Отпечатъците на бебо?

  • 791
  • 12
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 442
Искам да попитам дали някой е правил отпечатъци на малкия бебок - краче или ръчичка? Аз много искам да си направя подобен спомен, но и идея си нямам какво бих могла да използвам - хем да се получи, хем да не навреди на бебо. Дайте някакви идеи.

# 1
# 2
  • Мнения: 4 244
Аз имам и на двамата
Има няколко варианта
1. На лист хартия да отпечаташ намазаното с плакатна боя краче и длан на бебето в деня който ти избираш и си пишеш датата. Правиш паспарту и го слагаш в рамка
2. Върху мек пластелин (зуралин) и след това изпичаш в фурната
3. Глинена плочка - мека от някой грънчар и с нож изрязваш датата на която е напрваено. Може да се сложи в рамка. Не се пече оставя се да изсъхне, после може да се оцвети с керамични бои

Аз имам вариант 3
Дано да съм ти помогнала

# 3
  • Мнения: 1 520
Ние му правихме миналата година. С прост бял гипс ги направихме. Изливахме основата в един капак на йенска тенджера. После топим ръце, крачета. Нямаше още годинка. На около 9-10 месеца беше.
Голям смях. Ние го правихме в склада (един гараж по онова време) на фирмата на мъжлето, че той вика няма да ръсим в къщи тоя гипс. И там забъркваме, следим кога стяга, топим крайниците, тичаме и измиваме в банята (в същия тоя гараж).
Смяхме се много - ако някой ни е видял, сигурно и той се е посмял.
Ама ей сега си ми стоят тука на библиотеката и си ги гледам с кеф.
Нищо му нямаше на крачетата от материалите, а го слагахме директно бос да стъпи, че с найлон нещо не се получаваше.
Успех в начинанието.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Габи беше на около месец и направихме с водни боички и хартия опит за отпечатък на краче и ръчичка. Не стана добре, но си ги пазя. ложила съм ги в бебешкия дневник.

# 5
  • Мнения: 1 023
с червилце.
мазваш едно хубаво каренце с червилце, слагаш на твърда повърхност и опираш на крачето. после чисто листче пак на твърда повърхност (кутийка на цеде) и пак опираш крачето, ама тоя път хубаво придържаш.
после на ксерокс, скенер или факс му праиш копи.
а червилцето със мокри кърпички се чисти идеално, няма обриви после и тн "дефекции"

милк - идейна   Wink

# 6
  • Мнения: 4 629
Ние имаме с детски боички. И нещо като гипс - купихме го направено е точно за взимане на отпечатъци от ръчички и крачета

# 7
  • София
  • Мнения: 747
А ние направихме смес от гипс и цимент. Издебнахме бебо сънен и отпечатахме ръчичка и краче едно до друго- беше на един месесц.

# 8
  • Мнения: 5 577
Много интересно, ако имах такива отпе4атъци, сега нямаше като видя новородено да се 4удя и моя беб ли е бил токова малък....забравих вече....

# 9
  • Мнения: 3 550
Аз също г ивзимам с червило. От крачето, докато му сменям памперсите и той лежи нагоре с краката. От ръчичката - докато спи. Трия с влажни кърпички, става идеално.

# 10
  • Мнения: 179
Ние имаме с два вида материали Grinning Едните отпечатъци направихме с бяла глина, а другите с един пластелин, който се втвърдява при изпичане Sunglasses

# 11
  • Мнения: 827
Тук има едно предложение за Щъркел.И Дани има същото.Много ми хареса още като го видях в магазина.Много хубава рамка,можеш да си я затвориш като книга,а като я отвориш-хоп!Крачета и ръчички...Аз прежалих 20лв за това,но не съжалявам

# 12
  • Мнения: 4 068
И аз се сетих за  тези дето ги продават в Щъркел. Решила съм такава джаджа да взема. Изглежда страхотно.

Общи условия

Активация на акаунт