За формата на гърдите и кърменето!

  • 2 226
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
здр на вси4ки!
Искам да задам въпрос относно една по-делиактна тема, а именно:
Промениха ли формата си гърдите ви, по време на и след като спряхте да кърмите?
Питам, тъй като при мен гърдите увиснаха страшно много и нямат нищо общо с формата, която имаха преди  Embarassed Embarassed Embarassed
По принцип бюстът ми никога не е бил голям, но до към 6 месец от кърменето се радвах на пълна С 4ашка, 4е и отгоре....
Сега оаб4е (10-ти м) страшно ми се изпразниха гърдите и останаха някакви увиснали неща, които не смея да нарека "гърди"...
Нали има уж правило, 4е кърма4ките запазват бюста си по-добре? Нищо подобно при мен...
Моля кажете при вас как е?....
ПП То е ясно, 4е сте се слага силикон...отдавна си ме4тая, а сега с тези кокершпаньолски уши....

# 1
  • Мнения: 1 328
Имам промяна и аз.. По време на кърменето съм, не след.. така че за по-натам не мога нищо да кажа.
Силикон няма да слагам, евентуално някакво повдигане, но и това надали.. и то няма да е скоро Simple Smile
Мисля че няма връзка между кърменето и увисването точно.. До ген ли е, до гравитация ли.. Mr. Green не знам..
Радвай се на това което си направила, пък коригирането си го измислила Simple Smile  Peace

# 2
  • Мнения: 9 776
Аз за такова правило, че като си кърмачка, или по-точно като си била /не разбрах много какво искаш да кажеш/ не съм чувала. При някои формата може да се запази, но самите гърди са по-меки, не са така стегнати. При други увисват повече. До ген е и до еластичност на кожата. След първото ми раждане кърмих две седмици, до двумесечна възраст на бебето се цедих и след това гърдите ми си останаха почти същите. С нормален бюст съм по принцип. Сега продължавам да кърмя. Естествено е в момента гърдите ми да са по-големи. После - кой знае. Надявам се да не е много трагично положението. Но все ми е тая. За силикон сме си коментирали с мъжа ми, но на майтап. Мисля, че не бих сложила. С един хубав сутиен бих си решила проблема. Кой да ме гледа гола Laughing?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Просто изчакай малко - казвам го от опита с две кърмения.
Първия път след абсолютно рязко и невежо отбиване гърдите ми увиснаха като прани чорапи, беше жалка гледка (независимо че в добрите времена, когато съм по-надарена откъм бюст, нося чашка В!). Една година по-късно обаче бяха почти нормални.
Сега е същото - не кърмя вече около 5 месеца и гърдите ми значително се промениха и взеха отново да се закръглят и да сдобиват форма, независимо че съм 10 години по-стара и съм кърмила близо 4 години (изобщо не очаквах да има положителни промени този път).
Обяснението на нещата е просто - по време на бременността и след раждането мастната тъкан се измества от разрастващата се жлезиста тъкан и отваря място за млекопроизводството. В началото, докато трае хормоналната свръхстимулация, в гърдите има много увеличен кръвоток и задръжка на течности, заради което в първите седмици са двойно по-големи. После това отслабва, те се връщат към по-нормални размери. Към края на кърменето започват да се свиват по размер (жлезистата тъкан инволюира), а все още няма натрупване на мастна тъкан и затова изглеждат кожести и увиснали. След пълното отбиване обаче отново започва натрупване на мастна тъкан - тя придава формата на гърдите. Затова е добре нещата да се преценяват известно време след кърменето, поне половин година след това, за да има време да си възвърнат формата и да се види дали наистина има непоправими щети или нещата изглеждат доста прилично.

# 4
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
И аз да споделя: По принцип съм кожа и кости, та е ясно, че и бюстът ми хич го няма, но като кърмих баткото до 1г. 3м. си бях докарала хиперлактация, препълвах се за 30 мин. след кърмене и изцеждане, чак хората по улиците коментираха "То бива, бива да харесваш силикона, ама тая е попрекалила" CrazyСлед като спрях да кърмя, изведнъж станах абсолютно плоска, ама само на пъпка, дет се вика EmbarassedТогава се разрових и прочетох в нета, че понеже обема на гърдите бил предимно от мастни клетки, по време на кърменето, тези клетки се избутват!?! от млякото, но след отбиване на детето, до 1г. те се връщат на мястото си. Не го обясних добре, ама било нещо като примерно целулита на бедрата, като го помасажираш известно време, се разнася, после пак се натрупва, принципа при гърдите бил същия. Е, слава Богу, при мен след една година горе-долу се нормализираха нещата и си бях отново със същия бюст, като преди бременността, без увисване и др. трансформации Grinning
Сега кърмя и пак съм с чашка Д, нося постоянно сутиен за кърмачки и се надявам да няма поражения по бюста, след като спра кърменето и си изчакам необходимата за регенерация на бюста годинка Grinning

