Въпрос за кърменето на почти 5 месечно бебе

  • 527
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Здравейте мами,

Имам следното питане.
От няколко дни моето кърмаче доста увеличи паузите между храненията - понякога стават 6 часови, иначе около 4.
До сега сме се хранили на 3 - 3.5, аз и сега така предлагам, но той отказва. Опитвам се нощните кърмения да са две, ама с тези паузи ...
Нормално ли е това? Не изглежда гладен, доста игрив е, но все пак колко е средно бройката на храненията за бебе на неговата възраст.

Благодаря на всички за съветите

# 1
  • Мнения: 9 776
Ами и аз мойто ако го чакам да огладнее, понякога може да минат доста часове. В един момент започва да мрънка и решавам, че е гладен. Суква от едната гърда 3-4 минути и е готов. Прехвърлям на другата, а то се започва едно кокорене, оглеждане, разсейване, мъчи се да се изправя, ако може, държейки в уста зърното Mr. Green. Много трудно става. И може би ще става все по-трудно да му се задържи вниманието. Просто бебетата порастват. Аз затова гледам като теб да храня нощем. Ако яде в 21 часа, после преди да легна към 12-1 пак му давам /спи като заек и обикновено ме усеща и се размърдва по това време/. И после почва да шава пак към 4-5 някъде. По принцип може и да не яде - давам му биберона и той заспива, но поради посочените от теб причини гледам да го нахраня. През нощта са му най-обилните кърмения. И оттам насетне храненето вече го описах. Така че според мен е нормално. Щом детето изглежда добре, весело е, наддава, аз лично не се притеснявам.

# 2
  • Мнения: 161
Ох, същата работа сме и ние отскоро.
Кокорене, въртене, сукане по 3 минути, не знам какво изяжда за това време, но едва ли е много и после я се присети след 4 часа.
Дали няма някакви трикове да хапва малко по-дълго, освен в полу-сънено състояние, но и тогава не винаги минава номера?
Колко е нормално да наддаде 4-я месеца, защото не мисля, че ще минем 400 грама?

# 3
  • Мнения: 9 776
Освен дето е кратко като време, но и едва ли е достатъчно като количество. През деня дори гърдите ми не се пълнят добре. Но като няма търсене нали знаеш. Страхувам се, че кърмата ми ще намалее. И ще го видя тогава какво ще яде. Защото от биберон не ще. Не знам за трикове. Винаги го храня в спалнята, сами сме, гледам да не му говоря, дори не смея да го погледна, докато яде, защото веднага се усмива и мен ме напушва един смях. Абе сладка картинка, но... Мисля да пробвам през деня да затъмнявам спалнята. Може да помогне. За наддаването също не знам. Но и при нас тоя месец няма да е колкото досега. Но пак мисля, че е нормално. Не може все по кило, кило и половина /в нашия случай/ да се качва. Ами какво да ти кажа.Аз наистина не се притеснявам. Каквото, такова. На 4 месеца на консултацията беше 8 кг, доста е пухкав, така че може сега да качи по-малко и да не е проблем. Просто бебенцата растат. Променят се. Нормално е. Продължавай да храниш нощем. Моя се събужда да речем в 4 часа, отгъва се, изува си някак чорапите и е супер щастлив, даже може и да не яде. Но аз му давам и той веднага заспива пак. И доста се застоява на гърдите тогава. Което е добре за лактацията. Това може би компенсира неяденето през деня. Не знам. Засега продължаваме така. Каквото стане.

# 4
  • Мнения: 166
Дацата просто порастват и им става всичко наоколо по-интересно, отколкото сученето. И при нас е същия случай. Преди нямах проблеми да я кърмя навсякъде, а от известно време само в къщи на леглото яде най-продължително. През този период повечето бебета наваксват с ядене през ноща. Иначе пробвай на тъмно в банята или тоалетната да кърмиш, така няма да се разсея. Но не мисля, че има нужда от притеснение. Поне при моята дъщеря съм забелязала, че като е вече много гладна, нищо друго не я интересува

# 5
  • Мнения: 9 776
... Но не мисля, че има нужда от притеснение. Поне при моята дъщеря съм забелязала, че като е вече много гладна, нищо друго не я интересува

Да, и  при нас е така. Огладнее ли много, нищо не го разсейва. Абе те децата гладни няма да се оставят Peace.

# 6
  • Мнения: 451
Момичета, не се притеснявайте - просто децата порастват и започвам да дърпат по-голямо количество кърма в секунда и затова хапват по-малко време Peace И аз до скоро се притеснявах, че яде по 3-4мин, но спрях..........на 5м сме 9,400-500 #Crazy значи не е гладно диването Naughty Пък и си викам ако така яде по-малко по-добре, че с тия килца........Но педито ми каза, че всичко е ок и това, че яде по-малко време не означава, че яде и по-малко като количество!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт