ОТНОВО за СОЛЕНЕТО

  • 4 707
  • 104
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Скъпи майки,
цяла нощ не съм спала от нерви защото за пореден път ми се наложи да слушам глупости от непросветени хора и да се опитвам да им обясня неща,които явно не искат да разберат.
Вчера унас дойде една приятелка на свекърва ми,уж съвременна жена и взе да ми ги говори едни...
С дъщеря й се възмущавали на техни познати как така не искали да си солят бебетата,така щели да миришат на цигани като пораснат.
Кипна ми,едва се сдържах.Аз съм пример за това,че несолените бебета не "миришат на цигани" като пораснат.Свекърва ми взе да ми се оправдава след като повдигнах въпроса пред нея,че нената приятелка незнаела,че не са ме солили и т.н. .Сигурна съм,че както и до сега ще има да слушам доста за това солене и неговото "полезно действие". Точно заради това ми се иска тук в тази тема да дадем някакво научно обяснение за тези хорица защо Не трябва да се солят горките бебоци и какво причинява това.
Моля ако по-просветените от мен мами могат да дадат ясно обяснение да се включат,за да им затворим малко устите на тези баби.

# 1
  • Мнения: 603
От солта бебетата се обезводняват, а това може да доведе до големи усложнения. Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 4 070
Без да съм особенно просветена по темата смятам ,че има опастност за кожата на дедетото , а и за самото него. До колкото си спомням скоро имаше репортаж точно с такъв проблем.
Защо обръщаш внимание на такива хора и такива глупости- ти го научи на лична хигиена, а нека да не е солено.

# 3
  • Мнения: 2 448
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire Разстреляй ги, не му мисли много!

 #2gunfire с това и аз ще се гръмна дето съм солена и съм солила бебето си.

# 4
  • Мнения: 805
Абе, айде стига вече с това солене!
Какво си губиш времето с глупости. Гледай си детето.
Ти си за бой - цяла нощ не била спала! Заради бръщолевенията на някаква бабка...
и не се заяждам, даже ми стана кофти за теб...

# 5
  • Мнения: 9 973
не се вкарвай във филми....има доста инфо по въпроса

# 6
  • Мнения: 43
Проблема е,че трябва да  общувам ежедневно с такива хора и искам веднъ завинаги да им затворя устата за да си гледам наистина спокойно детето.

# 7
  • Мнения: 3 092
Ох , не знам доколко обясненията ще помогнат , по скоро игнор  и не се ядосвай ( ако можеш) детето си е твое , ще го гледаш както си искаш.

# 8
  • Мнения: 292
По времето на фараоните са солили умрелите за да им излязат всички телесни сокове за да да ги мумифицират. Солта изсмуква течностите от тялото. Както когато ядем солено .... ожадняваме. Не е научно обяснение, с техническите му термини,  но е вярно.
И не се ядосвай с некомпетентни.

# 9
  • Мнения: 672
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353976.0;all
Ето я темата. Дай им на немиришещите да я прочетат.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Моля ако по-просветените от мен мами могат да дадат ясно обяснение да се включат,за да им затворим малко устите на тези баби.

Бебе бере душа, родителите го солили да не мирише

Eй това им го прочети на умните баби  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 1 733
И не се ядосвай за глупости. Ако можеш, не общувай с тези хора. Ако пък няма как да избегнеш контакта с тях, предварително им кажи, че съвети не приемаш.

# 12
  • Мнения: 8 999
Кажа им, че си солиш бебето и приключи въпроса.

# 13
  • Мнения: 4 511
Кажа им, че си солиш бебето и приключи въпроса.
Точно това и аз щях да кажа. Що ти е да се разправяш за глупости? Кажи "да, разбира се, соля го, няма да мирише на циганин я" и ти е мирна главата.

# 14
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не се ядосвай за такива глупости.Аз също имах мрънкане от една баба.Просто и обясних, че аз няма да налагам детето си като риба в сол.
Нека си понамирисва на цигане, така ще си го познавам от далече Mr. Green
Бабата видя, че няма да излезе с мен на глава и престана с тъпотиите.

Общи условия

Активация на акаунт