Оцветява в черно

  • 7 609
  • 49
  •   1
Отговори
  • у дома
  • Мнения: 965
Здравейте, не можах да намеря нищо тук и в гугъл, а ме притеснява, че детето откакто е започнала да оцветява, предпочита черния цвят. На 4 г. е вече, весело, щастливо дете. Четох някъде, че не е хубаво, ако някой знае какво означава, ще се радвам да сподели.

# 1
  • Мнения: 9 814
Не знам много точно какво означава, освен проблеми в общуването и нещо, което гнети детето. Но поне при мен не се оказа нищо такова. Laughing
Т.е. като малка обичах страшно много комбинацията червено-черно. Почти всичко, което рисувах и оцветявах беше в тези цветове.
Не страдам от личностни проблеми.
Ако наистина те притеснява говори с психолог.
 Peace

# 2
Мислех да пускам такава тема.Малката ми дъщеря е на 3год. и половина,и също предпочита да оцветява,но в тъмни цветове.Много слънчево и лъчезарно дете е.Но оцветява така само с фулмастери.Когато оцветява в различни игри на компютъра,се старае да са светли.
Под формата на игра обяснявам,че е по-красиво и весело да са светли цветовете,но тя ми отговаря-"така е по-класиво с тъмно" Rolling Eyes.
Ще следя темата.
А да се намери психолог в малък град е абсурдно.

# 3
  • Мнения: 349
Големият ми син обожава черното и аз много се притеснявах по едно време, опитвах се да провеждам разговори с него / психолог съм/, но не открих нищо тревожно  Thinking, на един мой въпрос, когато беше оцветил едно дете цялото в черно защо с този цвят, той ми отговори - Ами мамо аз рисувам циганче  Shocked.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 965
Големият ми син обожава черното и аз много се притеснявах по едно време, опитвах се да провеждам разговори с него / психолог съм/, но не открих нищо тревожно 
Точно това искам да попитам - има ли и други признаци, за това, че нещо тревожно се случва в тая малка главица или това е достатъчно  Thinking Иначе е страхотно, слънчево дете - само пее, чурулика в къщи...

# 5
  • Мнения: 2 110
Според мен ,само по себе си ,ако е само това ,че оцветява в черно не е проблем. Виж ,ако има и други неща...?!

# 6
  • Мнения: 301
И аз не смятам, че само оцветяването в черно може да говори за проблем. Синът ми оцетява най-вече с черно и тъмни цветове. Онзи ден оцвети слънцето в черно. На въпроса защо каза, че с "жълтото не се пишело хубаво". Може би просто по-светлите тонове им бледнеят. Иначе и той на компютъра оцветява всичко точно както си трябва.
Може би му трябват нови моливи  Laughing

# 7
  • Мнения: 1 305
И моята иначе жизнерадостна дъщеря имаше един период, в който силно залиташе към черно и кафяво, но като че ли напоследък започна да използва и другите цветове.

# 8
  • Мнения: 27 524
Мине се не мине и пак такава тема  Grinning Какво се стряскате толкова - черното не е цвета на смърт, болести и проблеми, нито децата го идентифицират с подобни неща Peace

Не знам много точно какво означава, освен проблеми в общуването и нещо, което гнети детето.

Това откъде го знаеш или прочете?  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 344
Какво се стряскате толкова - черното не е цвета на смърт, болести и проблеми, нито децата го идентифицират с подобни неща Peace
[
Peace
Рисуването с черно не означава нищо друго, освен че на детето му се рисува с черно Simple Smile Много изводи могат да се направят от детските рисунки, но от размера на фигурите, разположението им и др. Черното си е цвят като всички останали. Или поне аз доколкото знам.

# 10
  • Мнения: 25 447
Черното си е цвят като всички останали. Или поне аз доколкото знам.

На всичко отгоре контрастира прекрасно на белия лист.  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 817
И моят син не обича да прави шарени рисунки. Ползва 1-2 цвята.  Laughing И аз съм се питала какво ли ще рече това.
 Но това само по себе си не е тревожно. Има си явно значение, но трябва да се вземат в предвид и много други фактори. За мен си е скучно, падам си по шареното. Laughing
---------
Това с цветовете са използвани похвати в Психологията. Много е важно какви цветове ще ползва детето за да оцвети скица на човек например. Всеки цвят си означаваше нещо за определена част. Това от бегли спомени от лекции. Ама то  кога беше - миналия век Laughing

# 12
  • Мнения: 9 814
Мине се не мине и пак такава тема  Grinning Какво се стряскате толкова - черното не е цвета на смърт, болести и проблеми, нито децата го идентифицират с подобни неща Peace

Не знам много точно какво означава, освен проблеми в общуването и нещо, което гнети детето.

Това откъде го знаеш или прочете?  Simple Smile

Прочетох го.
Защо с този заядлив, вечно знаещ и нетърпящ мнение различно от твоето тон се обръщаш винаги към мен?

# 13
  • Мнения: 27 524
Прочетох го.
Защо с този заядлив, вечно знаещ и нетърпящ мнение различно от твоето тон се обръщаш винаги към мен?

 Shocked Shocked Shocked

Франческа, мисля, че е станало някакво недоразумение. Просто попитах, какво лошо съм казала? И как разбра, че тонът ми е заядлив, след като пиша  Hug Но ще пиша на лични, да не спамим из темата  Simple Smile

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 728
  И сина ми оцветяваше всичко в черно като беше 3-4 годишен. даже и на компютъра като оцветяваше се получаваше черен екран. Не съм го водила по лекари и не съм се опитвала да го карам да рисува с други цветове. След време сам започна да рисува с много цветове, даже с прекалено много- човечетата бяха с най невероятен цвят кожа-лилава, синя...Така че за мен не е притеснително това!

Общи условия

Активация на акаунт