Шофьорски курсове и бременност?

  • 6 752
  • 36
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Моля ви за съвет - смятате ли, че е удачно да се карат шофьорски курсове по време на бременност или е по-добре да оставя за след раждането? Дали е прекалено стресиращо това преживяване и може ли да навреди по някакъв начин на мен, бебето или околните??
Сега съм в края на четвърти месец.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 17:22 от kеit

# 1
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Аз много се стресирах,защото инструктура ми беше един нервак,който само крещеше.Не бих карала курс,докато съм бременна.Сега ти трябва спокойствие.

# 2
  • Мнения: 672
Твърде е възможно да ти се гади в колата, да си сънлива, разконцентрирана. Курсът е съпроводен от известна доза стрес. Аз лично бих изчакала да родя.

# 3
  • Мнения: 86
Честно казано, не бих карала точно сега шофьорски курсове, ако бях на твое място. Всеки човек е различен, но за себе си мога да кажа, че съм минала много изпити, но точно шофьорлъкът ми се опъна и ми коства доста. Аз също съм в 18 седмица и все повече се замислям, дали да не спра да карам, защото по улиците е ад и поне този стрес можеш да си спестиш сега.  Simple Smile

Лично мое мнение  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 070
На мен мъжът ми не ми даде да се запиша в началото на  бременността- понеже много от инструктурите били много нервни и много те сдухвали (имам приятелка , която не е първа младост и я разплакваха на всеки курс), а освен това до колкото знам после като започне да ти личи няма да ти дадат да се явиш на изпит.

# 5
  • Мнения: 959
Изкарах курсовете, когато бях бремена със синът ми, във втория месец.
Проблеми не съм имала, но и самата ми бременност беше безпроблемна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
По-добре изчакай,,изкарай си лека бременност и тогава.
Първо ,защото самото кормуване си е стрес.Аз съм активен шофьор от 10 години,но сега в напреднала бременност ми е напрегнато ,защото идиоти има всякакви,а и повечето разчитат ти да ги пазиш по улиците.Даже днес един ме засече и излизах от колата да се разправям с него!
Инструкторите в повечето случаи са нерваци,другото което е ще си вече в 5-6 месец по време на курсовете,как ще караш без колан???Ще има внезапни спирания и т.н. Не те плаша ,но най-добронамерено ти препоръчвам да си изкараш лека бременност,пък и лятото е по-спокойно по улиците и шофирането ще е по-леко Peace
Успех

# 7
  • Мнения: 4 511
Аз бях бременна, докато карах курсовете, после и на изпита. Т.е. на изпитите.  Laughing Разбрах седмица-две преди изпита, ако правилно си спомням. Не съм имала проблеми.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Записах шофьорския и разбрах, че съм бременна. Спрях го без да се замислям, защото сметнах, че стреса е прекалено голям и не си заслужава.
Наскоро го изкарах и при това, което преживях още веднъж се убедих, че решението ми е било правилно. Прецени си сама, но не мисля, че сега е подходящия момент. Колкото и да е спокоен инструктора, а и ти самата, все ще се появи някой кретен на пътя, който да ти скъса нервите  Peace

# 9
  • Мнения: 6 274
Имаш цял един живот пред теб, за да изкараш курсовете...
Детенцето си го носиш един единствен път...
Помисли кое е по-важно за теб и сама ще си отговориш на въпроса...
Радвай се на бременността си, бременей си спокойно, курсовете остави за после...
  Wink

# 10
  • Мнения: 805
Ако бремеността ти не е съпроводена с някакви проблеми - защо не?
Какво значение има? Бремеността не е болест.

# 11
  • Мнения: 8 999
Едва ли може да навреди, но по принцип бременните жени са доста по-разсеяни, а ако се шашкаш от изпити, нищо чудно да не го вземеш. Така че ще бъде излишно карането на курса.
От друга страна, обаче, не знам дали ще имаш време след раждането да се занимаваш с това. Поне докато кърмиш бебето.

# 12
  • Мнения: 1 354
Едва ли може да навреди, но по принцип бременните жени са доста по-разсеяни, а ако се шашкаш от изпити, нищо чудно да не го вземеш. Така че ще бъде излишно карането на курса.
От друга страна, обаче, не знам дали ще имаш време след раждането да се занимаваш с това. Поне докато кърмиш бебето.

 Peaceсъгласна съм Peace,но все пак всичко зависи от теб как се чувстваш

# 13
  • Мнения: 645
зависи как се чувстваш,но аз бих оставила след раждането Peace

# 14
  • Мнения: 493
Аз ги изкарах,като бях бременна във втори месец.Инструктора ми беше много спокоен човек и изобщо не ми е било стресирано по време на курса. Peace

Общи условия

Активация на акаунт