П.П.Сега видях, че докато съм писала, Хедра го е обяснила много добре

# 5
  • Мнения: 543
И при мен има промяна - увеличиха се, не съм забелязала да намаляват. още кърмя и не знам какъв ще е резултатът като спра, но най - важното е, че циците ми са си изпълнили своята мисия - да отхранят бебето! Не ме интересува дали ще увиснат особено.
Кефя се като мине някоя Памела покрай мен, преди много исках и аз да си сложа силикон, но за сега мисля, че естественото е най - добре.

# 6
  • Мнения: 299
Когато забременях бях със сутиен чашка С,а с напредване на месеците станах D.Направих груба грешка обаче Embarassed- цялата бременност обаче изкарах у дома и невинаги слагах сутиен.Кърмих 2 години и 7 дни Mr. Green,и когато спрях да кърмя, гърдите ми бяха като "празни".Няколко месеца след края вече започнах да ги усещам "пълни",но определено не толкова твърди,колкото ми бяха отпреди бременността.Самото кърмене не можа да ги развали като форма,но вече са леко увиснали и причина за това смятам,че е единствено небрежността ми към тях по време на самата бременност,а не след това-т.е.по време на кърменето.
Общо взето мъжът ми все още им се радва Mr. Green,но самата аз бих предпочела,ако имам тази възможност,леко да ги повдигна. Wink

# 7
  • Мнения: 2 376
Аз откакто кърмя зарязах сутиените  Embarassed Просто докато отворя сергията и госпожицата е привлякла вниманието на всички наоколо  Blush А като почне и да мучи след това съвсем  Crazy  Другата ми гледна точка е, че не е добре да  те стяга сутиен или блуза  Thinking
Въпросът ми е, ако не нося сутиен, дали пораженията ще са по-големи?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
Britt, предполагам че зависи от големината на бюста (знаеш, земното притегляне е неумолимо Laughing).

При мен няма особена промяна. Не съм с този на 25 и тестът с молива вече не върви Mr. Green, но нищо драстично и даже се харесвам Laughing(а иначе 7-ма година кърмя с почивка, през която съм била бременна).

# 9
  • Мнения: 2 467
3г и 6м кърмене засега и гърдите ми изглеждта учудващо добре (въпреки прогнозите, че ще се спихнат с толкова кърмене). Тъй щото няма много кърма вече, предполагам, че след едно плавно отбиване няма да има голяма разлика от сега в гърдите ми.

# 10
  • Мнения: 1 328
.. и тестът с молива вече не върви Mr. Green,

При мен спокойно и маркер може да се сложи Simple Smile да не кажа моливник  Crazy Crazy

# 11
  • Мнения: 6 713
Единствената промяна е, че станаха толкова малки, колкото и преди това.  Laughing Но не са увиснали или нещо такова.

# 12
  • Мнения: 2 374
Никога не са били големи,бяха си закръглени и перфектна форма,промени се това,че станаха много малки,не са увиснали или спаружени.....но и това не е приятно. Laughing Confused

# 13
  • Мнения: 1 691
.. и тестът с молива вече не върви Mr. Green,
При мен спокойно и маркер може да се сложи Simple Smile да не кажа моливник  Crazy Crazy
Абе я кажете какъв е този тест? Стана ми интересно...

Иначе моите никога не са били големи (чашка между А и В), сега са малко по-меки и леко по-увиснали, но нищо фрапиращо. Ако се възстанови малко мастна тъкан с времето, никакви оплаквания няма да имам.

# 14
  • Мнения: 1 479
Благодаря на вси4ки изказали мнение (явно ви заинтригувах)! Дано да се пооправят нещата с времето, тъй като така хи4 няма да мога да се понасям, а и ме интересува как изглеждат гърдите ми, тъй като за мен те изразяват женствеността на 1 жена до някаква степен (не казвам, 4е непременно трябва да са големи, просто нека да са красиви, то не може цял живот да са красиви, но поне още няколко години), както мъжете си мерят онези мъжките им достойнства....то винаги може  със сутиен да залъжеш околните, но аз искам да изглеждам добре за себе си и за съпруга си най-ве4е...
А според вас цеденето при4инява ли поражения на бюста?
Аз по едно време доста я ползвах тая помпа....и сега понякога ползвам....
Мерси

Общи условия

Активация на акаунт