Съхранение на кърмата

  • 2 381
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 468
Здравейте,мами!Имам един въпрос,относно съхранението на кърмата.Мога ли да съхранявам във фризера кърма в един съд,която е за две хранения.Когато я извадя от фризера да я размразявам в хладилник,мога ли отсипя от кърмата,а останалото количество да остане за следващото хранене.Това ми се налага,тъй като съдовете ми са по-големи и искам да ги използвам.Благодаря на всички отговорили

# 1
  • Мнения: 94
Можеш.
Кърмата има голяма трайност. Аз съм я ползвала след размразяване до края на деня. Ако размразиш сутринта, до вечерта да се изразходва (8-9часа). Това ти го казвам от личен опит, но съм чела че на всеки кърмата е различна на някои се разваля по бързо, на други след размразяване мирише, така че ти сама ще разбереш. Ако не мирише на лошо, значи е ок. Ако стане на парцалчета не се притеснявай просто масълцето се е отделило и при затопляне трябва да се хомогенизира.
Пожелавам ти дълго и приятно кърмене

# 2
  • Мнения: 94
и забравих да спомена
кърмата трябва да е добре размразена преди да си отсипеш, защото ако има парче лед то ще е с по-голямо съдържание на вода, а размразеното количество ще е по-мазно.

# 3
# 4
  • Мнения: 9 481
Най-добре замразявай на малки порции Peace
има торбички за замр. на кърма-най-евтиния вариант
-"стерилни чашки за урина"-така се водят в аптеките-всяка е опакована отделно, с капаче; има по 80, 100 и сто и няколко милилитра Rolling Eyes/позабравила съм ги вече, хем кърмих допреди 6мес/ Mr. Green, цената е около 0.30лв/бр Peace
Дълго кърмене Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 5 283
-"стерилни чашки за урина"-така се водят в аптеките-всяка е опакована отделно, с капаче; има по 80, 100 и сто и няколко милилитра Rolling Eyes/позабравила съм ги вече, хем кърмих допреди 6мес/ Mr. Green, цената е около 0.30лв/бр Peace


Значи може да се използват, така ли? Чух и от другаде това мнение, но не бях съвсем сигурна  Embarassed
Питам, защото закупихме комплекта от 20 чашки на АВЕНТ (10 малки и 10 големи), но малките вече ги "напълних", а големите са по 220 мл. и се чудя как точно да процедирам с тях  newsm78
А при мен изглежда, че ще има доста време кърма за замразяване (дано), тъй като кърма има, но Калин не желае да суче от едната гърда и нея само я цедя (тя още от началото даваше и по-малко мляко, знам, защото той беше на системи в болницата и цедях кърма, за да му дават вместо АМ, та следях коя гърда колко дава: другата гърда, от която той суче, "Голямата крава", даваше до 2 пъти повече). Опитах и силиконово зърно (педиатърката е изключително ЗА кърменето и предложи и този вариант), но Калин отказа... В интерес на истината не съм сигурна какво ще правим толкова кърма, защото се трупа, но нищо не се знае за бъдещето... по-добре да има...

Благодаря предварително на всеки, който отговори   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 12 059
Най-добре замразявай на малки порции Peace
има торбички за замр. на кърма-най-евтиния вариант
-"стерилни чашки за урина"-така се водят в аптеките-всяка е опакована отделно, с капаче; има по 80, 100 и сто и няколко милилитра Rolling Eyes/позабравила съм ги вече, хем кърмих допреди 6мес/ Mr. Green, цената е около 0.30лв/бр Peace
Дълго кърмене Hug


Стерилните чашки за урина са чашки за урина, а не за храна /кърма/. Първо са токсични, второ не са пригодени за температурни амплитуди като тези при замразяване- размразяване. Има контейнери на Авент /те са без би- сфенол/ има пликчета Медела, има достатъчно здравословни варианти. Моля, използвайте каквото решите, но не подвеждайте и други, че съхранението в чашки за урина е безопасно.  Peace

# 7
  • Мнения: 248
Как в чашки за урина, бе хора???  Shocked
Пластмаса е това, не е шега работа  Naughty

А тези дали са подходящи?

