Кой ви следи бременността при установена тромбофилия

  • 35 932
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Търсих подобна тема, но не намерих, дано не греша . Интересува ме при кого ходихте да ви следи бременността и доволни ли сте ( то доволни означава бебока да е наред  Simple Smile )Питам, защото не всички лекари имат опит с терапията и гледат малко странно на някои медикаменти, изследвания и т.н. И как протече раждането ви, ако може да споделите мнения и опит.
Аз съм на фраксипарин 0,4 и аспирин протект всеки ден и дано до края всичко да е наред  Praynig

# 1
  • Мнения: 94
Здравей!

Аз бях с подобни проблеми, следи ме Д-р Велев от Шейново. Аз бях на подобна терапия. Фраксипарин 0.3, аспирин и Весел дуе.  Преди седмица родих със секцио, бебето е живо и здраво родено 8 дни преди термина с тегло 3360 и 50 см.
 
За мен общо взето се грижеха 4 лекари.
Доц. Конова от Плевен, Док. Тодорова - ендокринолог Майчин дом, Д-р Велев - Шейново, генеколог и Лекар от ЖК в Смолян (където живея).

Желая ти успех и на финала едно здраво бебе.

Ако искаш нещо по-подробно пиши.

# 2
  • Мнения: 827
Повдигам темата защото и мен ме интересува.И аз бях на фраксипарин и аспирин и в общи линии се видях само две пъти с Тодорова от МД и през другото време си бях при лекар от 2 градска който в общи линии не беше на ти с проблема ми и го "изнудих" да вадим бебка по рано че не се знаеше знаели се.И тъй като д-р Тодорова я нямаше за последната ми консултация ми беше много търсене, а беше и кофти че открихме АФС-то ми много късно (в 28г.с.) и за това ме беше много страх а доверия на доктора нямах особено защото човека не беше чувал за АФС.
Стана малко дълго но ще се радвам да споделяте лекари (гинеколози) които са ви следили по време на подобен проблем тъй като много ми се иска още едно бебе макар и по натам.

# 3
  • Мнения: 9 063
А по какъв повод си изследвала АФА в толкова късна бременност Thinking

По темата - аз съм на фракси и аспирин, следи ме специалист, който е наясно. Не исках да рискувам с други лекари.

# 4
  • Мнения: 212
.:.Stef.:. , кой е този специалист, който те следи и е наясно ? Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 063
Д-р Даскалов Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46
Момичета, много ви моля да ми отговорите какви изследвания правите по време на терапията с фраксипарин и аспирин протект. Изследвалили сте си АСАТ и АЛАТ /чернодробните ензими/.

Надявам се някой да ми отговори.

# 7
  • Мнения: 9 063
В по-началните седмици на бременността се изследват тромбоцитно-левкоцитни агрегати, но май само в Плевен се прави това изследване.
В началото също така може да се пуска коагулограма с всички параметри.
Аз лично си пуснах коагулограма 2 пъти...
Това е.

# 8
  • Мнения: 334
И аз съм на терапия с аспирин протект и фраксипарин. До момента не ми бяха пускани никакви по-специални изследвания. На последната ЖК споделих с доки, че честичко ми тече кръв от носа и от венците. Сега ми пусна някакви изследвнаия за кръвосъсирването и спрямо резултатите от тях ще прецени дали има нужда да ми се променя терапията.За сега бебо се развива много добре, дано и до края да е така!!!!

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам установена диагноза, освен явно изразен лош доплер след 25г.с.
пила съм аспирин, весел дуо
родих нормално, но по-рано щото след преглед при мастит доктор трягна раждане - добе дошло, щото бях почнала да вдигам пак кръвно
и двете ми бебета са дребни - първото - не знае за проблема с кръвоностинет съдове - бе 2.7кг при 51см родено точно на термин - естествено раждане
второто - бе едва 2.5кг в началото на деветия месец - с установено лошо артериално захранване...
проблема според мен частично се преекспонира...но не е и за подценяване предвид немалката смърност в резултат на лошото захранване....
аз съм се следила при Дяволов, който определено не считаше лошото захранване за нещо проблемно поне докато тоновете на бебето са ок
и въобще не е считал проблема за такъв налагащ секцио

# 10
  • Мнения: 535
С тромбофилия съм, на фракси 0,6 в момента, аспирин протект ежедневно.
Следят ме в патологична бременност -Русе - др. Минчева.
Контролът е постоянен: През 10 дни -14 дни изследвания: Протромбиново време, INR, АPTT, вр. на кървене и съсирване, фибриноген, тромбоцити...

С Развитието на бременността се изменя и кръвта. Аз започнах от фракси 0.3, после 0, 4, сега вече 3ти месец съм на 0,6.
Не е задължително да се следи в болница, просто гинекологът да е свястен и отговорен.

# 11
  • Мнения: 535
Момичета, много ви моля да ми отговорите какви изследвания правите по време на терапията с фраксипарин и аспирин протект. Изследвалили сте си АСАТ и АЛАТ /чернодробните ензими/.

Надявам се някой да ми отговори.
Не съм пускала чернодробни изследвания, въпреки че съм на огромни дози фракси от първия ден на зачеването(инвитро). Както споменах всички показатели ми се следят мн. строго в болница и лекарите предполагам биха преценили ако се налагаше.
Освен фраксито пих и един куп др. лекарства:антибиотици, гинипрали, магнезий(яки дози), тъй че смятаййй. #Crazy Пак казвам имам пълно доверие на лекарката си, ака че щом тя не е сметнала за необходимо, мисля че и ти не тр. да се притесняваш.  Wink
Освен ако нямаш някакво заболяване на черния дроб де.

# 12
  • Мнения: 46
Мерси, че ми отговорихте момичета. Пусках допълнителни изследвания и сега съм по-спокойна.

# 13
  • Мнения: 218
Здравейте!И аз съм с 4Г/4Г и имам 3 спонтанни аборта преди тази бременност/сега съм в 17 г.с/.  Преди да забременея последния път имах и високи тромбоцитно-левкоцитни агрегати и сега всеки месец ходя до Плевен да ги следя,за момента са в норма.На терапия съм с фраксипарин 0.3 и аспирин,които редувам през ден,но нещо не ми е ясно Confused Как се определя дали имаш нужда от по-висока доза фраксипарин?И при положение,че всеки месец си пускам контрола на агрегатите нужни ли са някакви допълнителни изследвания като време на кървене,на съсирване,протромбиново време и други такива или те тромбоцитно-левкоцитните агрегати са достатъчно показателни?Ходя в Плевен при доц.Конова и до сега тя нищо не ми споменавала за допълнителни изследвания,а аз се притеснявам.

# 14
  • Мнения: 535
Здравейте!И аз съм с 4Г/4Г и имам 3 спонтанни аборта преди тази бременност/сега съм в 17 г.с/.  Преди да забременея последния път имах и високи тромбоцитно-левкоцитни агрегати и сега всеки месец ходя до Плевен да ги следя,за момента са в норма.На терапия съм с фраксипарин 0.3 и аспирин,които редувам през ден,но нещо не ми е ясно Confused Как се определя дали имаш нужда от по-висока доза фраксипарин?И при положение,че всеки месец си пускам контрола на агрегатите нужни ли са някакви допълнителни изследвания като време на кървене,на съсирване,протромбиново време и други такива или те тромбоцитно-левкоцитните агрегати са достатъчно показателни?Ходя в Плевен при доц.Конова и до сега тя нищо не ми споменавала за допълнителни изследвания,а аз се притеснявам.
Прочети ми поста мааалко по нагоре Wink Само не се шашкай, аз след аборта направих БТЕ, затова ме следят така. Питай доц. Конова, без пробем ще ти ги пусне тези изсл.

Общи условия

Активация на акаунт