Отговори
  • Мнения: 1 195
Това ми е въпроса?
В къщи като сме никоя играчка не му привлича вниманието.
Катери се по маси и столове и за секунда не се заигравя сам ooooh! Имаме два кашона играчки, но на нищо не обръща внимание за повече от 5 мин. Rolling Eyes
Телевизията не е вариант - никакъв интерес не проявяава, което според мен е добре и не настоявам.
Чакам идеи как да му привлека вниманието?

# 1
  • Мнения: 1 121
С катерене по мебели, с чупене на всичко, което може да се счупи, с разхвърляне на дрехи и с ядене на книги Mr. Green

И аз се опитвам да се заиграя с него, но не става, никакво внимание не ми обръща, освен ако не се гоним из къщата.

# 2
  • Мнения: 1 317
Мислех, че само моето момче е така Laughing

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Малкото ми дете е ва 1 година и два месеца. От 1 седмица ходи абсолютно сам и това вече му е любимото занимание - обикаля всички стаи. Заиграва се с топки, има 2 уолкъра, минавайки покрай тях ги побутва нещо, разглежда книжки, реди кубчета /или по-скоро ги рахвърля и събира пак/, но много обича да рови в шкафовете в кухнята, да затваря и отваря пералнята, да бута готварската печка.

# 4
  • Мнения: 1 817
Диди, с баткото бяхме така. Абсолютно нищо  не го влечеше, освен да бяга или да се катери. Искаше все с мен да си играе. Аз да го забавлявам. Най-добре ми беше да тича навън наволя. Това продължи доста време. Сам започна да си играе чак към 5 г.  Rolling Eyes
------
Малкия май засега е по-различен. По-самостоятелен е. И новите играчки определено го привличат. Обича и да си рисува, но не само върху листа, а и върху себе си. Laughing Обича да пълни пералнята и да я изпразва. Играе с телефоните ни. Пуска си ТВ, но гледа само ако има реклами или времето. Бяга и се крие, много се радва. Нищо, че понякога няма даже публика. Абе сам си играе.
 Само да не е нещо крив, тогава само иска да го гушкам.

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
От както седна на пода, т.е. на 7мес, започнах да я уча да играе. Всяка играчка или предмет, до които има достъп и до днес първо аз сядам с нея и и показвам. Например как се пълни, празни, тропа, натиска, търкаля и т.н. След това тя сама започва да повтаря и да импровизира. Това не означава, че си играе през цялото време сама Wink, но на ден поне по час, час и половина се занимава. От около два месеца проявява и голям интерес към клипчета с детски песни и Baby Einstein, но не я оставям да гледа повече от 30-40мин на ден.
Не разрешавам да се чупи, блъска и проявява безпричинна агресия към нищо и никой.

# 6
  • Мнения: 2 950
Много си играят двамата (предимство на близнаците) - гонят се, гъделичкат се, "строят" кула от кубчета, гризат книжки, но най-много обичат да пъхат сламки в чаши, да редят купички в тенджера, да си играят с кофички от кисело мляко. Тв не гледат.

Сестра им на тази възраст беше супер кротка - книжки, кубчета, гумени играчки, плюшени играчки.

Пробвай да му дадеш нещо да рисува или друго любимо - да къса хартии. Голям боклук, но ще ги събереш после. Йоана късаше каталози на метро и ейвън като обезумяла. Joy

# 7
  • Мнения: 1 044
Когато моето дете бе на тази възраст, аз се стараех да излизаме навън всеки ден и да прекарваме на открито известно време. Само навън бе сравнително кротък и ме слушаше. Явно откритите пространства му влияеха така. А като се натича и налудува два часа навън, положението в къщи бе съвсем друго. Освен това на тази възраст детето спеше много и докато той спеше, аз успявах да се справя с домашните си задължения и като се събудеше, се занимавах само и единствено с него. Играехме заедно постоянно, като само това бе начина да не прави бели. Освен това летувахме на село три месеца, а там по цял ден лудуваше на открито и това много ми помогна в отглеждането, защото каквито и бели да правеше, пак бе по-добре от възможността да бъдем затворени в апартамент по цял ден в града.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да и сина ми не си играе с играчки Tired
Занимава се много с "буклуци", дали сме му един контакт и с часове може да мушка зарядното на тел. в него, карти за игра - обожава да ги разпилява и събира, счупен лаптоп - изкара му всички копчета, или си слага някаква дреха на главата и така върви "на сляпо" из стаята.....общо взето така се занимава + катеренето по мебели и разхвърлянето.

# 9
  • Мнения: 2 334
Това ми е въпроса?
В къщи като сме никоя играчка не му привлича вниманието.
Катери се по маси и столове и за секунда не се заигравя сам ooooh! Имаме два кашона играчки, но на нищо не обръща внимание за повече от 5 мин. Rolling Eyes
Телевизията не е вариант - никакъв интерес не проявяава, което според мен е добре и не настоявам.
Чакам идеи как да му привлека вниманието?


Дъщеря ми е абсолютно същата  Tired Не иска да си играе с нищо само обикаля и отваря шкафовете ,дърпа щорите и какво ли което не трябва.Нямам търпение да се стопли малко и да сме навън че полудявам и само викам по нея не там ,не това  #Crazy

# 10
  • Мнения: 3 376
Ами почти няма шанс да се заиграе с нещо,поне аз не познавам такова дете на тази възраст.

Моя син също само се катереше,чупеше каквото може и намери,нулев интерес към филмчета например.

Общо взето като си помисля все ние с баща му сме се занимавали с него-игри,боричкане,гонене.
Опциите на са кой знае колко,но скоро ще се стопли и поне ще си изразходва енергията навън.

# 11
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Уф, отваряне и затваряне на врати, катерене по мебели, чупене на разни неща, висене в хладилника, опити за влизане и в печката (засега неуспешни), разхвърляне, отвреме-навреме игра с играчка, абе общо-взето играе предимно с неща, които не са предназначени за игра. ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 195
Мерси момичета, в общи линии ме успокоихте  Grinning

Уф, отваряне и затваряне на врати, катерене по мебели, чупене на разни неща, висене в хладилника, опити за влизане и в печката (засега неуспешни), разхвърляне, отвреме-навреме игра с играчка, абе общо-взето играе предимно с неща, които не са предназначени за игра. ooooh!

 hahaha hahaha hahaha ох и моя като ме види че съм отворила хладилника после няма затваряне поне половин час ooooh! за печката знае че пари и я избягва  Mr. Green

Иначе ако аз съм с него си играе, но аз трябва да редя кубчета, да оцветявам да строя замъци, да пълня и празня кофичката с мидички - тогава ме гледа с интерес.

На вън историята е съвсем друга даже не ме и търси hahaha тръгва си човека на където си е наумил и това е Simple Smile Катери се по катерушките, седи в пясъчника, но сега с това лошо време  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 763
Тича из апартамента, отваря и тряска вратите на шкафовете, вади дрехи от шкафовете и ги влачи по пода. Наъвн е същата работа, само тича насам-натам, чудя се кога ще започне да се заиграва с другите деца. Сега само отива до тях, смее им се и им говори нещо за две минути и пак хуква. Ако искам да забележи някоя играчка, трябва аз да започна да си играя с нея. Двамата заедно редим пъзели, строим кули, бутаме колички, уча го да показва животни в книжките. Но всяко от тези занимания му задържа вниманието за най-много пет минути и пак започва да беснее.

# 14
  • Мнения: 2 374
Почти няма нещо,с което да се заиграе ето в момента е на земята с куп брушури,списания и книги-къса яде,дъвче,ужас е.
Когато съм в кухнята отваря непрекъснато печката,хладилника и пералнята,отваря гардероба и взима каквото хване после го слага в пералнята,всички врати се тряскат непрекъснато,в последно време най-любимото и е да къса тапетите и драска по тях.Катери се по всички столове и дивани-пада става (понякога реве) и пак продължава почти никога не си взема поука,почти ми е невъзможно да оправя апартамента след нея,дивотията и е уникална просто.Навън е горе-долу същата работа не мога да седна за 2 минути лудницата е пълна. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт