Алергия към киселото мляко

  • 2 816
  • 7
  •   1
Отговори
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Здравейте, имам следното питане  newsm78.
Има ли друга майка, детето на която е направило алергична реакция към киселото мляко? Моят син направи алергична реакция на 9 месеца. Той е на дохранване от 4 месечна възраст.  Как я преодоля вашето дете и колко време отне?

# 1
  • Мнения: 543
Не ми е правил проблем, но аз дадох кисело мляко около годинката за пръв път. От специална марка ли ти направи проблем или по принцип?

# 2
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Първо аз за квасих. С млеко на Ел-би. После му дадох детското млеко Сердика. От Сердика реакцията беше най-силна.

# 3
  • Мнения: 636
А защо смяташ, че е точно от киселото? Адаптирано или прясно мляко пило ли е? Аз не съм чувала точно за алергия от киселото, но често се случва детето да е с алергия към белтъка на кравето мляко. За моето има догадки, че има такава алергия, но той никога не е пил друго мляко, освен кърма. В кърмата отивали белтъчни молекули от млякото, което аз съм яла и оттам се била провокираба тази алергия. Пусни търсачка на АБКМ и ще видиш много резултати /АБКМ - алергия към белтъка на кравето мляко/.

# 4
  • Мнения: 9 481
При положение, че по всички медии говорят точно за качеството на млечните продукти,  как в кис.мляко има сухо мляко..и т.н., какво ви учудва, че бебетата и децата правят алергии ooooh!
vbanowa по-добре дохранвай с АМ-при всички случаи ще е по-добро от купешките кис.млека Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
А как се прояви алергията?

# 6
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Кожата по лицето му придоби жълтеникав оттенък. И по лицето му избиха морави петна. Когато го спрях след 2-3 дена се изчисти.

# 7
  • Мнения: 148
Аз на малката още не съм и дала кисело мляко,но като гледам с какво качество са храните мисля да започнем с квасено мляко.Голямата не помня на колко месеца прояде мляко,но тогава педи ни препоръча зелената"Елена",че имала най-малко сухо мляко вътре.Това беше преди 5 години,а сега дали още е така ,не мога да кажа. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт