях нощното хранене на Калоян преди два месеца и не мисля че му липсва ,тъй като сутрин дори не си изпива цялото мляко.Той продължава да се буди по няколко пъти-мрънка търси си биберона-залъгалка, който му пада от устата или той сам несъзнателно го вади.Вода съм предлагала - не иска.Има някои нощи по 10-15 пъти ставам , а накрая не издържам и го взимам при мен в леглото.Иска ми се в края на март да го оставям сам да спи вече в неговата стая и да не спя при него , но с това постоянно будене незнам как ще стане.Дайте ми някакъв съвет.Не искам да връщам нощното хранене, мисля че не го мъчат зъбки.Понякога си мисля ,че може да се наспива преди нощния сън и затова да се събужда, тъй като той яде към 17 часа и веднага заспива дълбоко, след което го будим за баня към 20.30 часа и бодърства около час ,след което пак заспива.Пробвала съм да му сменя режима и да го държа буден преди баня но е трудно и след няколко дни видяхме, че не спира да се събужда и продължавам да го оставям да си спи след следобедното хранене.

# 1
  • Мнения: 636
 Grinning Е как може да го отучиш  Grinning

Моите са на 4 и 2 и още се будят, аз също се будя  Grinning

# 2
  • Мнения: 3 092
Детето ти е много малко , за да можеш да го отучиш. Rolling Eyes
Ако знаех става  как щях да го приложа на дъщеря ми ,която още се буди . Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 1 185
Сам спря да се буди нощем, сега покрай зъбите пак се буди! Според мен е период и не е необходимо да правя каквото и да било, освен да го успокоя, когато е нервен!

# 4
  • Мнения: 9 973
 Joy весела тема.Свиква се,моето става по 100 пъти.Като видя зор лягам през деня или просто в 21ч.

# 5
  • Мнения: 690
Не знам как да стане, но ако това те успокоява има много като теб  Hug

Сина ми се будеше много и до ден днешен се буди - говори, реве понякога... На 7-8 месеца като беше и се опитвахме да му махнем нощното хранене и да го научим да не се буди, ноооооо .... Накрая мъжа ми вика "Ние ще се научим да не спим, ама тоя да не яде - не"  hahaha

Дъщеря ми сега спеше по-добре. Будеше се за папкане към 5 часа, че и по късно, но от седмица пак почна да става в 3  ooooh! Хубавото е, че бързо заспива след това. Явно кръвта вода не става.

Но пък при доста деца за добрия сън е помогнало именно отделянето в самостоятелна стая (при нас - не  Tired). Така че опитай  Peace

# 6
  • Мнения: 603
Това са деца - преживяват това което са имали през деня, сънуват. Нормално е да се събуждат. Моята е на 2г и 4м и все ще се събужда. А като беше на 6м - като твоято дете се будеше по - често (може би заради зъбчетата). Давах бибата, обръщах я на другата страна и пак заспиваше. Опитай се да откриеш причината - може да му е топло на детето или пък студено. Ако мислиш че е от зъбчета дай Панадол.

Ако просто се събужда и после си заспива пак само, по - добре не прави нищо. Peace

# 7
  • Мнения: 149
Според мен трябва да продължиш да опитваш да го държиш повече буден през деня, за да спи през нощта. Може би когато почнете да излизате на разходки от свежият въздух ще промени режима си.
В никакъв случай не го учи да спи при теб. Ако свикне после ще е много трудно да го отучиш. По-добре доближи неговото легло колкото можеш по-близо до вашето, така ако се разбуди през нощта ще бъде на една ръка разстояние от теб, ще му дадеш залагалката без да ставаш.

# 8
  • София
  • Мнения: 280
Дребният почна да спи без да се буди чак след 2-та година и сега от време на време се буди.

# 9
  • Мнения: 488
Защо толкова държиш детето да спазва твовя режим,който ти налагаш,а не позволяваш да се движи по негов....
В началото дъщеря ни спеше като пън по 20 часа в денонощието, но като започнаха зъбните болки започна да се буди по стотици пъти...Ами свикнах да и откликвам на нуждите от успокояване,гушкане или кърмене.Никога не съм и налагала-сега ще спиш,сега ще ядеш....Кому е нужно?Прилича ми на дресировка.....

# 10
  • Мнения: 4 555
Не го дръж буден през деня, остави го да си спи колкото има нужда. Сънят при бебетата е много важен за развитието на мозъка и нервната система.

Аз не разбрах къде е проблемът, честно казано. Казваш, че не яде през нощта, събужда се да си взема залъгалката. А след като му я дадеш, заспива ли обратно или не веднага?

Защо бързаш точно на определена дата да го местиш в друга стая? По-разумно ми се струва да изчакаш момент, в който той ще може да спи спокойно сам цяла нощ и тогава. Сега и да го преместиш,  най-много да се налага да ставаш и да обикаляш стаите посреднощ... Води се по детето, не по своите планове кога какво трябва да се направи.

И последно, защо мислиш, че не го мъчат зъби? На тази възраст е съвсем нормално да е от това.

# 11
  • Мнения: 690
В никакъв случай не го учи да спи при теб. Ако свикне после ще е много трудно да го отучиш. По-добре доближи неговото легло колкото можеш по-близо до вашето, така ако се разбуди през нощта ще бъде на една ръка разстояние от теб, ще му дадеш залагалката без да ставаш.

Сина ми спеше при мен и после пк се върна в неговото легло без никакви проблеми. Сега и малката спи при мен. По-лесно ми е и по-приятно. Така и аз саспивам много по-бързо, а не слухтя - заспа ли, мърда ли...

# 12
  • Мнения: 822
Не се и опитвам.
Не се налагам над детето си, тя ме води - кога иска да суче, суче, като иска да спи - спи, така постепенно си изгради САМА режим на кърмене на около 2,5 - 3 часа.
През втория-третия месец беше спряла да се буди през нощта, сега от месец насам пак се буди - вземам си я, кърмя си я и тя си заспива доволна.
Свикнала съм, не ми тежи и никога няма да се опитам да й давам вода примерно само и само да не ме буди. Егоистично и нередно ми се струва.  Peace

# 13
  • Мнения: 672
И двамата престанаха да се будят на около 4-5 месеца. Не съм правила нещо специално. Но пък те са много кротки и спокойни деца.

# 14
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Това с отучването,е мисията невъзможна PeaceВ тази възраст,те "карат влака".Единственият начин е търпение.Влади е на година и 5 м.и има вечери в които се буди по 15 пъти,а има 16 зъба-т.е едва ли е от това.Зареди се с търпение и не насилвай нещата Peace

Общи условия

Активация на акаунт