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=3164

Аз си поръчах, но никъде не пише (поне аз не откривам), че са за съхранение на кърма във фризера и още им се чудя ... и ако в упътването не е указано, че стават за това, ще слагам сандвичи на баткото в тях и ще търся тези, за които говорите вие ... Medela, а видях, че има и на Lansinoh

# 8
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Как в чашки за урина, бе хора???  Shocked
Пластмаса е това, не е шега работа  Naughty

А тези дали са подходящи?

http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=131&products_id=3164

Аз си поръчах, но никъде не пише (поне аз не откривам), че са за съхранение на кърма във фризера и още им се чудя ... и ако в упътването не е указано, че стават за това, ще слагам сандвичи на баткото в тях и ще търся тези, за които говорите вие ... Medela, а видях, че има и на Lansinoh
Точно тези не са подходящи- чела недочела взех, че ги поръчах- оказа се, че това са пликчета, които да се сложат в шишето (на кого ли му трябва такова нещо  newsm78).
Сега гледам какви да купя вече. Ако ги има в магазин още по- добре, че да не плащам доставка. Иначе и аз ползвам контейнерчетата за урина, но много бързо се пълни фризера.

# 9
  • Мнения: 248
Точно тези не са подходящи- чела недочела взех, че ги поръчах- оказа се, че това са пликчета, които да се сложат в шишето (на кого ли му трябва такова нещо  newsm78).
Сега гледам какви да купя вече. Ако ги има в магазин още по- добре, че да не плащам доставка. Иначе и аз ползвам контейнерчетата за урина, но много бързо се пълни фризера.

знаех си .... подозирах още като ги поръчвах и си поръчах 2 опаковки, че доставката да ми излезе по-евтина  bowuu

виждам, че си от Варна - откъде си купуваш "ставащи за фризера"?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 059
 suncholina от сайта на фирмата http://www.playtexproductsinc.com/infant/BreastFeeding_PumpsStorage.asp
разбирам, че са стерилни пликчета, които се слагат в шишето, сипваш в тях топлата кърма или АМ, храниш и изхвърляш. Изглеждат подходящи за хранене по време на път, например. Рекламата е, че не миеш и не стерилизираш, а ползваш и изхвърляш. Явно не са за замразяване.  Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 5 283
Има контейнери на Авент /те са без би- сфенол/

За тях "изскочи" информация (ЕЖК), че можело да се замразяват само 4 пъти  #Crazy А не го пише на опаковката, нито го споменаха на представянията им към лекциите на сп. 9 месеца  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 12 059
Правилно са ви казали на лекцията. Аз го прочетох на сайта на Авент, а и на етикета пише, когато има и най- малки белези на износване и повреда да се изхвърлят. 4-те пъти по- скоро се отнасят, до това че резбата на капачките и контейнерите се износва и не може да се получи добър вакуум. Знам, че в щатите и Канада има и стъклени съдове за замразяване и те могат да се ползват повече пъти, но тук не съм виждала. Ако се използват обикновени стъклени съдове непригодени за замразяване е вероятно да се отделят частици стъкло, заради температурните амплитуди.

Въобще, колкото повече чета по тези въпроси, толкова повече предпочитам нищо да не бях прочела. ooooh!

# 13
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Точно тези не са подходящи- чела недочела взех, че ги поръчах- оказа се, че това са пликчета, които да се сложат в шишето (на кого ли му трябва такова нещо  newsm78).
Сега гледам какви да купя вече. Ако ги има в магазин още по- добре, че да не плащам доставка. Иначе и аз ползвам контейнерчетата за урина, но много бързо се пълни фризера.

знаех си .... подозирах още като ги поръчвах и си поръчах 2 опаковки, че доставката да ми излезе по-евтина  bowuu

виждам, че си от Варна - откъде си купуваш "ставащи за фризера"?
От аптеката  Mr. Green стерилни контейнерчета за урина- аз вземам от 100 мл., че тези от 50 много бързо пълнят фризера. Около 50 ст. струва едното.
Продължавам обаче да издирвам пликчета за замразяване. Ако видиш някъде из града- казвай.

# 14
  • Мнения: 248
От аптеката  Mr. Green стерилни контейнерчета за урина- аз вземам от 100 мл., че тези от 50 много бързо пълнят фризера. Около 50 ст. струва едното.
Продължавам обаче да издирвам пликчета за замразяване. Ако видиш някъде из града- казвай.

Аз реших замразяването така http://www.lansinoh.co.uk/MilkStorageBagsInfo.php.
Поръчах си ги онлайн, доставиха ми ги на следващия ден, цената е 50 ст./бр., в опаковката са 25 пликчета, а доставката от София е 6 лева.

Общи условия

Активация на акаунт