пъпки по тялото

  • 1 720
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Здравейте, д-р Слънчева, преди 10 дни забелязах на рамото на синът ми няколко малки червени пъпки, които на следващия ден станаха по-големи и отидохме на лекар. От там ни казаха, е може ни е от храната и изключим всичко от животински произход и силните алергени. Предписаха ни Фенистил на капки и крем. Направихме го, но пъпките продължиха да избиват по ръчичките на детето и отидохме отново лекар (който беше друг), но той пък беше на мнение, че не е то храна, но не може да определи от какво е. Не съм въвеждала нова храна, а и захранването ни мина нормално. Едва сега вече пъпките завяхват като имат малко остро връхче. Мисля, че не го сърбят, няма и температура. Притеснявам се, че не знаят от какво се появяват, а декември месец имахме същите такива пъпки. Бихте ли ми казали, как се проявява една хранителна алергии и какво следва да се направи, за да се установи причината за появата на пъпките. 
Използвам случая да питам и колко дълго може да се отлага ваксината, което се слага на 13тия мес. и колко време трябва да мине между нея и тази, която се слага на 18 мес.?
Извинявам се за дългия пост, но нямаше как да поясня по-накратко. Благодаря Ви предварително за отделеното време.

# 1
  • Мнения: 5 760
В тази възраст много трудно може да се открие причината за алергичен обрив. Просто трябва да се наблюдава детето.
Разбира се не трябва да му се дава зрънчо,  шоколад или шоколадови изделия като правило.
За момента ограничете приема на цитросови плодове и риба.
Между Приорикса(ваксината, която се слага на 13 м. и следващата трябва да има интервал от 45 дни и освен това не е фатално, че реимунизацията на 18 да се направи  и на 2 годинки.

Общи условия

Активация на акаунт