Бебчето отказва млякото - помагайте моля

  • 1 161
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте, имам голям пробле с моето момиченце !В момкента сме на 4 месеца и 24 дни и отказваме всякаква храна. Кърмих я месец и половина след раждането беше много трудно... тя не искаше да суче, цедих се и давах от шише но по здравословни причини се наложи да спрем кърмата. Започнахме на АМ Нутрилон в началото се хранихме нормално докъм 3-месец,след това започнаха проблемите пие по 60-70 мл. и неиска повече плюе бибата-млякото и така.Сменихме няколко пъти млеката пробвахме Нан, Фризолак, Миломил,Млякото на ХИП - и ефекта е същия. Искам да отбележа че пием много вода и чай на хип този който е с лайка и анасон - (Вече го спряхме) .Сокове още не сме почнали понеже докторката ни посаветва да почнем направо зеленчуковите пюренца. От седмица ги хапваме по един път на ден по-малко но ми се струва че и на тях се мръщи.
В момента сме на близо 5 месеца а тежим 6,200 кг. 64см - родихме се 2.800кг. 48см. - нормални ли са килограмите ни спрямо ръста - да отбележа че за един месец сме качили само 200-300гр. а за предните два месеца близо 1 кг.
Някой имал ли е подобен проблем...вече откачам много ми е мъчно че бебчето нейска да папка.

# 1
  • Мнения: 79
Не се притеснявай моята дъщеря не се храни откакто се е родила.Явно имат такива периоди може да са зъбки.Направи и изследвания на нас преди време ни откриха бактерия в урината.За килограми мисля,че всичко е наред ние се родихме 3950кг и на 6мес тежим 6500кг.За твое успокоение се консултирай с педито.Какво казва тя по въпроса?

# 2
  • Мнения: 27 524
Искам да отбележа че пием много вода и чай на хип този който е с лайка и анасон

Е, как ще иска да папка, като стомахът й вече е пълен с течности. Бебетата нямат нужда от нищо друго, освен от мляко. Бебета, без здравословни проблеми, не отказват мляко. Грешката са ти водата и чайовете. Просто ги спри и нещата ще влязат в ритъм.
Честата смяна на толкова много млека също не е добра идея  Confused

# 3
Не се притеснявай моята дъщеря не се храни откакто се е родила.Явно имат такива периоди може да са зъбки.Направи и изследвания на нас преди време ни откриха бактерия в урината.За килограми мисля,че всичко е наред ние се родихме 3950кг и на 6мес тежим 6500кг.За твое успокоение се консултирай с педито.Какво казва тя по въпроса?

Благодаря ти за съвета успокояваш ме до някаде  Rolling Eyes


Искам да отбележа че пием много вода и чай на хип този който е с лайка и анасон

Е, как ще иска да папка, като стомахът й вече е пълен с течности. Бебетата нямат нужда от нищо друго, освен от мляко. Бебета, без здравословни проблеми, не отказват мляко. Грешката са ти водата и чайовете. Просто ги спри и нещата ще влязат в ритъм.
Честата смяна на толкова много млека също не е добра идея  Confused

Благодаря, ще опитаме да намалим водата но си мисля че проблема не е в нея!

# 4
  • Мнения: 405
И аз мисля, че ако понамалиш водата ще е добре...знам ли, опитай да видиш

# 5
  • Мнения: 48
Абсолютно съм съгласна с Блонди .  Намали водата до минимум. Аз предлагах вода  20 -тина минути след хранене и то само ако храната е била каша, пюре ит.н. Даже мн. често след хранене с каша или пюре съм предлагала мляко. Моето момиченце хич не харесваше АМ затова бях намалила другите течности до минимум. Grinning

# 6
  • Мнения: 191
Водата до към поне 6 месечна възраст е напълно излишна. Кърма или адаптирано мляко съдържат 96% вода.  Ако въпреки това държиш да даваш вода, гледай да е след хранене и не преди(поне минимум 1 час).
Килограмите и ръстът на детето са повече от добри, а и не може да очакваш след 4тия месец да продължава да наддава по 1 кило на месец.
Казваш, че си сменила различни марки млека, а смени ли различни видове шишета и смукалки?
И не на последно място апетитът не винаги е постоянен, а и захранването почти никога не протича гладко.
Имай търпение и ще видиш, че това е било само един период, който скоро ще премине. Успех!

# 7
  • Мнения: 44
при нас го имаме същия проблем отказваше  адапт. мляко.Пие го от една седмица кърма имам съвсем малко.Сменихме много видове млека,накрая се спряхме на аптамил комфорт другите ги повръща.На 4месеца е а тежи 5550кг. роди се 3500кг.Все още не съм и да вала нищо друго освен кърма и адапт. мляко.С повече настоятелност от твоя страна ще прояде.Не се притесняваи.

# 8
  • Мнения: 139
Според мен започнете да захранвате при това положение! Hug

# 9
  • Мнения: 2 149
Само да отбележа,че Йоана на тази възраст рядко пиеше други течности освен млякото. Wink

# 10
Казваш, че си сменила различни марки млека, а смени ли различни видове шишета и смукалки?

Да и шишенца сменяхме и смукалки маса пари наринахме за скъпи шишета но без ефект.

Днес опитахме почти без вода, нещата за сега са без промяна ревемот млякото и това е.
Ще видим утре какво ще е положението.

# 11
  • Мнения: 194
А през нощта събужда ли се бебето да папка.Все пак е хубаво нощно време стомахчето да почива и е възможно затова през деня да няма апетит ?

# 12
  • Мнения: 316
Момичетата са ти казали намали водата и чайчетата! Захранвай полека и слагай в пюрето малко АМ, за да си набавя количествата.
А и не си ни написала режима 6 или 5 хранения на тази възраст? Да не са на често?

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Много бебета минават през периоди, в които приемат по-малко мляко, отколкото се иска на майката. И Иво беше така име докарваше до нервна криза почти.  Simple Smile  Дано и при вас да е само период.
Междувременно, слагай АМ и в зеленчуковото пюре-така бебето ти ще приема повече мляко за деня, а и е възможно по-малко да му се мръщи.

# 14
  • Мнения: 60
 WinkЗдравейте,мили майки!Ние сме на 3 месеца и сме на кърма,но ми се налага да го дохранвам.Какво мляко да избера.Какво ще кажете за Celia Develop.

Общи условия

Активация на акаунт