Венците ми се отдръпват и оголват зъбите

  • 36 755
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Мили майчета, ако знаете нещо по въпроса помагайте, че незнам вече какво да правя  ooooh!
Зъболекарите ми казват да не търкам зъбите хоризонтално, но не може да е това причината, понеже не си спомням някога да съм си мила зъбите по друг начин освен вертикално. Нямам кървене или зачервяване, но от време на време ме заболява венеца над някой зъб и като го погледна - започнал да се отдръпва нагоре. Иначе си пия вит.С, комбинирани витамини, правя масажи вечер като си измия зъбите, единствено не жабуря с разните разтвори и скоро ще почвам.

# 1
  • Мнения: 7 186
Най- добре питай стоматолога си и потърси професионално мнение, защото би развиваш Парадонтоза, а тя е неприятно заболяване. Това за търкането на зъбите много не го разбрах, може би са ти казали да не си миеш зъбите вертикално?
По принцип има разни медикаменти, билки и гелове за лечение на Парадонтоза, както и физиотерапевтични и лазерни процедури. Но не предприемай самолечение.

# 2
nai - veroiatno e paradontoza , az probvax s xomeopatia i mi podeistva dobre , istinata e 4e e bavno le4enie i na momenti bolezneno ,a  i zavisi pri kogo 6te otide6

# 3
  • Мнения: 293
при мен също се получи отдръпване на венците но стоматологът ми ме посъветва да поддържам добра устна хигиена а след раждането това явление ще отшуми.и сега използвам паста за пародонтоза.

# 4
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
при мен също се получи отдръпване на венците но стоматологът ми ме посъветва да поддържам добра устна хигиена а след раждането това явление ще отшуми.и сега използвам паста за пародонтоза.


Майка ми има същи проблем и стоматоложката й я посъветва да си мие зъбите с Пародонтакс. Мисля, че има полза.

# 5
  • Мнения: 7 640
при бременните много често стадат лигавиците и венците. На мен допреди месец-два  ми се случваше да ми тече клръв от носа, сега пък ме кървят венците. Rolling Eyes Жабуря се несериозно с разни боклуци, ще чакам да ми мине. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 983
пробвай Лакалут, много е добра, паста за зъби е, има и ментова вода(май така се казваше)

# 7
  • Мнения: 4 244
Пародонтозата е често срещано странично въздействие върху венците от бременността
Много често отзвучава от самосебе си след раждането
Много е важно да не се влоши и затова е изключително важно да се спазва устната хигиена, но да не се прекалява с разни води от типа на Одола защото разрушават нормалната флора на устната кухина и така вероятността от усложнения като зъбен камък и шиечен кариес се повишават
Особено важно е да се мият зъбите с мека четка за да не се дразни венеца и да се причинява кървене
Това е което мога да посъветвам и да допълня Лейди Мармалейд, че самолечение в тоя случай е просто забранително!
Непременно на зъболекар

Аз ползвам паста за зъби Меридол но май не се внася в Бг - много е добра при това заболяване

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
пробвай Лакалут, много е добра, паста за зъби е, има и ментова вода(май така се казваше)

Лакалут Актив- вълшебва паста, точно за целта.

# 9
  • Мнения: 2 755
пробвай Лакалут, много е добра, паста за зъби е, има и ментова вода(май така се казваше)

Лакалут Актив- вълшебва паста, точно за целта...

 thumbsup  Това е пастата! Обаче, добре е да се консултираш със специалист - стоматолог, които се занимава с пародонтология. Има двама-трима в София, които са добри. Не се сещам за имена, но ако не се лъжа, във Факултета по стоматология, към МА има такива специалисти. Поинтересувай се. Не винаги, отдръпването на венеца, се дължи на пародонтоза.

# 10
  • Мнения: 6 315
Пробвайте и чай "Дентал", ако искате и имате време да се жабурите с него или се жабурете с чист зехтин (без да гълтате, разбира се). Моите венци по време на бременността кървяха и това ме спаси. По принцип съм предразположена и към пародонтоза, но за сега нямам признаци на такава (да чукна на дърво).

# 11
  • Мнения: 712
Най-вероятно развиваш някаква форма на парадонтоза. При мен положанието е същото. Майка ми също има доста силно изразена парадонтоза. Използвала е всички видове "Шуър Чойс", "Колгейт" и т.н., но накрая се спря на Лакалут и тази новата паста, която сега рекламират по телевизията. Каза, че при нея имало много добър ефект.
Това за търкането на зъбите - задължително вертикално или с кръгови движения, никога хоризонтално! Леля ми, която е зъболекар, много държеше на това. Според нея най-добрата българска паста е "Поморин"

Общи условия

Активация на акаунт