не иска да лази

  • 7 409
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 228
Здравейте мами, моето бебче навърши 9 месеца, а все още не можи да лази Rolling Eyes.Щом я сложа по коремче наддига дупето мисля че прави някакви опити но неуспешни, а много бих желала да лази вместо да е в проходилката която я правим на "луда". Ако може да ми кажете как да й помогна по някакъв начин да се научи моля кажете ми го, а можеби няма да лазим а направо ще проходим  newsm78 възможно ли е   

# 1
  • Мнения: 2 110
Бъди спокойна. Остави избора и за ходене и лазене на нея. Всички деца са различни .Едни лазят по корем ,други по дупе,други изобщо не лазят , а смело тръгват да ходят. Както и това кога ще реши да го направи.

# 2
  • Мнения: 149
Здрасти! Всички деца са различни, не се притеснявай. За проходилките имам лошо мнение.

# 3
  • Мнения: 822
Въжможно е първо да проходи.Ако толкова искаш детето ти да лази има упражнения, които се правят за стимулиране на лазенето.

# 4
  • Мнения: 368
Привет, за твое спокойствие, всичко е нормално. Митко пролази 1 месец след като проходи. Много мъници избягват този период изцяло.

# 5
  • Мнения: 805
Не се притеснявай. Има деца, които първо прохождат и после започват да пълзят.
Моята голяма дъщеря първо започна да лази и затова проходи късно - беше й по-лесно и не искаше да се изправи. Различните деца се развиват различно!

# 6
  • Мнения: 4 433
Някои пълзят после прохождат,други обратното.
Спокойно ще стане и това при вас.

# 7
  • Мнения: 681
Не се притеснявай,всички деца са различни  Peace Може да пролази,а може и да не лази.Може първо да проходи и после да пролази.А и да не започне няма никакъв проблем,здраве да е  Hug

# 8
  • Мнения: 141
Никъде непише ,че детето трябва да лази.Може изобщо да не пролази.Това не е задължителен етап от развитието на едно бебе.Всяко дете е толкова индивидуално!

# 9
  • Мнения: 6 274
Разбира се, че е възможно...
И трите ми деца не са лазили...
Малкият го чакам всеки момент да проходи...

# 10
  • Мнения: 498
Бъди спокойна. Остави избора и за ходене и лазене на нея. Всички деца са различни .Едни лазят по корем ,други по дупе,други изобщо не лазят , а смело тръгват да ходят. Както и това кога ще реши да го направи.
Кирил не е лазел,от проходилката и проходи първата седмица на 10 месец

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Просто махни проходилката. Ако стои в нея, няма как да пролази.
Слагай детето на пода, слагай играчки наоколо и когато узрее за лазене, ще има да препуска.
9 месеца е рано, повечето бебета лазят по-късно, дъщеря ми почна около годинка, синът около 11 месеца.
Лазенето е полезно за координацията, защото детето свиква да се движи само, и освен това много заяква и когато се изправи, върви по-стабилно.
Нямаш поводи за притеснения.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 512
Възможно е направо да проходи.Детето на братовчедка ми е с 10 дни по-голямо от моето и направо проходи, без да лази.Да си призная предпочитам моята бебка да не пълзеше,а направо да проходи.Не се притеснявай за това,че не пълзи.

# 13
  • Мнения: 5 955
здравей,не се притеснявай моят син първо проходи след това се научи да лази.ние в проходилка не сме били имахме даоста проблеми с крачетата и  лекарят каза категорично не.но випреки всичко нямахме и година и проходи.не се притесняваи но моят съвет е опитай без проходилка така са по уверени,наблюдавам деца на познати

# 14
  • Мнения: 4 335
Разбирасе,че може направо да проходи без да лази.
Денис започна да пьлзи след 10 навьршени месеца.

Общи условия

Активация на акаунт