Въпрос за вертикални щори.

  • 10 203
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 503
По какъв начин почиствате/перете/ вертикални щори?

# 1
  • Мнения: 564
Аууу, точно и аз мислех такава тема да пускам !!!  Hug

# 2
  • Мнения: 721
погледнете тук Re: Използвате ли щори и какви? и Почистване на вертикални щори

# 3
  • Мнения: 156
Навити на руло и в пералнята на ниски градуси и без цитрофуга Peace

# 4
  • Мнения: 564
Навити на руло и в пералнята на ниски градуси и без цитрофуга Peace
Лелее, това не е ли много пипкава работа?!  Tired

# 5
  • Мнения: 156
Ами другия начин е в банята, търкане една по една което е още по- пипкаво. А така само ги навиваш и в пералнята, после закачаш докато са мокри за да се изпънат.

# 6
  • Мнения: 721
djesita ти прала ли си така.питам защото и на мен ми беше казан този вариант(само че всяко руло по отделно се вързвало стегнато с дамски чорапогащник),но други споделят че се разнищват - не смея да пробвам,а вече трябва.другия вариант е да се накиснат с перилен препарат и след това да се изплакнат обилно с вода(като ако някъде е останало по упорито петънце се затърка внимателно)-това ми го казаха от фирмата

# 7
  • Мнения: 156
Да, аз така ги пера моите и досега не съм имала проблем.Незнам, да не би да е от значение самия текстил.

# 8
  • Мнения: 1 632
Перях ги с четка в банята, и не мисля , че е пипкаво!

# 9
  • Мнения: 196
И ние сме с такива щори  Crazy пера ги на руло намотани, вързани с ластик и пъхнати в калъвка на възглавница ,при ниска температура и без центрофуга...

# 10
  • Мнения: 9 776
Благодаря на авторката за темата  bouquet. Имам такива щори в цялата къща, но най-отдавна са ми в кухнята. И понеже са в светъл розов цвят, доста са замазани и им личи. Никога не съм си помисляла, че мога да ги пера, какво остана в пералнята. По-скоро сме си мислили да сменяме плата на няколко години. Но сега така ми давате страхотна идея. Да не се каня много, но утре ще ги смъкна и ще ги изпера, а после ще ви пиша.

# 11
  • Мнения: 931
Наскоро имаше подобна тема и се обсъждаше варианта за пране на вертикални щори.Много от момичетата там се оплакаха че след като са ги пуснали в пералнята са се разръфали.Аз също имам един такъв несполучлив опит за пране в пералнята.От тогава ги пера в банята  на колене не е мн удобно но щорите ми са хубави и не ми се рискува пак.

# 12
Аз сложих римски дервени щори , много са практични , порьчах ги от КАТИНА

# 13
  • Мнения: 10
здравейте, само да споделя че това с прането на вертикални щори в пералня е абсурд...на късмет някой път няма последствия но...Аз съм от Варна и фирмата от която си поръчах щорите вече предлага и услугата почистване, което е идеално...хората си знаят работата и резултата е перфектен.. Simple Smile Simple Smile 

# 14
  • Мнения: 9 776
здравейте, само да споделя че това с прането на вертикални щори в пералня е абсурд...на късмет някой път няма последствия но...Аз съм от Варна и фирмата от която си поръчах щорите вече предлага и услугата почистване, което е идеално...хората си знаят работата и резултата е перфектен.. Simple Smile Simple Smile 

Имаш ли представа как точно ги перат? Аз още не съм пробвала в пералнята, но може би ще го направя скоро. Каквото стане. То пък да ги търкам някак едно по едно парчетата - не виждам как ще стане, пък и толкова и ще ги лъсна.

Общи условия

Активация на акаунт