Бета хемолитичен стрептокок гр. Б

  • 8 296
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 057
Здравейте,
искам да попитам има ли мами, които са имали този стрептокок по време на бременност и дали са го лекували чрез венозно вливане на пеницилин преди раждане? Четох доста по въпроса, но не разбрах дали този метод се практикува тук в България. Другото ми питане е, правят ли тестове за алергия към пеницилина преди да започнат лечението?

# 1
  • Мнения: 1 984
не се прави. обикновено се изписва цефалоспорин по антибиотикограма, при това обикновено орален. в скандинавска страна ли сте?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Благодаря Ви.
Имате предвид, че не се прави вливане чрез система или че не се прави тест за алергия?
В България съм. Гинекологът ми е твърдо против приемането на антибиотици (орално или вагинално) за конкретния случай. Другата седмица ще обсъдим лечението, но ми се искаше да се информирам предварително...

# 3
  • Мнения: 478
Lucan
ами не стана ясно къде е открит стрептокока, ако е във влагалище трябва да се лекува, НО В НИКОЙ СЛУЧАЙ НЕ С ПЕНИЦИЛИН, цефа...антибиотиците както по горе са ти предложили съм съгласна.
Стрептокок във влагалище е рисково и за аборт и за самия акт на раждане да не се заразят лигавици на детето, нормално е дори почти профилактично преди раждане да се приложи АБ по преценка на гинеколога и в момент според гинеколога.

не съм лекар, аз имам опит със стрептококи, без да подозирам ги лекувах безуспешно с пеницилин - Аугментин 10дни...безуспешно защото 3 седмици след приключване на пеницилина ги посадих ОТ УРИНА!!!
 Началото беше вирусна инфекция грипоподобна Инфекциозна Мононуклеоза..тя срива имунитета ми и стрептококите са ми били на гърлото...аз ги открих едва след 4 месеца когато антителата към стрептококи ме заведоха при РЕВМАТОЛОГ!!!
Та мойте стрептококи след пеницилин на антибиограма от урина излезнаха РЕЗИСТЕНТНИ НА СЛЕДНИТЕ АБ: 1.) ПЕНИЦИЛИНИ във всякакъв вид, 2) гентамицин, 3) бисептол, 4) макропен и още един който не помня. Излезна ми на гърло друга бактерия MORAXELLA това е микобактерия, тя беше на гърло със СЪЩАТА РЕЗИСТЕНТНОСТ!!!!
Така можеш да предположиш че каквито антибиотици си пила през живота си повече от веднъж може да носиш РЕЗИСТЕНТНОСТ към тях и те съветваме да не вземаш антибиотици БЕЗ АНТИБИОГРАМА!!!!
а иначе Аугментин/амоксиклав е същност перорален бензопеницилин..сиреч пеницилин с продължително действие..примерно се предполага че до 2 седмици след приключване на пиенето ми ще поддържа достатъчна концентрация в организма за да гарантира успешността на лечение на чувствителните му бактерии...обаче като не са му чувствителни може само да НАВРЕДИ с тази си сила...аз имах подозрения за хемолитична анемия в следствие от него и от избуялите стрептококи.

разгледай още тук http://genicalab.com/files/broshure-str.pdf

УСПЕХ В ЛЕЧЕНИЕТО Wink)))
СПОКОЙНО ВСИЧКО ЩЕ  Е НАРЕД, САМО СИ ГОНИ ИНТЕРЕСИТЕ И СИ ИЗИСКАЙ ТОВА МИКРОБИОЛОГИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ С ОПРЕДЕЛЯНЕ НА АНТИБИОГРАМА(кои АБ са чувствителни)..АНТИБИОГРАМАТА ВЛИЗА В ЦЕНАТА НА МИКРОБИОЛОГИЧНОТО ИЗСЛЕДВАНЕ ако не ти го дадат по каса струва 15-30лв..и след лечение за да се разбере дали е успешно - може да се направи ДНК от секрет по прецента на гинеколога

# 4
  • Мнения: 478
Lucan
ако все още става въпрос за влагалищен стрептокок, но пък нямате оплаквания за такава инфекция, може да се допусне ЧЕ МНОГО ЧЕСТО ЛАБОРАТОРИИТЕ ДОПУСКАТ ЗАМЪРСЯВАНЕ В ПОСЯВКАТА..тоест има някакъв риск да нямате точно стрептокок...това гинеколога ще го прецени според микробното число. За по сигурно преди да се пристъпи към лечение да се направи изследването "ДНК изолация от секрет" - това изследване доказва до 97% гаранция че е стрептокок, и тогава вече безусловно ще се лекува.
Има още едно изследване за стрептококи - серологично - AST или ASO "антистрептолизинов титър" от венозна кръв, то показва колко антитела са създадени в организма и ако някой по бавно ги разгражда може дълго да са повишени и без да е активна инфекцията вече.
различните хора различни количества имунни антитела създават и различно бавно ги разграждат с органите си, за някои чиято имунна с-ма е податлива на автоимунитет забавеното разграждане може да се окаже риск, а за други не.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Благодаря и на теб n.
Да, откриват ми го във влагалището, а правя трета микробиология. Микробното число е >10 на 5 степен. Иначе нямам никакви оплаквания. Според последните изследвания, урината е чиста. Антибиотикограма имам и трите пъти, но гинеколожката ми (по здравна каса) изписва точно "Аугментин".
Далеч съм от мисълта, че ще пия каквото и да е без лекарско предписание, особено антибиотици. Писах в предишния си постинг, че другата седмица ще обсъдим с гинеколога (при който ходя на частен прием), как ще протече лечението и раждането, но пусто желание за повече информация... newsm78
 

# 6
  • Мнения: 2 865
При мен бяха излезли единични бройки (може и грешно изследване да е било), по антибиограма пих ампицилин две седмици (учудвам се че преди мен казват че са резистентни към пеницилиновите антибиотици, защото в нета четох че основно тях използват).
След курса изчаках една седмица и повторих изследването и беше чисто. Бях бременна в 9 месец.

# 7
  • Мнения: 1 984
Благодаря Ви.
Имате предвид, че не се прави вливане чрез система или че не се прави тест за алергия?
В България съм. Гинекологът ми е твърдо против приемането на антибиотици (орално или вагинално) за конкретния случай. Другата седмица ще обсъдим лечението, но ми се искаше да се информирам предварително...
цефалоспорините не преминават трансплацентарната бариера затова обикновено се предпочитат, иначе да аугментинът е обикновено подходящ за стрептококи, във вашия случай обче бременоста трябва да се вземе впредвид на първо място. а вливанията с пеницилин са стандартен подход в скандинавските страни и англия, където поради внимателното използване на антибиотици резистентност е рядко срещана.

# 8
  • Мнения: 7
Здравейте!!Бременна съм във 29 г.с и след 3 пъти изследване на влагалищен секрет ми излиза бета хемолотичен стрептокок,лекарят ми го лекува вагинално с различни антибиотици но няма ефект, някой имал ли е подобен проблем и дали ако до раждането не се е излекувало се налага секцио?

Общи условия

Активация на акаунт