За плод манго

  • 12 989
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте!Искам да попитам мангото,което се предлага на БГ пазара как се консумира?Обелва се и така се яде или се обработва?Ако се слага на сладкиши в този вид ли се поставя?Дано не е тъп този въпрос,но не съмпробвала досега.

# 1
  • Мнения: 2 110
Аз обичам да си го хапвам така. На децата правя кисел с него. Много им допада.

# 2
  • Банкя
  • Мнения: 823
По принцип избирам по-червени плодове, даже леко меки. Така съм сигурна, че са узрели.

Обелвам мангото като ябълка - кората не е дебела. След това изрязвам около костилката - имай предвид, че тя не е малка (малко по-голяма от такава на праскова) и около нея плодът е с власинки и трудно се изрязва.

Много обичам манго, но доста отива фира от самия плод. Ям го така суров или нарязан на ситно в торти и кремове. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 259
Аз досега на БГ пазара не съм попадала на хубаво, добре узряло манго. Всички са удряни, измръзвали, някакво 3 качество, неузрели и честно казано ако опитам такова манго за пръв път, хич няма да ми хареса. Но, може въпрос на късмет да е.
Иначе, да, бели се и се яде или се слага където искаш. Продават и компот от манго в консерви, така че, ако е за сладкиш може и този вариант да пробваш, ако не намериш добър плод.

# 4
  • Мнения: 11 816
И аз почти не съм попадала на истински хубаво манго, даже си мисля, че не познава истинския му вкус, защото съпругът ми е ял пресни на корем в ЮАР и казва, че това, което тук купуваме няма нищо общо.

# 5
  • Мнения: 13 621
Само веднъж уцелих да купя страхотно сочно и вкусно манго. Останалите пъти няма вкус на нищо

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз досега на БГ пазара не съм попадала на хубаво, добре узряло манго. Всички са удряни, измръзвали, някакво 3 качество, неузрели и честно казано ако опитам такова манго за пръв път, хич няма да ми хареса. Но, може въпрос на късмет да е.
И мъжът ми е на същото мнение. Вярно, че в началото ги сравняваше с тези, които е ял във Венецуела, но сега и тези, които купува в Киев са по-хубави.

# 7
  • Банкя
  • Мнения: 823
Аз освен тук съм яла манго и в Германия и там бяха същите на вкус. Peace

# 8
  • Мнения: 511
И на мен не ми допада на вкус  мангото в Бг. Работата ми е такава, че много пътувам и съм опитвала манго в много страни. Няма нищо общо с мангото, което съм яла в страни като Виетнам, Пакистан, Индия и т.н.

# 9
  • София
  • Мнения: 259
Аз освен тук съм яла манго и в Германия и там бяха същите на вкус. Peace

Бе и моя опит е от Германия, живяла съм там 6 години, обаче толкова непривлекателни мангота, като тука, рядко съм виждала. Дано да се промени положението, че ми липсва онзи вкус. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 780
Не знам кой вид манго се предлага в БГ. Тук се продават 4 вида според сезона. Имат различен цвят, различна големина и различен аромат - от там и се препоръчват за различна консумация: пресни, в сладкиши и т.н.

За консумация в прясно сътояние плодът се разрязва на две, отделя се костилката. После всяка половинка се нарязва на квадратчета или ромбчета (с големината на хапка) като кората не се реже, а само месестата част. След това страната с кората се натиска с пръст нагоре, за да изпъкнат квадратчетата или ромбчетата (все едно си представете черупка на костенурка). И си го хапвате с наслада (ако съм обяснила добре   Crazy).

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мили, добре си обяснила  Hug

тук няма чак толкова видове, или аз не ги разпознавам  Blush

от неузрелите правя манго чътни

от по-зрелите манго Ласи

ако е добре узряло мога да си го ям така, но и на чътни доста го хапваме Peace

Последна редакция: ср, 18 фев 2009, 14:31 от asyalein

# 12
  • Мнения: 2 382
А как се справяте с власинките?Ужасно са жилави .
Иначе на вкус много ми допада, но си е жива борба докато го сдъвча.

# 13
  • Мнения: 780
А как се справяте с власинките?Ужасно са жилави .
Иначе на вкус много ми допада, но си е жива борба докато го сдъвча.

Ааааа... не трябва да е така! Предполагам не е узряло (макар че аз не знам какво представлява неузряло манго). Хубавото узряло манго е много сочно, меко (но не разкашено) и се дъвче без проблем... като консистенция бих казала като добре узряла праскова.

Мили, добре си обяснила  Hug

тук няма чак толкова видове, или аз не ги разпонавам  Blush

от неузрелите правя манго чътни

от по-зрелите манго Ласи

ако е добре узряло мога да си го ям така, но и на чътни доста го хапваме Peace

Ех, тези Ласи-та  Grinning Тази вечер имах на гости две индийки, та си говорихме за тях.  Grinning

# 14
  • Мнения: 27 524
Да, яде се както мили46 е обяснила, ето и нагледно:



Аз ги избирам да са леко меки, но не много, защото при презрелите плодове, отвътре стават едни дебели конци  Confused
Наистина трудно се намират хубави плодове, купувам само от определена верига магазини, където винаги и мангото, и папаята, и авокадото, и всички, при които трудно има добри екзпемпляри, там винаги всичките са идеални  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт