Теория на стълбата

  • 2 176
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
надявам се да не е пускано (ако е пуксана темата или теорията делииит)
но ми се стори инетересна идеята за класифицирането на любовници и приятели

Това е тя!

вие как мислите ?

# 1
  • Мнения: 2 603
Според мен е доста повърхностно наблюдение и поредния опит някой да ни внуши нещо, което уж става на подсъзнателно ниво.

# 2
  • Мнения: 3 611
Тероия на стълбата newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат
Тероията на стълбата е теория за взаимоотношенията между мъжете и жените. Тя се основава на дългогодишни социологически изследвания и е формулирана за първи път през 1994 г. в Екзътър, Калифорния. Преди да пристъпим към същноста на теорията ще изкажем една лема:

Голям смях е цялата теория. Още от първото изречение очаквах да пише "формулирана за първи път в далечната 1994 г. Joy Joy Joy г.

# 4
  • Мнения: 830
Пфффф още преди 2 години, ги премятах мъжете около мен по тази стълба   Laughing Laughing Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 10 235
що пък мрете всичко да ви е вкарано в някакъв алгоритъм  Tired

# 6
  • Мнения: 35
Много злобно звучат примерите-и Пенка решила да чука наркоман,а Станка-безработен алкохолик.И това в противоречие с горната графа за 50% влияние на властта/парите при избор на мъж..каква власт и пари у наркоман или безработен?

Аз никого не съм поделяла на годен/негоден за гадже,докато ходех по срещи.Всички тръгваха наравно,но с някои неща директно преминаваха в графа "само приятел", т.нар. "червена лампа",например:

1.нечистоплътност,нокти на малкото пръстче

2.отношение към Мама

3.как говори за други жени,за бившите особено,за жените като общо

4.как говори за околните-приятели,непознати-злобари и клюкари не приемам,имам едно наум,докато не ме засегнат лично,тогава вън

5.мрънкалници и оплаквачи,на които вечно някой им е виновен,все нямат пари и хленчат по въпроса

6.говорещи само за пари и за покупки

7.фукливци - аз, аз,аз Птолемей Велики Crazy

8.звездосвалячи-от първа-втора среща правят необмислени,големи обещания,заговарят за любовта на живота им и т.н. тактики за бърз секс

Такива директно изпадат от класацията ми за гаджета,но могат да бъдат приятели,ако имаме общи теми.Като пресееш мъжете,остават единици..то на тази стълба за гаджета остават един-двама,няма голяма тъпканица. Joy Виж,само за секс-стига да има привличане и да е чист.

# 7
  • Мнения: 830
що пък мрете всичко да ви е вкарано в някакъв алгоритъм  Tired
е чак пък да мрем, уплътняваме си раб.време  Whistling

# 8
  • София
  • Мнения: 38 213
Пълни глупости!
Светът е пълен със семейства, които са се смятали за само приятели преди известно време!

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Светът е пълен със семейства, които са се смятали за само приятели преди известно време!
... и с изневери и разводи също Wink

И на мен ми дойде повърхостна малко тази теория, но не заради смисъла и, а заради начина и на представяне.
Иначе и аз си имам подобна теория. Само ориентацията и е леко по-различна. Не като веритикална стълба, а като хоризонтална ос на което могат да бъдат разположени всички мъже минали през живота ми и тези, които имат реалния шанс да го направят  Mr. Green

Затова и смятам, че човек няма една единствена половинка на този свят.
Все пак от приблизително 3 милиарда мъже не може да няма поне 1000, които да могат да накарат краката ми да треперят, пеперудите да запърхат в корема ми, а сърцето ми да промени ритъма си.
И понеже не мога да разчитам да срещна всичките 1000, то ще е голям късмет ако попадна на поне един който е в по-дясната част на остта (т.е. на по-високо стъпало). И колкото по-в дясно по остта е човека, когото съм срещнала, толкова по-малък е шанса някой слънчев ден да срещна друг... по-десен. Laughing 

Може и да ми е мъжка логиката, но е ясна и не ми замазва очите.
Пък и е чудесен начин да се предпазя от изялвения от типа "Никога няма да погледна друг" или "Винаги ще те обичам" Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт