"Цяръ" при кашлица

  • 8 103
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 559
Някой давал ли е? Моят шеф ми каза, че детето му в събота много кашляло, бабата казала да купят този чай и след като го пило-дори вместо вода, в неделя кашлицата била значително понамаляла.
Моята щерка и тя се прокашля та реших и при нея да пробвам. Ама после прочетох на кутията-Да се пази на място недостъпно за деца?  newsm78 Да не би да не трябва да се дава на деца? На кутията специално нищо не пише...

Някаква идея имате ли-има ли възрастова граница? Давали ли сте? На колко големи дечица?

За протокола-детето на шефа ми е на 2 1/2, моето е на 3 и нещо.
То знам, че са билки, ама...
Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 908
 Shocked Ти забелязвала ли си,че на всички лекарства,препарати и какво ли не-на всичко,дори и да става за деца пише-"Да се пази на място недостъпно за деца"?Това не значи,че не се дава на деца-просто трябва да се пази на място недостъпно за деца...не знам по какъв друг начин да го напиша ooooh!

# 2
  • Мнения: 834
Аз съм давала още миналата зима, когато дъщеря ми беше на 3г. Само, че го давам в по- разредено съотношение. Правя го като за възрастни, но след това го поразреждам с малко изворна вода, да кажем 3:1 чай и вода. Доволна съм от него. Ако не го намеря в супера или аптеката, давам Биобронхо. Еднакво съм доволна. Peace
От серията на "Цярь" ползвам и разхлабващия. Него, обаче го пия студен.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Правила съм на дъщеря ми преди 2 години. Не мисля, че може да стане нещо, това са билки.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 654
Давала съм на дъщеря ми "Цяръ" -ът, който е за гастрит и стомашни проблеми /оплакваше се от болки в стомахчето/. Имаше благоприятен ефект още след първото приемане Peace

# 5
  • Мнения: 7 201
на всички лекарства,препарати и какво ли не-на всичко,дори и да става за деца пише-"Да се пази на място недостъпно за деца"?Това не значи,че не се дава на деца
PeaceИменно.Защото в детските ръчички не се знае какво може да се случи на съответното лекарство,препарат и т.н.

Не мисля, че може да стане нещо, това са билки.
Peace И все пак с мярка.Защото предозирането, дори и с билки може да има неблагоприятен ефект.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
е разбира се, че с мярка. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 559
Peace И все пак с мярка.Защото предозирането, дори и с билки може да има неблагоприятен ефект.

Именно Simple Smile То и аз от това се притеснявах-дали са подходящи билките и дали няма да предозирам
Благодаря ви  Hug

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте маминки.  lovekissЛюбопитна съм за този чай. Rolling EyesМоят малчо кашля от 3 седмици.Водих го при нашият педиатър и тои му исписа БИСЕПТОЛ и ФЛУДИТЕК изпи ги детето но кашлицата не спря.Водих го пак и той му направи иследвания пълна кръвна картина и там нищо иследванията бяха хубави и лекарят предположи,че може би е алергична кашлица и му исписа лекарства за алергия испи ги и тях и пак нищо кашлицата от влажна стана суха.Водих го при друг педиатър и тои ми каза,че имал фарингит сега пием лекарства за фарингит. SadПисна ми вече.Кажете какъв е този чай да опитам малко и със билки.Какви билки има вътре? Rolling EyesДетето ми ена 2г. и 4м.Мога ли да му дам от този чай?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пусни гърлен секрет на детето. Не си прави експерименти. Потърси компетентно мнение на специалист.

# 10
  • Мнения: 4
Пусни гърлен секрет на детето. Не си прави експерименти. Потърси компетентно мнение на специалист.
Здравей мамче. welcomeВодих го при двама педиатри.Какво ще рече компетентно мнение  newsm78 При какъв лекар трябва да го закарам?

# 11
  • Мнения: 3 695
pacito, опитайте при класически хомеопат. Успех! Peace
Моето детенце кашляше през седмица, давах сиропи за кашлица, но ми писна като спрем сиропа и пак почва да кашля. Хомеопатката ми каза да я мажа с Пулмекс бебе преди лягане - гръбчето и стъпалата и нищо друго да не давам. Хубаво било, че се изкашлят секретите. Оттогава се оправи отсамосебе си (без лекарства) и не е повтаряла (да чукна на дърво).  Peace

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 15:59 от tini-mini

Общи условия

Активация на акаунт