ГЛИОБЛАСТОМ - тумор в мозъка

  • 18 195
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Здравейте на всички,
Моля Ви за помощ и информация ако някой знае повече за това ГЛИОБЛАСТОМ. От вчера сестра ми е с тази диагноза, веднага и назначиха операция за другата седмица. Нещата не са никак розови за съжеление.
Каже ми моля Ви нещо повече ако знаете какви са методите на лечени след операцията, какви лекаства се ползват, има ли в БГ или се внасят, има ли клиники в чужбина който да предлагат алтернативни методи на лечние, ваксини и всичко което знаете?
Благодаря Ви предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 5 074
Не мога да ти бъда полезна с информация, но можеш да прочетеш ето тук http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=rak&Number=1948312898 … amp;sb=5&vc=1

# 2
  • Мнения: 507
Благодаря ти много! Наистина има доста неща  Hug

# 3
  • Мнения: 175
Нищо не знам за болестта, освен че една от най-добрите ми приятелки е болна от нея. Тя е на 38 години, туморът й откриха преди 5 години и я оперираха в Германия, където живее. След операцията е много добре, живее напълно пълноценен живот, пътува си по света с каравана, забавлява се. Така е засега, дано и така да продължи. Мисля че нещата много зависят от психическата настройка. Моята приятелка е много смела и не пада лесно духом. И не й пука от нищо, гледа положително на нещата. Смятам че е важно да го кажеш на сестра си. Кураж. Ракът е болест колкото на тялото, толкова и на духа

# 4
  • Мнения: 507
Благодаря ти за отговора Djanni. Наистина си права, че душата може всичко, да те разболее и да те излекува. Сестра ми също е доста положително настроена и доста борбена, така че се надявам наистина това да и помогне.
Днес мина операцията, но са махнали само 80% от тумора, защото е бил на дълбоко и не са могли да го отстранят целия. В петък ще ни кажат какви са резултатите от хистологията и тогава ще се реши как ще продължат лечението.
Моля се и вярвам, че всичко ще е наред  Praynig  Praynig  Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 5 074
Значи, чакаме положителни резултати  Peace
А ако ли не, борбата продължава Peace

# 6
  • Мнения: 4 180
Хубаво е човек да си дава кураж, но прогнозата при неотстранен 100% тумор е неблагоприятна. Става дума вече за срок на преживяемост, не за оздравяване, за съжаление.

# 7
  • Мнения: 507
Здравейте, за съжеление тумора е злокачествен  Cry  Cry  Cry, но борбата продължава. Ще се борим със зъби и нокти за да може максимално дълко да живее  Praynig  Praynig  Praynig Дано БОГ е с нея и с нас да ни дава сила  Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте!
За нещастие и ние имаме случай на тази страшна болест-мултиформен глиобластом.Наскоро на баща ми му я поставиха като диагноза.Разбира се,д-рите дават страшни прогнози.
Чета чета в нета,за да се захванем за нещо,за съжаление повечето случаи са неблагоприятни.Все пак има някакви билки и не знам си още какво,което дава някакви надежди за по-дълъг живот.
Не изоставяйте надеждата.

# 9
Глиобластом  задължително терапия темодал+лъчетерапия. Потърсете доц.Филипов
0887 837 299 или  064 886 284  работи в Плевен, но събота и неделя е в София Предлага допълнително имуно лечение. Смятам ,че помага. ОТ 2 години провеждаме това лечение + темодал. За сега сме добре няма рецидив борете се

# 10
Здравейте,

Като чуя глиобластом, имам чувството, че ми спира дъха и се връщат най-лошите спомени. За последните 12 месеца, когато цялото ми семейство се бореше с тази диагноза на баща ми.
Знам какво чувствате GERYD и МАМИНКА86 ... от информацията която срещате в интернета, от това което ви казват лекарите.
Глиобластомът за съжаление е най-злокачествената диагноза и за тази една година по която ходихме по всички болници в България за съжаление не срещнахме случай с положителен край. ... какво имам предвид под положителен край ли? Да може човек да живее пълноценно още 5 или 10 години, макар и болен, макар и не в форма.
Може в Западна Европа изследванията са напреднали и живота се продължава с много ценни мигове, но за жалост в България не.
Пригответе се за едно мъчително ходене по болници, чакане по опашки, прегледи, консултации, протоколи ... ако не се стигнали до етапа с лъчетерапията то спокойно можете да ме питате какви точно са стъпките за да не губите време, имам предвид да задействате процедурата за Темодала.
Всяка минута е важна, важна е вашата воля и на вашия болен близък. За съжаление той никога вече няма да бъде същият човек ... мозъкът няма да работи както трябва, ще се измаря, няма да е на себе си, няма да може да комуникира. Пригответе се за много любов, много обич и да прекарвате всяка минута заедно.
Може би звуча скептично, но е по-добре човек да се настрои за трудното в самото начало, за да му е по-леко.
Трудно е, отвратително и нечестно ... знам. Дано имате големия късмет, за да можете да се радвате взаимно повече време отколкото болестта дава.
Успех
Можете да питате за всичко на e-maila ми:
krystiantonew@gmail.com
Кристиан

# 11
  • Мнения: 7
Някой знае ли дали при тази диагноза и след като баща ми е почти обездвижен може да се прилага рехабилитация?

# 12
  • Мнения: 4 180
Ако очакваш рехабилитацията да възстанови някаква мускулна сила,  няма да стане.  При инсултите е друго.

Общи условия

Активация на акаунт