Бременна и подпухнала

  • 578
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте!
Нова съм във форума, защото от скоро съм част от силната гилдия на бъдещите майки. И аз като всички (предполагам Simple Smile) се включвам в най-популярния форум, за да потърся съвет.
В четвъртия месец съм и започва да ми личи. Не само по коремчето - чувствам се уморена и подпухнала. Пия много вода. Сега пия вода, а представям си когато започнат топлите месеци какво да правя. Лекарят ми каза да огранича солта. Но аз винаги съм яла солено - как са го откажа така изведнъж?
Моля ви, споделете опит как сте се отказали от солта и каква и най-важното по колко вода да пия!

Благодаря ви, женската солидарност е голяма! Разчитам на всички бъдещи и настоящи майки да се изкажат компетентни Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 629
Купувах си йодирана сол Peace

# 2
  • Мнения: 93
Според мен не трябва да отказваш солта отведнъж. Може да я намаляваш постепенно. Например когато готвиш отсега нататък слагай по-малко сол. Солта по принцип задържа вода в организма и затова си подпухнала. И аз съм имала такива периоди. Също така съвет от мен е вечер да не пиеш вода преди лягане, защото на сутринта няма да се познаеш в огледалото  Joy Така че всичко приемай умерено и не се насилвай да го откажеш съвсем. И най-доброто, което можеш да направиш за теб и за бебчето е да не се впрягаш прекалено. Бъди спокойна и всичко ще е наред  Hug

# 3
  • Мнения: 2 110
Откажи соленото, лютото и киселото ! Важно е за теб и бебчо.

# 4
Благодаря на всички отговорили! Въпросът е, че да откажа солта звучи лесно, но за съжаление трудно да се направи Simple Smile Как помага йодираната сол - това е обикновена сол, но с повече йод нали? Четох тук по форумите, че някои от майките казват да се пие вода, за да се отделя солта от тялото. На вас това помогнали ви?

Общи условия

Активация на акаунт